13 patarimų, ką daryti, jei įsimylėjote kolegą
2016-02-29 16:33Remiantis amerikiečių tinklalapio „Careerbuilder.com“ tyrimo rezultatais, beveik 40 % darbuotojų prisipažino, kad yra turėję romantinių ryšių su bendradarbiais, o trečdalis tokių santykių netgi baigiasi vedybomis. Vis dėlto daugelis žmonių megzti romantines pažintis darbo vietoje vengia. Nepaisant to, tai vis tiek įvyksta. Ruošiantis užmegzti tokį romaną, būtina nepamiršti, kad galimi trys scenarijai: santykiai nepavyks ir jūs susigadinsite reputaciją arba karjerą, santykiai nutrūks, bet jūs abu būsite pakankamai brandūs, kad tai nepaveiks jūsų darbų kokybės arba viskas išsispręs ir lauks laiminga ateitis.
Gyvename laisvoje šalyje, kurioje kiekvienas turi teisę nuspręsti, ar verta užmegzti romantinius ryšius darbo vietoje. Tai, be abejo, turės pasekmių (gerų ir blogų), todėl būtina į jas atsižvelgti. Jeigu nuspręstumėte, kad tai daryti verta, štai keletas patarimų.
13 patarimų, ką daryti, jei įsimylėjote kolegą:
- Neskubinti įvykių. Visų pirma būti tik draugais (tiek darbe, tiek ir už jo ribų). Duoti sau pakankamai laiko atsakyti į klausimą, ar tikrai norite su šiuo žmogumi leisti ir savaitgalius?
- Žinoti darbo vietos taisyklės. Išsiaiškinti, ar darbo taisyklės nedraudžia turėti romantinių santykių su bendradarbiais arba ką galvoja aukščiausioji valdžia apie darbe užsimezgusias romantiškas pažintis.
- Nesiviešinti. Geriau likti paslaptingiems ir patylėti, kol niekas dar nepastebėjo, kad kažkas tarp jūsų vyksta. Kai pradeda aiškėti jūsų santykių ateitis arba pradeda sklisti apkalbos, reikėtų susėsti ir su partneriu nuspręsti, kada geriausia visiems pasakyti naujieną.
- Aptarti savo elgesio taisykles darbovietėje. Abu partneriai turi laikyti pagrindinių taisyklių, kaip jiems derėtų ir nederėtų elgtis darbo vietoje.
- Visada išlikti profesionaliems. Rekomenduojama ne bandyti darbovietės ribas, o stengtis būti kuo įmanoma profesionalesniais ir išlaikyti atstumą, bendraujant su savo partneriu darbo vietoje.
- Gerbti kitus. Susikoncentruoti į darbą ir stengtis jį atlikti kuo geriau. Pokalbiai su bendradarbiais apie santykių problemas gali blaškyti ir trukdyti susikaupti.
- Asmeninių problemų nespręsti darbo vietoje. Niekas nenori ir niekam nereikia žinoti apie jūsų romantinius santykius. Neprofesionalu skųstis dėl savo asmeninio gyvenimo.
- Stengtis, kad nesutarimai nepakenktų darbo kokybei. Iš visų jėgų stengtis, kad nesutarimai su partneriu neturėtų įtakos sprendimas ir bendravimui su kitais žmonėmis.
- Išlikti etiškiems. Neleisti, kad susižavėjimas kažkokiu žmogumi, turėtų įtakos jūsų sprendimams arba elgesiui darbe su kitais žmonėmis.
- Susikoncentruoti į darbą. Darbe reikėtų leisti laiką taip, tarsi nesusitikinėtumėte su tuo žmogumi. Darbui teikti pirmenybę.
- Žinoti, kokios gali būti pasekmės. Darbdaviai gali kreiptis į atitinkamas institucijas, sužinoję apie galimą seksualinį priekabiavimą arba apie kitokį elgesį, kuris kuria priešišką atmosferą darbe.
- Neflirtuoti žinutėmis ir elektroniniais laiškais per darbinį el. paštą ir telefoną. Kiekvieną kartą gerai pagalvoti, prieš išsiunčiant žinutę ar elektroninį laišką. Darbe ši informacija gali labai greitai nutekėti į blogas rankas ir ji gali būti panaudoja prieš jus.
- Apsvarstyti, ką darytumėte, jei staiga santykiai taptų rimtesni. Kai santykiai tampa rimti, vienas asmuo gali priimti sprendimą išeiti iš darbo, kad darbas daugiau nebetrukdytų asmeniniams santykiams.