Neištikimybė, be abejo, yra vienas greičiausių ir pagrindinių būdų nutraukti santykius. Daugeliui žmonių sužinojimas apie partnerio slaptą romaną yra galutinis taškas santykiuose. Kaip galima pasitikėti partneriu, kai jis ar ji sulaužo pasižadėjimą visada mylėti ir būti ištikimam? Tačiau tai ne vienintelė priežastis. Dar skaudžiau būna, kai santykiai nutraukiami be jokios rimtos priežasties, t. y. ji nepateikiama. Tuomet paliktieji galvoja: „Geriau jau jis (ji) būtų man neištikimas, negu vieną dieną tiesiog ateitų ir išlementų, kad daugiau manęs nebemyli“. Daugybė kitų dalykų gali sunaikinti net stipriausią ryšį. Viskas prasideda nuo mažų ir nepastebimų dalykų, todėl jie yra tokie pavojingi.

 

12 dalykų, kurie kenkia labiau nei neištikimybė:

 

"santykiai"

  • Melavimas ir tiesos slėpimas nuo partnerio. Net jei tai daroma iš meilės, siekiant apsaugoti jų jausmus, mažų dalykų slėpimas nuo partnerio gali išaugti į didelę problemą ir paveikti pasitikėjimą vienas kitu. Pasitikėjimo nebuvimas – tai nuosprendis santykiams.
 
  • Jokių meilės jausmų nerodymas. Meilės išraiška – tai ir prisilietimai, ir klausimai apie iš tikrųjų svarbius dalykus, ir pagalba vienas kitam įveikti kliūtis bei sunkumus. Jeigu mylimo žmogaus niekada nėra šalia arba jis išlieka abejingas, tai skatina abejonių apie santykių perspektyvas atsiradimą. Galiausiai, kai problema įsisenėja, ji tampa nebepataisoma ir santykiams ateina galas.
 
  • Slepiamas pyktis. Kai galiausiais slepiamas pyktis išsiveržia, dažniausiai nebegalima nieko padaryti. Konfliktas prasideda viduje, tačiau kaupiasi, kol galiausiai sprogsta ir padaro nepataisomą žalą.
 
  • Bendravimo trūkumas. Tai ne tas pats, kas nerašyti žinučių visą dieną, tačiau nemokėjimas kalbėtis apie dalykus, kurie erzina, ir vengimas kalbėti apie dalykus, kurie gali sukelti problemas. Visa tai kaupiasi, kol vieną dieną tampa nebepakeliama našta.
 
  • Atkaklus savo nuomonės ir įsitikinimų laikymasis, nenorėjimas nusileisti. Kitaip tariant, tai atsisakymas ieškoti kompromisų. Jei patinka koks nors žmogus, reikia būti pasiruošusiems visada ieškoti geriausių sprendimų. Partneriai, kurie gali elgtis tik taip, kaip jiems patiems atrodo geriausia, negali palaikyti darnių santykių su kitu žmogumi.
 
  • Nuolatiniai konfliktai dėl žemiškų, kasdienių pareigų bei problemų. Santykių pradžioje ginčai dėl to, kam, pavyzdžiui, reikia šiandien išnešti šiukšles, atrodo maži ir nereikšmingi, tačiau, laikui bėgant, nusivylimas augs ir tai gali tapti rimta priežastimi skirtis. Ilgainiui šie maži dalykai gali tapti rimtų konfliktų priežastimi.
 
  • Žiūrėjimas iš aukšto. Kalbėjimas su partneriu paniekinamai – tai dar vienas būdų, kaip parodyti savo galią ir pranašumą santykiuose. Nelygybė santykiuose yra tikrai ne tas dalykas, kurio trokštame sveikuose ir laiminguose santykiuose. Perdėtas globėjiškumas gali būti blogiau negu neištikimybė, nes jis mažina partnerio savivertę, priverčia jaustis blogai ir net turi didelį neigiamą poveikį ilgą laiką po to, kai santykiai galų gale nutrūksta.
 
  • Santykiai, kurie palaikomi tik dėl patogumo. Kad ir kokia būtų priežastis (nenorėjimas nuvilti savo šeimos, dideli ateities planai ar kt.) likimas kartu tiesiog tam, nes atrodo, kad taip turite daryti, sukelia dar daugiau ginčų, pykčių, ašarų ir širdies skausmo. Paprastai geriau tai padaryti, kol išsiskirti dar galima draugiškai.
 
  • Manipuliacijos. Paprastai tai būna labai subtilu, todėl ilgą laiką galima net nesuprasti, kad partneris jumis manipuliuoja. Paskui jau būna per vėlu, ką nors keisti. Toks elgesys mažina pasitikėjimą savimi ir savivertę, ir gali turėti ilgalaikę žalą, net tada, kai partneriai nusprendžia pasukti skirtingais keliais.
 
  • Pavydas. Net jei nėra jokių apgavysčių, vien nuolatinis įtarinėjimas gali labai pakenkti santykių kokybei.
 
  • Apsimetinėjimas ir melavimas pačioje santykių pradžioje. Tai gali būti tokie maži ir paprasti dalykai, kaip melavimas, kad jums patinka siaubo filmai, nors iš tikrųjų jų nekenčiate, arba teigimas, kad neieškote rimtų santykių, nors iš tikrųjų mintyse jau matuojatės vestuvinę suknelę. Reikėtų išlikti sąžiningiems ir atviriems iki galo, nes, kaip jau minėta anksčiau, smulkmenos kaupiasi ir galiausiai tampa didelėmis bei svariomis priežastimis nutraukti santykius.
 
  • Atsiradusi priklausomybė nuo vienas kito. Kokia dažna priežastis: jūs esate kartu, nes nė vienas iš jūsų nenori likti vienas! Kitais žodžiais tariant, tarp jūsų nebėra tos ypatingos meilės chemijos ir vienintelė priežastis, kodėl jūs laikote įsikibę vienas kito, yra ta, kad nenorite ar bijote likti vieni.