Tikriausiai ne visi žino, kad spalio 13-oji paskelbta pasauline kostiumų diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į elegantišką vyrų stilių ir paskatinti dažniau dėvėti šį drabužį. Jis anaiptol nėra nuobodus! Idealiai tinkantis kostiumas – tai gero tono ženklas.

 

"kostiumas"

Jeigu vyras nori būti stilingas, jis privalo įsigyti kostiumą, kuris tiktų kaip nulietas. Tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku jis gali dėvėti džinsus ir marškinėlius. Tačiau jeigu nori atrodyti solidus ir elegantiškas, klasikinis kostiumas – privalomas.

 

Kostiumą išsirinkti – užduotis ne iš lengvųjų. Tačiau išsirinkti – tai tik pusė darbo. Reikia mokėti kostiumą teisingai dėvėti. Čia vyrai dažnai daro klaidų: kelnės per ilgos, švarko rankovės per trumpos, švarko atvartai per platūs, sagos per daug įtemptos. Sąrašą gali tęsti iki begalybės.

 

15 klaidų, kurias daro vyrai, dėvėdami kostiumą:

 
  • Apatiniai marškinėliai neturi matytis per marškinių apykaklę.
 
  • Švarkų rankovės turi būti pritaikytos tam, kuris nešios šiuos drabužius.
 
  • Per ilgi švarkai. Rankovės turėtų būti tokio ilgio, kad nesimatytų marškinių rankogalių, bet neuždengtų pirštų.
 
  • Užmiršti pašalinti etiketę nuo švarko rankovės.
 
  • Užmiršti ištraukti siūlą iš skeltuko švarko nugarinėje dalyje, kuris būna įsiūtas naujuose drabužiuose.
 
  • Rinktis švarką su pernelyg plačiais atvartais. Rekomenduojama rinktis švarkus, kurių atvartai yra iki 7,62 cm pločio arba siauresni.
 
  • Dėvėti kelnes su klostėmis. Tai buvo madinga XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje, tačiau šiais laikais – tai nebėra stiliaus viršūnė.
 
  • Dėvėti kelnes, kurios per ilgos. Kelnių apačia turėtų šiek tiek liestis su batų viršumi ir lengvai kristi ant jų, sudarydama klostę. Kelnės, kurių klostės nekrenta ant batų, paprastai laikomos per trumpomis, nes atidengia batus ir šiek tiek kojinių. Tačiau šiais laikais tai yra madinga, bet tinka ne visiems vyrams. Dauguma stipriosios lyties atstovų turėtų rinktis kelnes, kurios nebūtų nei per ilgos, nei per trumpos – ne per daug sukritusios ir susigarankščiavusios ir neatidengtų kulkšnių.
 
  • Dėvėti kelnes su atraitais. Tokios kelnės šiuo metu nėra laikomos madingomis. Jos vizualiai trumpina kojas, todėl itin nerekomenduojamos mažo ūgio vyrams. Be to, atraitai neretai ne vietoje ir ne laiku atsilenkia ir sukuria netvarkingo vyro įspūdį. Nė vienai moteriai nepatiktų vyras su atsilenkusiais atraitais.
 
  • Dėvėti per didelius marškinius. Renkantis naujus marškinius, reikėtų laikytis vieno piršto taisyklės. Jeigu tarp marškinių apykaklės ir kaklo telpa daugiau negu vienas pirštas, vadinasi, marškiniai yra per dideli. Marškiniai neturėtų būti per daug platūs šonuose. Jie turėtų būti sukirpti taip, kad idealiai atitiktų juos nešiojančiojo kūną.
 
  • Galvoti, kad vienintelis galimas kostiumų raštas – tai plonos juostelės ir tokių kostiumų su plonomis juostelėmis dėvėjimas. Taip pat populiarūs įvairūs langelių raštai (pavyzdžiui, angl. glen plaid, windowpane). Kostiumų raštai turėtų būti subtilūs, neutralūs. Ryškios kostiumų juostelės gerai atrodo tik ant podiumo, madų fotosesijose ir Holivudo filmuose.
 
  • Dėvėti tik juodus kostiumus. Etiketo žinovai teigia, kad juodi kostiumai tinka tik vestuvėms ir laidotuvėms. Dienos metu reikėtų rinkti kitokių atspalvių kostiumus, pavyzdžiui, klasikinės tamsiai mėlynos arba tamsiai pilkos. Tokį dieninį kostiumą tinka derinti su rudų atspalvių batais.
 
  • Rinktis per didelius prancūziškus rankogalius – neretai jie atrodo kaip pelekai. Subtilūs prancūziški rankogaliai, segami sąsagomis, gali atrodyti prabangiai ir pagyvinti klasikinę aprangą. Tačiau svarbiausia neperžengti padorumo ribos. Rankogaliai neturėtų atrodyti lyg būtų per dideli (platesni už riešą arba švarko rankoves).
 
  • Pasirinkti netinkamą kaklaraištį. Kaklaraištis neturėtų matytis apykaklės gale ir šonuose. Jeigu kaklaraištis išsikiša, tai arba marškinių apykaklė yra per maža, arba kaklaraištis yra per platus. Vyras, kuris nori atrodyti elegantiškas, turėtų vengti, kad taip nutiktų.
 
  • Apsikarstyti blizgučiais. Taip, tą mėgsta ir vyrai. Blizgučių manija „serga“ žmonės, ištroškę kitų dėmesio. Ne kiekvienas moka segėti kaklaraiščių segtukus, įsikišti blizgaus šilko nosinaites į švarko kišenę, užsidėti įspūdingus prancūziškus rankogalius. Riba tarp elegancijos ir beskonybės yra labai slidi. Iš pradžių reikia išmokti dėvėti klasikinius derinius, vengti ekstravagantiškų spalvų derinimo. Ir tik išmokus pagrindines taisykles, galima šiek tiek laisviau eksperimentuoti. Vyriškas kostiumas nėra nuobodus, bet jo dėvėjimas – tai sudėtingas mokslas, o gal net filosofija. Kažin ar garsusis agentas 007 būtų toks populiarus, jei nebūtų dėvėjęs nepriekaištingai sukirptų ir pasiūtų kostiumų?