Anksčiau, kai nebuvo elektros, žvakės buvo naudojamos dėl apšvietimo, o dabar – namų jaukumui sukurti. Žvakės kaip šviesos šaltinis ir šventinis elementas naudojamos daugiau nei 5000 metų, nors kada jos tiksliai atsirado nėra žinoma. Daugelyje istorinių šaltinių minima, kad senovės Egipte, kur žmonės jau naudojo fakelus arba deglus, pagamintus tvirtų nendrių šerdžių ir lydytų gyvūnų taukų (jie neturėjo dagčių, kaip mums žinomos žvakės). Nors žvakės jau seniai nebėra pagrindinis šviesos šaltinis, bet jų populiarumas neblėsta ir tam yra labai daug priežasčių.

 

zvakes

10 priežasčių, kodėl namuose reikėtų užsidegti žvakių:

 
  • Padeda sukurti jaukią atmosferą namuose. Tinkamose vietose pastatytos kelios žvakės atrodo efektingai, kuria jaukią ir intymią atmosferą. Žvakių liepsna suteikia patalpoms minkštumo, todėl namai atrodo šiltesni ir kviečiantys užeiti bei pasilikti. Žvakių deginimas neatsiejamas nuo danų Hygge stiliaus namų.
 
  • Tinka šventėms ir romantiškai nuotaikai kurti. Žvakutės ant torto ar ant romantiškos vakarienės stalo yra neatsiejamos nuo ypatingų progų: gimtadienių, jubiliejų, vestuvių, mokyklos ar universiteto baigimo švenčių, išėjimo į pensiją švenčių ir kitų atmintinų datų. Žvakės yra tobula dovana sau, kai norisi pasilepinti.
 
  • Puikus dekoro elementas. Žvakės yra stilingas akcentas, pagyvinantis bet kurį namų kambarį. Galima naudoti pastelinių spalvų žvakes, norint suteikti patalpai švelnaus prisilietimo įspūdį, arba galima naudoti ryškių spalvų žvakes, norint padaryti didesnį įspūdį. Žvakės yra įvairiapusiškos, gali būti įvairių stilių ir tikti prie bet kurio kambario interjero.
 
  • Maloniai pakvėpina gyvenamąsias patalpas. Aromatinės žvakės suteikia malonų kvapą patalpoms ir padeda paslėpti nepageidaujamus kvapus. Žvakių kvapai gali būti visokie: nuo vaisių ir uogų iki kepinių kvapų, nuo žolinių iki žemiškų, nuo lengvų ir švarių, nuo medienos vyriškų iki gėlinių moteriškų, nuo maisto ir gėrimų iki sezoninių ir šventinių.
 
  • Gerina savijautą. Žvakių deginimas veikia atpalaiduojančiai, ramina protą, mažina nerimą ir stresą. Vis dėlto ne visas žvakes deginti yra sveika. Rekomenduojama rinktis natūralaus arba sojų vaško žvakes, vengti sintetinių kvapų, parafino.
 
  • Padeda susikaupti meditacijai ar maldai. Yra daug vizualizacijos metodų, kuriuos atliekant reikia stebėti žvakės liepsną ir siųsti savo norus bei prašymus visatai. Žvakės taip pat naudojamos maldos metu.
 
  • Atminimo ir palaikymo simbolis. Žmogaus uoslė yra stipriai susijusi su atmintimi: tam tikri kvapai sukelia specifines asociacijas. Malonūs aromatinių žvakių kvapai gali priminti kažką smagaus ir mielo, pavyzdžiui, vasaras pas močiutę kaime, vaikystės Kalėdas, pirmąjį bučinį ir pan. Kvapai taip pat gali padėti prisiminti tuos, kurių netekome. Žvakių liepsnelės suteikia paguodos, ramina.
 
  • Romantika. Žvakių deginimas namuose gali padėti išsaugoti santykiuose romantiką. Visada ant naktinio stalelio reikėtų turėti žvakių, kurias galima būtų užsidegti, kilus norui. Niekas kitas taip nepadeda susijaudinti ir kurti romantiškos atmosferos kaip švelni žvakių liepsna.
 
  • Saviraiškai. Visi žmonės yra skirtingi ir kiekvienam gali patikti kitokių spalvų ir stiliaus žvakės. Žvakių pasirinkimas rodo žmogaus individualumą ir atskleidžia asmenybę. Žvakė pirmiausiai turi patikti pačiam žmogui, kuris ketina ją deginti.
 
  • Ir į kelionę. Į kelionę taip pat galima pasiimti mažų arbatinių žvakučių ir romantišką atmosferą kurti viešbučio kambaryje arba stovyklavietėje, kurioje įsikursite nakvynei. Mėgstamas kvapas gali jus lydėti visur, kad ir kur bebūtumėte.