Pirma patalpa, kurioje kas rytą apsilankome yra vonios kambarys. Tačiau kiekvienas iš jų yra skirtingas. Vienoje vonioje norėsite pabūti ilgiau ir pasilepinti vonios malonumais, o kitoje skubėsite atlikti visas būtinas grožio ir higienos procedūras, kad galėtumėte kuo greičiau iš ten išeiti. Paprastai nesinori užsibūti tokioje vonioje, kuri atrodo nešvari ir netvarkinga. Laikas išsiaiškinti, kas daro vonios kambarį netvarkingą ir kaip galima jį padaryti jaukesniu?

 

vonia

14 daiktų, dėl kurių vonios kambarys atrodo netvarkingas:

 
  • Chromuoto plieno kampinė lentynėlė. Dėl nedidelės kainos tokių lentynėlių galima rasti daugelyje vonios kambarių. Tačiau zonose, kur yra didelė drėgmė, ant jų greitai susidaro rūdys, nes chromo danga ilgainiui nusidėvi ir metalas surūdija. Vietoj jų geriau rinktis stilo, nerūdijančio plieno ar žalvario lentynas. Jos atrodo brangesnės ir stilingesnės.
 
  • Grožio priemonės, sudėtos ant skalbimo mašinos. Pabandykite nuimti visus nereikalingus daiktus nuo skalbimo mašinos ir nustebsite, kaip pasikeis jūsų vonios vaizdas. Buities valikliai ir higienos priemonės vizualiai apkrauna ir taip mažą vonios kambario ertmę.
 
  • Virtuvinė kempinėlė vietoj muilinės. Tai neatrodo gražiai ir net atgraso rankas plautis muilu. Muilas tampa minkštas ir slidus, o muiluoto vandens prisigėrusi kempinė atrodo it kokia gliti masė. Kempinėlė gali būti tik  laikinas sprendimas, kol nusipirksite kokybišką ir stilingą muilinę.
 
  • Daug atvirų lentynų ir kitų paviršių. Nepaisant mažos erdvės, vonioje mes laikome begalę daiktų. Jais apkraunami visi laisvi paviršiai. Geriau būtų bent dalį tų daiktų paslėptų uždaromose spintelėse ir išmesti tai, kas nėra reikalinga.
 
  • Ant durų sukabinti vonios chalatai. Vonios kambaryje yra daug drėgmės, todėl, laikant chalatus čia, susidaro palankios sąlygos bakterijoms daugintis. Ilgainiui chalatai pradeda skleisti nemalonų kvapą. Chalatai ir švarūs rankšluosčiai turėtų būti laikomi kitoje namų dalyje.
 
  • Krūvos tualetinio popieriaus pakuočių. Praplėštos tualetinio popieriaus pakuotės vonios kambaryje neatrodo gražiai. Jeigu namuose nėra specialios vietos, kur galėtumėte laikyti tualetinio popieriaus atsargas, pasistenkite rulonėlius sudėti į dėžes, krepšius arba sukabinti ant specialių laikiklių.
 
  • Šluostės, padžiautos ant rankšluosčių džiovintuvo arba kibiras. Be abejo, išdžiovinti šluostes svarbu ir reikalinga, bet reikėtų nepamiršti, kai jos išdžiūva, sulankstyti ir sudėti į uždaromas spinteles.
 
  • Didžiulis vandens šildytuvas (boileris) ant sienos. Didžiulis boileris neprideda komforto jokiam vonios kambariui. Nors šis įrenginys yra reikalingas, jis turėtų būti paslėptas. Boilerį galima paslėpti po užuolaida, sieninėje spintoje arba kitose struktūrose.
 
  • Atsilupę arba geltoni dažnai ant gyvatuko. Standartiniai ketaus radiatoriai, nudažyti baltai, reikalauja nuolatinės priežiūros. Jie turi būti valomi nuo rūdžių, dulkių, reguliariai perdažomi. Dėl aukštos temperatūros vonioje dažnai ilgainiui pagelsta.
 
  • Skystas muilas originalioje pakuotėje. Spalvingų buteliukų ant kriauklės krašto gausa sukuria vizualinį triukšmą. Rekomenduojame supilti skysčius į specialius indelius, kurie dera prie jūsų vonios kambario dizaino. Kitas geras pasirinkimas yra automatinis dozatorius.
 
  • Kempinės, padžiautos ant vandens maišytuvo. Geriau būtų spalvotas kempines ir plaušines laikyti atskirai netoli vonios ar dušo. Pavyzdžiui, jas galima sukabinti ant tam skirtų laikiklių arba laikyti jas plastikinėje dėžėje.
 
  • Kūrybiški elementai. Dekoratyvūs lipdukai, piešiniai, plakatai ir dirbtinės gėlės daro jūsų vonios kambarį netvarkingu. Vonios kambario dekorui užtektų vieno ryškaus akcento, pavyzdžiui, mozaikos arba spalvotų plytelių.
 
  • Ilgo plauko mikropluošto kilimėliai. Jie atrodo pigiai, kaupia dulkes ir plaukus, gali įsielektrinti. Mikropluošto kilimėliai negali pakęsti aukštos temperatūros, todėl jie negali būti džiovinami ant radiatoriaus ar laikomi ant šildomų grindų. Ilgainiui medžiaga tampa lygi, nustoja sugerti drėgmę ir apskritai bjauriai atrodo.
 
  • Dantų šepetukų stiklinė. Stiklinę reikia reguliariai plauti ir dezinfekuoti. Ji taip pat palieka dėmes ant kriauklės, todėl ir ją reikia reguliariai valyti. Be to, nerekomenduojama visų šeimos narių šepetukus laikyti vienoje stiklinėje, nes bakterijos nuo vienų gali pereiti ant kitų. Geriau šepetukus sukabinti ant specialių laikiklių ant sienos.