Istorijoje yra įrašyta daugybė mįslingų nutikimų, per kuriuos dingo žmonės. 1959 metų žiemą įvykęs Diatlovo perėjos incidentas, kurio metu žuvo 9 žmonės, yra vienas iš tokių, legendomis apipintų įvykių. Kitas plačiai nuskambėjęs incidentas – 1587 metais Rytinėje JAV pakrantėje, Raonako saloje, įkurtos anglų kolonijos paslaptingas dingimas lyg būtų nušluota nuo Žemės paviršiaus. Netoli JAV pietryčių pakrantės esantis Bermudų trikampis, kuriame paslaptingai dingsta lėktuvai ir skęsta laivai, ilgus metus glumina žmones.

 

lakūnė

Žmonėms patinka paslaptingi reiškiniai, pasakojimai apie nepaaiškinamai pradingusius žmones. Tokios istorijos trikdo istorikus ir intriguoja visuomenę. Štai 12 žmonių, kurių paslaptingas dingimas, ir šiandien kelia daugybę klausimų. Daugeliu atveju dingę asmenys po kurio laiko paskelbiami mirusiais, nors kūnai nebuvo rasti ir visos aplinkybės nėra iki galo atskleistos. Kai kurių žmonių dingimai tampa masiniu reiškiniu: apie tai rašo spauda, praneša televizijos naujienos ir šnekasi kaimynai gatvėje. Daugelis paslaptingų dingimų apipinti įvairiomis legendomis, spėliojimais, klaidingais kaltinimais, kuriuos dar labiau sustiprina žiniasklaidos pučiamas burbulas. Tačiau galiausiai atsiduriama aklavietėje ir tampa aišku, kad niekas neaišku. Kai kurie dingimai yra labai tragiški. O būna ir taip, kad paslaptingai dingsta žmogus, bet jo tapatybė lieka neišaiškinta.

 

Kartais pasitaiko klaidinančių žinučių spaudoje apie dingusią vieną ar kitą žymią asmenybę. Dažniausiai tai būna tik pigus triukas, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį ir dar labiau padidinti savo populiarumą. Tačiau yra žmonių, kurie buvo žinomi jei ne visame pasaulyje, tai bent jau tose šalyse, iš kurių yra kilę, ir kurie iš tikrųjų dingo mįslingomis aplinkybės. Štai keletas jų.

 

12 žymių žmonių, kurie paslaptingai dingo:

 
 • Amelia Earhart – pirmoji moteris, savarankiškai perskridusi Atlantą. Dingusi nuo 1937 metų Ramiajame vandenyne.
 
 • Haroldas Holtas – buvęs Australijos ministras pirmininkas. Dingęs nuo 1967 metų Point Nepean nacionaliniame parke, Viktorijos valstijoje, Australijoje.
 
 • Henry Hudsonas – anglų jūrininkas, poliarinių kraštų tyrinėtojas. Dingęs nuo 1611 metų Džeimso įlankoje Kanadoje.
 
 • Azaria Chamberlain – 2 mėnesių mergaitė, kurią 1980 metais rugpjūčio 17 dieną, mirtinai sužalojo laukinis šuo dingas. Dingusi nuo 1980 metų Šiaurinėje teritorijoje, Australijoje.
 
 • Bisonas Dele – profesionalus krepšininkas, žaidęs komandoje „Detroit Pistons“. Dingo 2002 metų liepą Taityje. Vaikinui tuo metu buvo tik 32 metai.
 
 • Richardas Edwardsas – gitaristas, Velso roko grupės „Manic Street Preachers“ narys. Dingęs nuo 1995 metų vasario Londone. Jam tuo metu buvo 27-eri.
 
 • Oscaras Zeta Acosta – amerikiečių advokatas, aktyvistas ir žurnalisto Hunterio S. Thompsono kelionės kompanionas. Dingęs 1974 metais Meksikoje. Jam tuo metu buvo 39-eri.
 
 • Seanas Flynnas – laisvai samdomas fotožurnalistas ir aktoriaus Errolo Flynno sūnus. Dingęs 1970 metais balandį Kambodžoje, sulaukęs 28-erių metų.
 
 • Jimas Thompsonas – amerikiečių verslininkas. Dingęs nuo 1967 metų kovo Kamerono aukštumose Malaizijoje. Tuo metu vyrui buvo 61-eri.
 
 • Frankas Morrisas – nusikaltėlis. Dingęs nuo 1962 metų birželio. Bėglys iš Alkatrazo itin griežto režimo kalėjimo. Pabėgo kartu su Johnu ir Clarence‘u Anglinu. Vyrui tuo metu buvo 36-eri.
 
 • Jean Spangler – Holivudo aktorė ir šokėja. Dingusi nuo 1949 metų spalio Los Andžele. Tuo metu perspektyviai merginai tebuvo 26-eri.
 
 • Dorothy Arnold – aukštuomenės klasės atstovė ir milijonų paveldėtoja. Dingo 1910 metais Niujorko mieste. Merginai tebuvo 25-eri.