Po ilgos dienos darbe pėdų masažas yra vienas geriausių būdų, kaip pailsėti ir atgauti jėgas. Pėdų masažas – tai ne tik būdas ką nors palepinti ir parodyti savo meilę, bet taip pat turi daug privalumų sveikatai, apie kuriuos daugelis žmonių nė neįtaria.

 

pedos

10 priežasčių pasilepinti pėdų masažu:

 
  • Mažina kraujo spaudimą. Aukštas kraujo spaudimas yra pirmaujanti širdies priepuolių priežastis. Gyvenimo būdo pokyčiai ir vaistai padeda suvaldyti aukštą kraujo spaudimą, bet papildomai gali padėti ir pėdų masažas.
 
  • Padeda sušvelninti PMS ir menopauzės simptomus. Kasdien daromas pėdų masažas gali palengvinti priešmensturacinius ir menopauzės simptomus (sumažinti įtampą, nemigą, galvos skausmus ir nuotaikų svyravimus). Pagrindinis taškas, kurį reikia stimuliuoti, yra pėdos arkoje, netoli kojų pirštų, maždaug kaip nykščio dydžio apskritimas.
 
  • Palengvina vėžio simptomus ir šalutinius chemoterapijos poveikius. Mičigano valstijos (JAV) universitete atlikti tyrimai rodo, kad pėdų masažai gali padėti sergantiesiems vėžiu ne tik sumažinti pykinimą ir skausmą, bet ir palengvinti kitus simptomus, atsiradusius dėl gydymo: dusulį ir energijos trūkumą.
 
  • Padeda malšinti išsėtinės sklerozės simptomus. Sergančiuosius išsėtine skleroze dažnai vargina dvejinimasis akyse, nematymas viena akimi, raumenų silpnumas, nejautrumas, koordinacijos sutrikimai ir liguistas nuovargis. Pėdų refleksologija pagrįstas masažas padeda sumažinti liguistą nuovargį ir palengvina motorinius, sensorinius ir šlapimo takų simptomus, sergantiesiems išsėtine skleroze.
 
  • Sumažina tinimą (edemą) nėščioms moterims. Pėdų ir kulkšnių tinimas dėl besikaupiančių skysčių organizme labai dažnai vargina nėščias moteris, ypač paskutiniajame trimestre. Galima sumažinti nemalonų simptomą kasdien apie 10 – 20 min. masažuojant pėdas.
 
  • Naudinga nėščioms moterims. Pėdų masažas gali padėti moteris, prasidėjus gimdymui, nes gali sumažinti vaistų nuo skausmo poreikį ir padėti greičiau atgauti jėgas. Tyrimai parodė, kad pėdų refleksologija pagrįstas masažas padeda kūnui greičiau gyti ir atstatyti normalų metabolizmą.
 
  • Padeda gerai išsimiegoti naktį. Gerai išsimiegoti nori visi. Šilta vonia – puikus būdas tai pasiekti. Galima tai derinti su pėdų masažu – tuomet miegosite lyg kūdikis! Siekiant geriausių rezultatų reikėtų spaudžiant masažuoti priekinę pėdos dalį, ieškant įdubimo. Šį tašką masažuoti apie 2 min.
 
  • Gali pagerinti lytinį gyvenimą. Pėdų masažas yra puikus būdas parodyti meilę savo išrinktajam(-ai). Kas nenorėtų gero pėdų masažo po sunkios darbo dienos? Tai ne tik padeda atsipalaiduoti, bet ir puiki preliudija į seksą. Paduose yra daug nervų galūnėlių, kurių masažavimas gali sukelti lytinį susijaudinimą.
 
  • Padeda atsikratyti galvos skausmo. Pėdų masažas gali padėti sumažinti bet kokį skausmą: kilusį dėl sinusų, dėl įtampos kakle ir pečiuose, smilkiniuose, priekinėje ar galinėje galvos pusėje. Sinusų sukeltą galvos skausmą mažina kiekvieno kojos piršto antrojo sąnario masažas. Galvos skausmą dėl kaklo ir pečių skausmo malšina visos pėdos masažas ir srities po mažyliu masažas. Galvos skausmą smilkinių srityje mažina kojos nykščių masažas (jeigu skauda kairį smilkinį – masažuoti kairės kojos nykštį, o jei dešinį – dešinės kojos nykštį). Jeigu skauda kaktos arba pakaušio sritį masažuoti abiejų pėdų nykščius ir sritį aplink juos.
 
  • Pėdų refleksologija mažina stuburo skausmą. Ar žinojote, kad vizualiai pėdos kaulai, prasidedantys nuo nykščio, primena stuburą? Todėl galima atsikratyti stuburo skausmo, masažuojant atitinkamus taškus pėdose. Spausti tam tikrus taškus reikia spausti gana stipriai ir masažuoti sukamaisiais judesiais 30 – 45 sekundžių.