11 priežasčių, kodėl dažnai lakstote į tualetą
2018-06-28 14:02Atrodo, kad per dažnai vaikštote į tualetą? Gal net gaunate dėl to pastabų? Priežasčių, kodėl tai yra gali būti ne viena. Normalu šlapintis nuo keturių iki aštuonių kartų per dieną. Jeigu pas nykštukus tenka apsilankyti dažniau, gali būti, kad kažką darote ne taip arba tai yra kokios nors ligos (sutrikimo) sindromas.
11 priežasčių, kodėl dažnai lakstote į tualetą:
- Geriate per daug vandens. Kuo daugiau geriate, tuo dažniau lankotės tualete. Geriant per daug, nereikalingus skysčius organizmas pašalina. Kiek reikia išgerti vandens yra individualu ir priklauso nuo svorio, kūno tipo ir aktyvumo lygio. Moterims paprastai rekomenduojama suvartoti iki 2,7 l skysčių, į kuriuos įeina vanduo, kiti gėrimai ir maistas.
- Nežinote, kad vartojate diuretikus. Kava, saldūs gaivieji gėrimai, arbata gali paskatinti dažniau apsilankyti tualete. Taip pat diuretinį poveikį turi kai kurie vaistai (nuo aukšto kraujo spaudimo, kai kurios kontraceptinės tabletės ir kt.).
- Sergate šlapimo takų infekcija. Šlapimo takų infekcija savaime nepraeina, nors simptomai gali atrodyti silpnesni. Sergant šią infekcija reikia gydytis antibiotikais ir laikytis kitų gydytojų nurodymų.
- Esate nėščia. Pirmąjį nėštumo trimestrą kraujo tūris padidėja, todėl inkstams tenka apdoroti skysčių perteklių, kuris galiausiai patenka į šlapimo pūslę. Vėlesniuose mėnesiuose gali pradėti varginti šlapimo nelaikymas, bet tai yra normalu.
- Gimdos fibroidai. Tai dažniausiai pasitaikantys gerybiniai navikai vaisingo amžiaus moterims. Vienas iš simptomų – dažnas lankymasis tualete nusišlapinti.
- Turite per daug aktyvią šlapimo pūslę. Tai gali sukelti daug veiksnių: neurologiniai sutrikimai, insultas, šlapimo pūslės anomalijos, per didelis kavos ir alkoholio suvartojimas ir kt. Gali padėti Kėgelio pratimai.
- Sergate intersticiniu cistitu. Kiti simptomai be dažno šlapinimosi yra skausmas lytinių santykių metu. Gali padėti dietos pokyčiai, fizinė terapija skausmui malšinti, šlapimo pūslės treniravimas.
- Valgote ir geriate tai, kas dirgina pūslę. Dirginti gali kava, alkoholis, arbata, gazuoti gėrimai, aštrus maistas, citrusiniai vaisiai, produktai su pomidorais, šokoladas.
- Turite dubens dugno sutrikimą. Gali padėti Kėgelio pratimai. Priežastys gali būti skirtingos: gimdymas, kurio metu pažeidžiamas dubens dugnas, ir senėjimas, dėl kurio nusilpsta šlapimo pūslės raumenys.
- Sergate diabetu. Sergantieji I ir II tipo diabeto šlapinasi dažniau nei sveiki asmenys.
- Šlapimo pūslė yra nedidelė. Dažniausiai šlapimo pūslėje telpa nuo maždaug 300 iki 500 ml šlapimo. Mažesnes pūsles turintys asmenys eina šlapintis dažniau. Šiek tiek gali padėti pūslės trenitravimas, kai stengiamasi sulaikyti šlapimą.