Balandžio 23 dieną pasaulis minės knygos ir autorinių teisių dieną. Šiandien žmonės skaito daug mažiau nei anksčiau. Daugelis knygą atsiverčia tik per atostogas, teisindamiesi tuo, kad eilinėmis dienomis neturi tam laiko. Tačiau turi laiko valandų valandas praleisti prie televizoriaus ir naršyti internete. Nežinia, kiek tame tiesos, tačiau sakoma, kad jei skaitysite kasdien 30 minučių, tapsite sėkmingesni ir pagerės smegenų veikla. Štai dar daugiau priežasčių, kodėl gerai atsiversti knygą.

 

skaitymas

10 priežasčių, kodėl reikėtų skaityti daugiau knygų:

 
  • Išsiplės žodynas. Nors skaitymas negarantuoja to, kad tapsite puikiu oratoriumi, tačiau žodynas taps gausesnis. Todėl kiekvieną dieną nereikės ieškoti žodžio kišenėje. Turtingas žodynas gali pagelbėti kasdienėje veikloje.
 
  • Bus lengviau susikaupti ir pagerės dėmesio koncentracija. Knygos skaitymui reikia skirti daug laiko, sėdėti vienoje vietoje, sutelkus dėmesį. Iš pradžių tai padaryti gali būti sunku. Tačiau vėliau išmokstama iš karto pasinerti į knygos pasaulį ir sukoncentruoti dėmesį.
 
  • Skaitytojai turi galimybę mėgauti menu ir pagerinti pasaulį. Apklausos rodo, kad skaitantys žmonės dažniau nei neskaitantys lankosi parodose ir koncertuose, dažniau užsiima savanorine ir labdaringa veikla. Skaitantys asmenys labiau įsitraukia į visuomenės gyvenimą ir stengiasi prisidėti, kad pasaulis taptų gražesne vieta gyventi.
 
  • Skaitymas lavina vaizduotę. Neskaitant knygų žmogaus vaizduotė yra ribotų, knygos atveria vartus į fantazijų pasaulį, parodo kitokį požiūrį ir nuomones.
 
  • Skaitymas daro žmones protingesniais. Skaityti knygas pigiau nei lankyti kursus. Perskaityti daug informacijos galima per santykinai trumpą laiką. Skaitantys žmonės geriau supranta, kaip viskas veikia, kas ir kokie yra žmonės. Knygos namuose yra tiesiogiai susijusios su akademiniais pasiekimais.
 
  • Skaitantys asmenys atrodo įdomesnis ir patrauklesni. Žinios, sukauptos perskaičius begalę negrožinės literatūros, padės palaikyti įdomų akademinį ir mokslinį pokalbį. Visada turėsite ką pasakyti ir nebus gėda, kad kažko nesuprantate. Galėsite bendrauti pačiomis įvairiausiomis temomis, todėl aplinkiniai jus laikys ne tik protingu, bet ir patraukliu žmogumi.
 
  • Skaitymas mažina stresą. Sasekso universiteto tyrimas parodė, kad skaitymas sumažina stresą. Tyrimo dalyviams reikėjo tyliai skaityti. Jau po 6 minučių pastebėta, kad sulėtėjo širdies ritmas, sumažėjo raumenų įtampa ir streso lygis.
 
  • Skaitymas gerina atmintį. Skaitant yra daugiau laiko apmąstyti. Skaitymas suteikia galimybę padaryti pauzę ir daugiau pagalvoti apie tam tikrą tekste išdėstytą įžvalgą. Žiūrint televizorių ar klausantis audio knygos. Skaitantiems žmonėms lengviau įsiminti naują informaciją, mokytis.
 
  • Skaitymas padeda pažinti ir patobulinti save. Skaityti reikėtų lėtai, su meile, atvirumu ir atidumu detalėms. Skaitymas aštrina protą ir lavina vaizduotę, sustiprina intymumo jausmą, padeda tapti sąmoningesniems bei malšina skausmą. Be to, knygos leidžia pamatyti pasaulį iš įvairių perspektyvų, ko realiame gyvenime būtų neįmanoma.
 
  • Skaitymas yra smagi pramoga. Jeigu skaitymas neteiktų jokio malonumo, tai tebūtų pareiga, kurią atlikti reikia prisiverti. Tačiau skaityti yra smagu ir labai naudinga. Filmai ir televizija taip pat turi savo privalumų, tačiau dauguma skaitančių žmonių pasakytų, kad knygos niekada nepakeis nei vieno, nei kito. Gera knyga ne tik yra smagi pramoga, bet ir naudinga, nes lavina gyvenime praversiančius įgūdžius.