Geri mokytojai turi daug gerų savybių, padedančių jiems efektyviai atlikti savo darbą. Žinoma, visi mokytojai yra skirtingi ir visi turi individualių savybių, tačiau beveik visiems kai kas yra būdinga. Panagrinėkime, kas tai.

 

mokytoja

12 gerų mokytojų savybių:

 
  • Gero tono taisyklių laikymasis. Tai, ką daro pats mokytojas, taip pat ir moko jo mokinius taip elgtis. Mokytojas neturėtų turėti dvigubų standartų. Jeigu jis draudžia kramtyti gumą klasėje ir pats to neturėtų daryti.
 
  • Gebėjimas prie visko prisitaikyti. Prisitaikymas – tai yra gebėjimas vesti pamoką ar užsiėmimą, net kai iškyla nenumatyta situacija ar problema. Mokytojas visada pasiruošęs, kad nebūtinai viskas vyks pagal planą. Jei jis mato, kad pusė klasė nėra įsisavinusi medžiagą, jis neis prie kitos temos, o bandys paaiškinti dar kartą, bet šiek tiek kitaip.
 
  • Rūpinimasis mokiniais. Mokytojo rūpestis yra dėmesys kiekvienam mokiniui. Jei kas nors nesupranta medžiagos, mokytojas jį iškart pastebės ir pasiūlys išeitį. Mokytojas suvokia kiekvieno mokinio asmenybės bruožus ir interesus ir įtraukia į pamoką tokius elementus, kurie juos atitiktų.
 
  • Užuojauta. Užuojauta yra supratimas, kad mokiniai gali turėti problemų ne mokykloje. Šios problemos reikalauja sprendimų, o mokiniams reikia pagalbos. Pavyzdžiui, jei kas nors mirė mokinio šeimoje, mokytojas turėtų parodyti empatiją ir atitinkamai reaguoti.
 
  • Noras bendradarbiauti. Bendradarbiavimas – tai gebėjimas dirbti ne tik su mokiniais, bet ir su jų tėvais, administracija ir kolegomis. Net jei mokytojas nemėgsta tam tikrų žmonių, jis visada pasirinks tinkamą bendravimo su jais būdą, kad išspręstų reikiamą problemą.
 
  • Kūrybiškumas. Kūrybiškumas yra tada, kai pamoka vedama unikaliai, įdomiai ir dinamiškai. Mokytojai turėtų sugebėti taip vesti pamokas, kurios patrauktų kuo daugiau mokinių dėmesio ir sukeltų poreikį bei susidomėjimą vėl pasirodyti pamokose.
 
  • Noras mokytis. Mokytojo išsilavinimas yra nuolatinis profesinis tobulėjimas. Mokytojas turėtų žinoti ne tik medžiagą, kurią paaiškina mokiniams, bet ir šiek tiek daugiau. Todėl mokytojai anksti keliasi ir eina vėlai miegoti. Jie dirba savaitgaliais ir atostogų metu.
 
  • Pastebėti kiekvieną mokinį. Toks mokytojas turi gebėti perprasti moksleivius iš pirmo žvilgsnio. Jis žino kiekvieno lygį ir yra pasirengęs parinkti tokią individualią užduotį, kad kiekvienas galėtų įveikti mokomąją medžiagą. Mokytojai turėtų padaryti viską, kad mokiniai norėtų mokytis ir gauti informacijos.
 
  • Jautrumas. Jautrus mokytojas visada gali pasijusti mokinio vietoje ir pabandyti suprasti jo situaciją. Nesvarbu, kaip jis elgiasi su savo mokiniu, jis visada padės jam mokytis ir spręsti asmenines problemas.
 
  • Gebėjimas sužavėti. Gebėjimas į darbą įtraukti visą klasę yra labai vertingas mokytojo bruožas, o išlaikyti klasės dėmesį visos pamokos metu yra dvigubai vertingas įgūdis! Mokytojas pamokas turėtų vesti linksmai ir energingai. Kiekvieną kartą, kai pamoka baigiasi, mokinys turėtų pradėti laukti kitos.
 
  • Tobulėjimas. Asmeninis tobulėjimas yra tęstinis procesas, vykstantis metai ir metų ir kuriam būdingas tobulėjimas profesiniu lygiu. Mokytojai turi nuolat ieškoti būdų, kaip pagerinti savo asmenines ir profesines savybes.
 
  • Bebaimiškumas. Tai galimybė išbandyti naujus metodus, kurie gali kartais net būti už normos ribų, nebijant, kad jie paskui gali net būti kritikuojami tiek mokinių, tiek administracijos. Mokytojas visada turi būti pasirengęs eksperimentuoti ir net savikritikai.