11 priežasčių, kodėl reikia sėsti ant dviračio ir važiuoti (1)
2016-05-03 15:36Nesvarbu, kiek jums metų, koks jūsų fizinis pasirengimas ar kiek pinigų yra jūsų banko sąskaitoje, sėsti ant dviračio ir važiuoti yra vienas geriausių sprendimų. Ypač pavasarį ir vasarą, kada tam palankiausi orai. Nepakankamai įtikinama? Galbūt labiau įtikins straipsnyje pateiktos priežastys, kodėl visi turėtų dažniau važiuoti dviračiu.
11 priežasčių, kodėl reikia sėsti ant dviračio ir važiuoti:
- Iš taško A į tašką B galima nuvykti greičiau. Piko valandą keliuose susidaro transporto kamščiai. Taigi, važiuojant dviračiu automobilius galima net pralenkti.
- Pasivažinėjimas dviračiu gerina miego kokybę. Stanfordo universiteto medicinos mokyklos tyrėjai paprašė sėslų gyvenimo būdą propaguojančių dalyvių kasdien 20 – 30 minučių pasivažinėti dviračiu. Pastebėta, kad nemigos kamuojantiems asmenims laikas, reikalingas užmigti, sutrumpėjo pusvalandžiu, o miego trukmė pailgėjo beveik valanda.
- Važinėjimas dviračiu padeda atrodyti jaunesniems. Stanfordo universiteto mokslininkai nustatė, kad reguliarus važinėjimas dviračiu gali apsaugoti odą nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių ir sumažinti senėjimo požymius. Važiavimas dviračiu pagerina kraujotaką, todėl oda geriau aprūpinama deguonimi bei maistinėmis medžiagomis, o toksinai greičiau pašalinami. Fizinė veikla taip pat skatina kolageno gamybą, padeda sumažinti raukšles ir spartina gijimo procesus. Kita vertus, tai nereiškia, kad dviračių mėgėjams nereikia naudoti priemonių, saugančių nuo saulės. Jas reikėtų tepti, likus 30 minučių iki išėjimo į lauką.
- Važinėjimas dviračiu gerina virškinimą. Bristolio universiteto ekspertai teigia, kad fizinė veikla padeda sutrumpinti laiką, per kurį maistas patenka į didįjį žarnyną, todėl gali apsaugoti nuo vidurių užkietėjimo. Važinėjimas dviračiu – tai aerobinė treniruotė, kuri pagreitina kvėpavimo ir širdies ritmą, o tai skatina žarnyno raumenų judesius. Tai gali ne tik padėti išvengti nemalonaus pilvo pūtimo, bet ir apsaugoti nuo žarnyno vėžio.
- Gerina smegenų veiklą. Norite, kad padaugėtų pilkosios smegenų masės? Tada lipkite ant dviračio! Ilinojaus universiteto tyrėjai nustatė, kad 5 % intensyvesnis širdies darbas ir kvėpavimas lemia 15 % geresnius rezultatus, kuriuose reikia loginio mąstymo. Važiavimas dviračiu padeda susidaryti naujoms smegenų ląstelėms Amono rage – smegenų dalyje, atsakingoje už atmintį, kuri pradeda nykti nuo 30 metų.
- Padeda greičiau pasveikti. Vidutinio intensyvumo fizinė veikla suaktyvina imuninės sistemos ląsteles, kovojančias su infekcijomis. Šiaurės Karolinos tyrėjai nustatė, kad asmenys, penkias dienas per savaitę važinėjantys dviračiu 30 minučių, pasiima per pusę mažiau laisvų dienų dėl ligos negu tie, kurie nepropaguoja aktyvaus gyvenimo būdo.
- Gali pailginti gyvenimo trukmę. Londono Kingso koledžo tyrėjai palygino 2400 identiškus dvynius ir nustatė, kad tų, kurie tris kartus per savaitę 45 minutes važinėjo dviračiu, biologinis amžiaus buvo net 9 metais mažesnis, nepriklausomai nuo jų kūno masės indekso ir to, ar jie rūkė, ar ne. Reguliariai sportuojantys asmenys turi žymiai mažesnę riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, II tipo diabetu, vėžiu, nutukimu ir turėti aukštą kraujo spaudimą.
- Saugo planetą. Vieno automobilio vietoje gali tilpti net 20 dviračių. Sukurti dviratį reikia 95 %mažiau medžiagų ir sąnaudų negu sukonstruoti automobiliui. Be to, dviratis nekelia jokios aplinkos taršos. Dviračiu galima nukeliauti tris kartus greičiau negu einant pėsčiomis.
- Gali pagerinti seksualinį gyvenimą. Fizinė veikla gerina kraujagyslių būklę, o tai gali pagerinti seksualinį gyvenimą. Kornelio universiteto tyrėjai nustatė, atletiškų vyrų seksualinė energija prilygo 2 – 5 metais jaunesnių vyrų seksualumui, o atletiškoms moterims reguliari fizinė veikla menopauzę taip pat gali atitolinti 2 – 5 metais. O Harvardo universiteto tyrėjai nustatė, kad vyrai, vyresni nei 50 metų, kurie bent 3 valandas per savaitę važinėdavo dviračiu, turėjo 30 procentų mažesnę impotencijos riziką negu tie, kurie to nedarė.
- Važinėjimas dviračiu gali padėti praleisti daugiau kokybiško laiko su šeima ir artimaisiais. Dviračių sportas – tai smagi veikla, į kurią galima įtraukti visą šeimą. Mažuosius galima užsisodinti ant dviračių sėdynių. Dviračius minti gali ir garbaus amžiaus asmenys, nes tai veikla, per daug neapkraunanti sąnarių. Sportuojantys ir aktyviai gyvenantys tėvai rodo gerą pavyzdį vaikams, kurie ir suaugę manys, kad taip daryti normalu ir būtina, norint išlikti sveikiems ir energingiems.
- Degina kalorijas. Pasivažinėjimo dviračiu metu ir dar kelias valandas padidėja organizmo medžiagų apykaitos norma, o tai reiškia, kad sudeginama daugiau kalorijų ir riebalų.