Pasitikėjimas – tai bet kokių santykių pagrindas. Žmonėms labai svarbu, ar kiti yra tie, kas sakosi esantys ir ar jie padarys tai, ką žada padarysiantys. Labai svarbu ir tai, kad pasitikėjimas būtų abipusis. Jei pasitikėjimo nebus, viską reikės daryti vieniems, nes jokio darbo nebus galima patikėti kitiems. Bandant užmegzti santykius, bet kokioje gyvenimo srityje, sėkmė garantuotai aplankys tik tada, kai įsigalės pasitikėjimas vienas kitu. Kurti pasitikėjimą gali būti sudėtinga bent jau iš pradžių. Tačiau ko dėl tos sėkmės nepadarysi?

 

pasitikejimas

13 patarimų, kaip įgyti kitų pasitikėjimą:

 
  • Laikytis duoto žodžio ir rodyti tai savo veiksmais. Kiti žmonės turi tikėti, kad savo pažadus ištesėsite. Tada galite tikėtis, kad kiti su jumis taip pat elgsis pagarbiai.
 
  • Mokytis efektyvaus bendravimo principų. Daug santykių išyra dėl nemokėjimo bendrauti. Žinutė, kurią siunčiate, ne visada bus ta pati žinutė, kurią gauna kiti. Tačiau geri komunikacijos įgūdžiai padeda susikalbėti ir išvengti nesusipratimų.
 
  • Atsiminti, kad kitų žmonių pasitikėjimui pelnyti reikia laiko. Kurti pasitikėjimą – tai kasdieninis darbas. Nereikia tikėti, kad pavyks pelnyti kitų pasitikėjimą per vieną dieną.
 
  • Skirti laiko sprendimams priimti ir pagalvoti prieš ką nors pradedant daryti. Daug nesutarimų kyla ir pasitikėjimas pradeda sekti, kai vienas asmuo sutinka kažką padaryti, nors iš tikrųjų jie visai nenori to daryti. Todėl nereikia bijoti pasakyti: „Ne“, nepaisant spaudimo ir priekabiavimo.
 
  • Vertinti santykius, kurie yra, ir nepriimti jų kaip savaime suprantamo dalyko. Labai mažai yra tokių santykių, kurie suteikia tikrą džiaugsmą. Todėl tokių santykių nereikėtų priimti kaip savaime suprantamo dalyko, neignoruoti brangių žmonių iki tol, kol prasideda problemos ir prireikia jų pagalbos.
 
  • Maloniai elgtis su klientais ir padėkoti už jų veiklą. Nuoširdus įvertinimas ir dėkingumas yra pagrindiniai dalykai, pelnant kitų žmonių pasitikėjimą.
 
  • Ugdyti komandinio darbo įgūdžius ir visiškai įsitraukti į komandos veiklą. Dirbdami kartu žmonės gali pasiekti daugiau.
 
  • Visada būti sąžiningiems. Žmonės dažnai linkę šiek tiek pameluoti, kad apsaugotų kitus arba išvengtų nemalonumų. Tačiau kai išaiškėja, kad buvo meluojama, pasitikėjimo tuo žmogumi nebelieka. Atrodo, kad tas žmogus gali meluoti apie viską.
 
  • Padėti žmonėms, kai tik galite. Vienas veiksmingiausių būdų pelnyti kitų žmonių pasitikėjimą – padėti tada, kai jiems to reikia.
 
  • Neslėpti jausmų. Žmonės visada bandė slėpti jausmus, kad atrodytų ištvermingesni ir niekas jų nepalaikytų pažeidžiamais. Tačiau žmonės linkę pasitikėti tais, kurie yra panašūs į juos. Todėl jeigu sulaukėte liūdnų žinių, nereikia vaidinti, kad esate geros nuotaikos ir pan.
 
  • Stengtis ne tik dėl savęs, bet nepamiršti pagalvoti ir apie kitus. Galvoti apie kitus. Jeigu jie dirbo sunkiai ir efektyviai, ar gi jie nenusipelno taip pat šiek tiek pripažinimo? Įgyti pasitikėjimą tarp tų, su kuriais dirbate, yra labai lengva, o tada ir jie bus pasiryžę padaryti daugiau, negu iš jų prašoma, kad jiems būtų geriau.
 
  • Visada daryti tai, kas, jūsų nuomone, yra gerai ir teisinga. Vien tik stengtis įgyti kitų žmonių pasitikėjimą nebus naudinga, jeigu patys netikėsite tuo, ką darote. Svarbiausia tikėti savimi, po to atsiras ir kitų žmonių, kurie jumis patikės ir pasitikės.
 
  • Pripažinti savo klaidas. Visi daro klaidų. Bandant nuslėpti klaidas, nuslepiama savo žmogiška prigimtis. Tai suprantama kaip nesąžiningumas prieš save ir kitus. Reikia mokytis pripažinti savo klaidas ir žiūrėti į jas kaip į galimybę išmokti ko nors naujo.