Žmonės visada troško bent akies krašteliu žvilgtelėti į savo ateitį. Nuo seniausių laikų iki šiandien mūsų gyvenime pasitaiko įspėjamųjų ženklų, ritualų ir ceremonijų. Ypatingas metas burtams – tylios šv. Kūčių ir Kalėdų naktys. Šįmet Kūčių naktį dar švies jaunatis, kada gali pildytis į visatą paleisti norai. Per Kalėdas stos priešpilnis, o tai laikas, kai palanku burtis, prašant pinigų, meilės, naujo darbo ar namų. Taigi, visi ženklai rodo, kad nuo gruodžio 24 iki 26 dienos yra geras laikas praktikuoti magiją.

 

burtai

12 Kūčių ir Kalėdų burtų, kuriuos turite išbandyti:

 
 • Burtas su skirtingais daiktais. Netekėjusiai merginai užrišamos akys. Ant stalo padedami daiktai, simbolizuojantys skirtingas profesijas. Pavyzdžiui, galima padėti USB atmintinę (programuotojas), LR konstitucija (teisininkas), užrašų knygelė (vadybininkas) ir pan. Šalia padėti sužadėtuvių žiedą. Mergina turi atsitiktinai paimti vieną daiktą nuo stalo. Jeigu ji tą patį daiktą išsirenka tris kartus iš eilės, tai reiškia, kad būsimo vyro profesija bus tokia, kokią nurodo daiktas. Jeigu visus tris kartus mergina paima sužadėtuvių žiedą, vadinasi, kad ateinančiais metais ji ištekės, bet ką dirbs būsimas vyras lieka neaišku.
 
 • Burtas su siūlų gijomis. Reikės trijų spalvų (baltos, juodos ir raudonos) spalvų siūlų ir trijų adatų. Į kiekvieną adatą įverti siūlą ir paprašyti pagalbinio žmogaus švelniai įsmeigti adatėles į drabužį nugaros pusėje. Žmogus turi jausti adatas, bet negalėti pasakyti, kokia tvarka jos susmaigstytos. Tada švelniai ištraukti pirmąją adatėlę. Jei ji yra su raudonu siūlu – galite džiaugtis, nes šiemet ištekėsite ir susilauksite vaiko. Jeigu ištrauksite pirmą adatą su baltu siūlu – šiemet dar neisite įregistruoti santuokos. Jeigu siūlas bus juodas, verčiau šiemet skirti daugiau dėmesio karjerai, nes santuoka neatneš daug laimės.
 
 • Burtas su žiedu. Naktį į puodelį įpilti vandens, įmesti auksinį žiedą ir palikti lauke. Kitą rytą ateiti ir pažiūrėti, kas pasikeitė. Jeigu ledas aplink žiedą susiformavęs lygus, be iškilimų ir įdubimų, tai gyvensite be vaikų. Jeigu lede susidarė iškilimai, susilauksite sūnų. Jeigu įdubimai ir ertmės – dukterų. Be to, nepamirškite suskaičiuoti, kiek iš viso yra įdubimų ir iškilimų, nes nuo to, kiek jų yra, priklauso, kiek vaikų turėsite.
 
 • Burtas su puodeliais. Reikės tiek puodelių, kiek yra besiburiančių asmenų. Į puodelius įdėti žiedą, monetą, duonos gabalėlį, cukraus, svogūno griežinėlį, druskos, į vieną puodelį įpilti šiek tiek vandens. Su užrištomis akimis kiekvienas besiburiantysis turėtų išsirinkti vieną puodelį. Štai, ką reiškia išsirinktas puodelis: žiedas – vestuvės; moneta – turtas; duona – klestėjimas, cukrus – linksmybės ir pramogos, svogūnas – ašaros, druska – nesėkmės, vanduo – gyvenimas kitais metais bus panašus kaip ir šiemet.
 
 • Burtas su žvakėmis. Reikės dubens su vandeniu, graikinių riešutų kevalų puselių, tiek, kiek yra besiburiančių asmenų ir tiek pat žvakių arba žvakigalių. Žvakes įdėti į kevalų puseles, uždegti ir įdėti į vandenį. Mergina, kurios žvakė sudegs pirma, pirmoji iš besiburiančiųjų ir ištekės. Atitinkamai mergina, kurios žvakė sudegs paskutinė ir ištekės paskutinė. Jeigu kurios nors iš merginų žvakė su kevalu nuskęs, tai mergina taip ir nugyvens visą gyvenimą neištekėjusi.
 
 • Burtas su ausiniu žiedu. Šiam burtui reikės bent šešių merginų. Reikės auksinio žiedo ir gana didelio juodo aksomo skiautės. Tada paeiliui kiekvienas besiburiantysis ridena žiedą ant aksomo ir pažymi vietą, kurioje žiedas sustos. Ridenti žiedą, kartojant tokius žodžius: „Visą miestą apeisiu su šiuo žiedu, nes už jo esu aš ir sustosiu tik tada, kai rasiu savo mylimąjį“. Kurios žiedas sustos greičiausiai, ta greičiausi ir ištekės, o kurios nuriedės toliausiai, tai ilgiausiai ir reikės laukti vestuvių.
 
 • Pranašiški nepažįstamojo žodžiai. Kalėdų vidurnaktį merginos turi išeiti iš namų ir paklausti pirmo sutikto vyro vardo. Tai bus vardas būsimo vyro tos, dėl kurios visos merginos kartu su ja ir išėjo iš namų.
 
 • Burtas su popieriumi. Paimti popieriaus lapą ir suglamžyti. Tada gniužulą padėti ant apverstos lėkštelės ir padegti. Kai popierius sudegs, nunešti prie sienos ir stebėti šešėlį. Šešėlis parodys, kas laukia ateityje.
 
 • Burtas su vašku. Žvakę uždegti ir į šaukštą lašinti vašką nuo degančios žvakės. Po to skystą vašką greitai išpilti į dubenį su vandeniu. Nuo to, kokios vaško figūros susiformuos, priklauso, kokie bus ateinantys metai.
 
 • Burtas „Taip ir ne“. Stiklainį su kokiais nors grūdais, pupomis ar žirniais laikyti kairėje rankoje. Susikaupti ir mintyse užduoti rūpimą klausimą. Po to su sauja pasemti grūdų, pupų ar žirnių ir paberti turinį ant stalo. Suskaičiuoti, kiek jų yra. Jeigu skaičius gausis lyginis – atsakymas „Taip“, jeigu nelyginis – „Ne“.
 
 • Burtas su knyga. Paimti atsitiktinę knygą (geriausiai grožinės literatūros) ir atversti atsitiktinį puslapį. Prieš atverčiant knygos puslapį, mintyse sugalvoti klausimą ir besti į atsitiktinę eilutę knygos puslapyje. Tai ir bus atsakymas į rūpimą klausimą.
 
 • Burtas su būgnų karaliaus korta. Kūčių naktį po pagalve pakišti būgnų karalių ir galvoti apie žmogų, už kurio norėtumėte ištekėti. Sapne aplankys būsimas jaunikis.