Prince‘as, dainų kūrėjas, dainininkas, prodiuseris, žmogus – orkestras, vienas populiariausių pramogų pasaulio žmonių, garsėjantis išskirtiniu balsu ir ekscentriškais poelgiais, mirė ketvirtadienio rytą (balandžio 21 d.) savo rezidencijoje „Paisley Park“  Čanhaseno mieste Minesotos valstijoje (JAV). Vyrui tebuvo 57-eri metai. Prince‘as mirė ligoninėje nuo panašių į gripą simptomų. Didžiausios sėkmės sulaukė filmas ir jo garso takelis „Purple Rain“ („Purpurinis lietus“) 1984-aisiais metais. Šlovės metais jis, Michaelis Jacksonas ir Madonna buvo vadinami didžiuoju popmuzikos žvaigždžių trejetu.

 

12 įdomių faktų apie Prince‘ą:

 

"prince"

 • Prince‘as (1958 m. birželio 7 d. – 2016 m. balandžio 21 d.), kurio tikrasis vardas Prince‘as Rogersas Nelsonas, gimė muzikantų šeimoje. Jo tėvas, Johnas L. Nelsonas, buvo dainų autorius ir pianistas, o motina, Mattie Shaw, džiazo dainininkė. Taip originaliai jis buvo pavadintas pagal tėvo muzikos grupę.
 
 • Atlikėjas Prince‘as buvo Jehovos liudytojas. Po krikšto 2001 metais Prince‘as tapo dievobaimingu Jehovos liudytoju. Kaip ir kiti tikintieji jis netgi eidavo nuo durų prie durų, skleisdamas tikėjimo tiesas. 2003 metų spalį Minesotoje moteris, vardu Eden Praire, atidariusi duris išvydo įžymų, drovų dainininką ir bosistą Larry Grahamą. Iš pradžių moteris pagalvojo, kad įžymybės nori paprašyti leidimo filmuoti laidą ar muzikinį įrašą jos namuose ar kieme. Tačiau jie nieko panašaus neprašė, bet pradėjo skleisti tikėjimo tiesas. Moteris pasakė, kad yra tikinti žydė, todėl jos nedomina kitas tikėjimas. Po to Prince‘as su bosistu pradėjo cituoti švento rašto eilutes apie žydus ir Izraelio žemę.
 
 • Prince‘as nevalgė mėsos, buvo vegetaras. Ko gero, tai labiausiai susiję su jo religiniais įsitikinimais.
 
 • Muzikos legenda buvo prisipažinęs, kad nuo vaikystės sirgo epilepsija – centrinės nervų sistemos liga. Dėl ligos mokydamasis mokykloje patyrė patyčias, todėl visą gyvenimą stengėsi būti ryški ir iš visų išsiskirianti asmenybė.
 
 • Prince‘as parašė daug dainų kitiems atlikėjams. Jis parašė ne tik šimtus dainų sau, bet kitiems atlikėjams, tarp jų: „Manic Mondey“ merginų grupei „The Bangles“, „I Feel You“ amerikiečių atlikėjai Chaka Khan ir „Nothing Compares 2 U“ airių kilmės dainininkei Sinéad O‘Connor.
 
 • Prince‘o patentuotas simbolis, vaizduojantis vyro lyties ženklą, trimitą ir žemyn rodančią rodyklę, turėjo pavadinimą – „Meilės simbolis nr. 2“.
 
 • Sesuo iškėlė jam teismo bylą. 1987 metais Prince‘o pusseserė Lorna Nelson padavė atlikėją į teismą, teigdama, kad ji parašė žodžius dainai „U Got the Look“ iš muzikos albumo „Sign ´O´ The Times“ kartu su populiariosios muzikos atlikėja Sheena Easton. 1989 metais teisme prisiekusieji palaikė Prince‘o pusę.
 
 • Jis susibarė su viceprezidento žmona. 1984 metais, po to, kai Tipper Gore, buvusi viceprezidento Al Gore žmona, savo vienuolikmetei dukrai nupirko „Purple Rain“ garso takelį, pasipiktino išgirdusi dainos „Darling Nikki“ žodžius. Toje dainoje yra nuorodų apie masturbaciją ir kitus seksualinius aktus. T. Gore buvo įsitikinusi, kad ant tokio albumo turėjo būti koks nors įspėjimas apie necenzūrinius tekstus ir 1985 metų subūrė pasipiktinusių tėvų organizaciją, kuri darė spaudimą įrašų kompanijoms, kad jos taikytų tuos pačius vertinimo kriterijus kaip ir Holivude. Prince‘as naujovėms nesipriešino ir buvo vienas iš pirmųjų atlikėjų, pradėjęs leisti cenzūruotus tekstus.
 
 • Jį įkvėpė Roaldo Dahlo pasakos „Čarlis ir šokolado fabrikas“ personažas Vilis Vonka. 2006 metais „Universal“ studija paslėpė 14 purpurinių bilietų – 7 JAV ir 7 tarptautinei rinkai skirtuose albumuose „3212“. Tie, kurie rado purpurinį bilietą, buvo kviečiami į privatų Prince‘o pasirodymą rezidencijoje Los Andžele.
 
 • Jis keikėsi tiesioginiame eteryje. Pirmą kartą pasirodydamas tiesioginėje laidoje „Saturday Night Live“ Prince‘as atliko „Partyup“ ir dainavo žodžius: „Kovoti kare yra suknistai nuobodu“ (angl. „Fightin‘ war is such a f*ing bore“. To niekas, ko gero, nebūtų pastebėję, jei, baigiantis transliacijai į tai nebūtų atkreipęs dėmesį aktorius Charlesas Rocketas. Beje, ir jis pasisakydamas nusikeikė. Tai buvo pirmas kartas, kai tiesioginiame eteryje nuskambėjo keiksmažodžiai net du kartus.
 
 • Jis atšaukė vieno albumo išleidimą dėl dvasinio nušvitimo. 1987 metais buvo planuojama išleisti albumą „The Black Album“. Buvo likusios tik kelios dienos iki albumo pasirodymo prekybos vietose, kai staiga Prince‘as viską sunaikino ir atšaukė. Teigiama, kad jis nusprendė priimti tokį sprendimą po to, kai patyrė dvasinį nušvitimą. Neišleistą albumą jis vadino tamsiu ir amoraliu. Kritikai mano, kad tokį „nušvitimą“ sukėlė ekstazė nuo narkotinių medžiagų.
 
 • Buvo dažnai poruojamas su garsiausiomis pasaulio moterimis. Sklandė kalbos apie romanus su Madonna, Kim Basinger, „The Bangles“ narėmis. 1996 metais vedė pritariančią vokalistę Mayte Garcia, su kuria susilaukė sūnaus. Tačiau sūnus gimė sirgdamas sunkia genetine liga ir mirė, praėjus savaitei po gimimo. Po to palaikė artimus santykius su savo globojama dainininke Bria Valente.
 

Paklausyti vienos populiariausių Prince‘o dainų „Purple Rain“ galite paspaudę nuorodą:

 

 

Nuotr. Shutterstock