12 dalykų, kuriuos seksologai norėtų, kad žinotumėte
2018-05-29 11:37Seksologų konsultacijos skamba labai intymiai ir paslaptingai. Daugelis žmonių vengia pas juos lankytis, todėl kad turi daug neigiamų nusistatymų, baimių. Tačiau kartais tai gali padėti išmokti gyventi ilgai ir laimingai!
12 dalykų, kuriuos seksologai norėtų, kad žinotumėte:
- Jums nereikės mylėtis prieš seksologą ar turėti intymių santykių su juo. Daug žmonių yra girdėję gandus, kad atėjus pas seksologą, reikia ne kalbėti, bet pademonstruoti, kaip TAI darote. Tačiau toks įsivaizdavimas labai prasilenkia su realybe, nes seksologų tikslas yra tik padėti porai atkurti meilės jausmą. Seksologų konsultacijos primena įprastus psichoterapijos seansus, tik šiuo atveju dėmesys koncentruojamas į seksualinę sveikatą ir poros savijautą. Seksologų klientai mokosi sąmoningumo, streso valdymo ir rūpinimosi savimi technikų.
- Lytinio gyvenimo problemas gali sukelti medicininės priežastys. Seksologų terapija gali padėti išspręsti daugelį lytinio gyvenimo problemų, tačiau gali būti, kad jas sukelia tam tikros sveikatos problemos (erekcijos sutrikimai ar lytinė disfunkcija moterims), todėl prireiks medikų įsikišimo. Jeigu moters santykiai yra stiprūs, bet ją pusę metų ar ilgiau kamuoja su lytiniu gyvenimu susijusios problemos, tai gali būti labiau medicininė, o ne pačių santykių problema (dažniausiai tai būna hipoaktyvus lytinio potraukio sutrikimas).
- Bendravimas yra gerų lytinių santykių pagrindas. Kalbėti apie seksą daugeliui porų, net jei jų santykiai yra geri, gali būti sudėtinga. Tačiau nekalbėjimas apie tai problemas tik dar labiau pagilina. Jeigu nepatogu atvirai ir sąžiningai su partneriu kalbėti apie seksą, gali būti sunku pasidalyti savo norais ir nerimu. Apie seksą nebūtinai reikėtų kalbėti tik miegamajame, kartais net geriau tai aptarti ryte, geriant kavą.
- Normalu jausti lytinį potraukį kitiems žmonėms. Susižavėti kitu asmeniu, net jei jūs vedę, yra visiškai normalu. Pasižadėję vienam, jūs neprarandate gebėjimo pastebėti patrauklius asmenis. Tai nereiškia, kad su tuo žmogumi būtinai sieksite turėti kokių nors fizinių ar emocinių kontaktų. Mitas, kad pastebėjimas kitų patrauklių asmenų skatina būti neištikimiems.
- Seksologo kabinete turėtumėte jaustis gerai. Skirtingi seksologai naudoja skirtingas metodikas, todėl reikėtų atidžiai pasirinkti tokį specialistą, kurio darbo metodai ir asmenybė jums tinka ir patinka. Jeigu seksologo kabinete jausitės gerai, tai ir terapija gali būti veiksmingesnė.
- Nereikėtų smerkti, jei partnerį jaudina kiti dalykai nei jus. Ne visada jums gali patikti tai, kas užveda jūsų partnerį, tačiau niekada nereikėtų partnerio dėlto smerkti, nes tai gali sužlugdyti jūsų santykius. Abu partneriai turėtų galėti laisvai kalbėti apie savo jausmus seksologo kabinete ir nesijausti smerkiami.
- Niekada nereikėtų laukti, kol problemos giliai įsišaknys. Dauguma porų problemų santykiuose turi metų metus, kol galiausiai ryžtasi apsilankyti pas seksologą. Nereikėtų taip ilgai tempti gumos ir apsilankyti pas specialistą, kol dar problemos nėra labai gilios ir jas dar yra lengviau išspręsti.
- Padės išmokti pabėgti nuo rutinos ir paįvairinti seksą. Terapeutai mano, kad į seksą nereikėtų žiūrėti labai rimtai. Geras seksas yra smagus ir žaismingas, todėl, kai kas nors vyksta ne taip, kaip turėtų, reikėtų reaguoti su humoru ir kūrybingai. Pabandžius ką nors naujo (pozą, seksualią muziką, romantišką apšvietimą, kvepalus, losjonus, lubrikantus ir kt.) gali atsirasti daugiau malonaus jaudulio lytiniame gyvenime.
- Nereikės daryti nieko, kas verstų jus pasijusti nepatogiai. Sekso terapijos tikslas: padėti turėti labiau tenkinančius lytinius santykius, bet neversti savęs užsiimti tuo, ko nesinori. Sekso terapija padeda išmokti susikurti saugią ir malonią aplinką, kurioje norėtųsi patyrinėti partnerio kūną ir atrasti sekso teikiamus malonumus. Seksologai visų pirma stengiasi panaikinti gėdos jausmą ir diskomfortą, kalbant apie intymius santykius. Sekso terapija suteikia priėmimą prie daugybės naujų šaltinių, įrankių ir galimybių, kurios padeda seksualiniam gydymui.
- Sekso planavimas nėra bloga mintis. Pasižymėti kalendoriuje laiką seksui atrodo šiek tiek juokinga, bet iš tikrųjų tai gali padėti įžiebti aistros kibirkštėlę ilgalaikiuose santykiuose. Suplanuotas seksas taip pat gali būti erotiškas ir aistringas kaip ir spontaniškas. Be to, suplanavus seksą, sustiprėja atsakomybės jausmas, todėl didesnė tikimybė, kad tai tikrai įvyks.
- Neprivalote turėti santykių. Dažniausiai sekso terapijoje lankosi poros, bet kartais ji gali padėti ir vienišiems žmonėms, ypač, jeigu kyla problemų, mezgant intymų ryšį su kitais žmonėmis, jeigu klientas yra patyręs seksualinę prievartą ar išnaudojimą, arba apie seksą mąsto labai negatyviai. Seksualumas yra gyvybiškai svarbi mūsų gyvenimo dalis, todėl išsprendus lytiškumo problemas, gali pagerėti situaciją ir kitose srityse.
- Seksologo konsultacijos nereiškia, kad poros santykiai yra pasmerkti. Daugelis žmonių įsitikinę, kad, jei lankosi pas seksologą, tai jų santykiams artėja pabaiga. Tačiau iš tiesų terapija gali kaip tik ją atitolinti ir pagerinti santykius, nes pripažinus savo klaidas ir problemas, išsikalbėjus su partneriu, pradedami keisti santykiai ir netrukus jie tampa labiau džiuginantys.