„Ne šią naktį, brangusis“, – frazė, kuri kartais per dažnai kartojama. Dėlto žmonės net išsiskiria. Ką daryti, jei iš santuokos dingo seksas ir kaip vėl sugrąžinti prigesusią aistros ugnelę?

 

"seksas"

Net laimingai susituokusios poros kartais pagalvoja, o kas būtų, jei staiga viskas pasikeistų ir jie liktų vieni. Galbūt tada nuolatos trokštų sekso, o naktis leistų su karštais vaikinais ar merginomis iš naktinių klubų. Tačiau fantazijos lieka fantazijomis. Realybė yra kur kas mažiau provokuojanti.

 

Šokiruojanti statistika skelbia, kad išsiskyrę asmenys turi net 39 % didesnę riziką pakelti ranką prieš save. Net jeigu nenusižudys, jie vis tiek rizikuoja mirti jaunesni. Vienišumo jausmas taip pat sumažina norą užsiimti aktyvia veikla. Skyrybos taip pat smarkiai kerta per finansus. Daugelis tikriausiai sutiktų, kad būtų sukaupę daug daugiau pinigų, jei niekada nebūtų vedę ir neturėtų vaikų.

 

Santuoką gelbėti verta dėl šių ir dar daugybės kitų priežasčių. Tad verta paskubėti tai daryti, kol dar ne per vėlu. Pirmasis ženklas, kad reikia imtis veiksmų, jei santuokoje dingsta seksas.

 

10 patarimų, kaip išgelbėti santuoką be sekso:

 
  • Pripažinti problemą. Seksualinis potraukis arba libido gali skirtis. Apskaičiuota, kad maždaug viena iš trijų porų susiduria su problemomis, kurios kyla dėl per mažo libido. Dažniausiai seksualiniuose santykiuose poros skundžiasi, kad nesutampa jų norai ir poreikiai. Tačiau jeigu jiems iš tikrųjų rūpi santykių ateitis, jie turi rasti kompromisą šioje situacijoje. Svarbu suprasti, kad net jei dažnai sutuoktinis atstumia, tai ne viską galima pakeisti.
 
  • Laikas pasikalbėti. Pokalbį apie seksą poroms reikėtų pradėti už miegamojo ribų, aplinkoje, kurioje nekiltų įtampa. Atsiminti, kad apie problemas, norus ir troškimus nerekomenduojama kalbėti sekso metu ar iš karto po jo.
 
  • Pralaužti ledus. Terapeutai yra įsitikinę, kad geriausias laikas aptarti klausimus apie seksą už miegamojo ribų, pavyzdžiui, geriant kavą netoli namų esančiose kavinėje arba per pietus. Pokalbį rekomenduojama pradėti nuo frazės, kuris skambėtų panašiai kaip ši: „Myliu tave ir noriu, kad mūsų ryšys būtų dar stipresnis“. Pokalbis turėtų būti trumpas, kad per daug neišvargintų, vengti daugžodžiavimo ir kalbėjimo vienam. Tai turėtų būti dialogas, o ne monologas. Jeigu jaučiatės nepatogiai, galite pradėti pokalbį telefonu, tačiau galiausiai vis tiek reikės pasikalbėti akis į akį.
 
  • Siekti geresnio bendravimo. Sutuoktiniai turėtų būti atviri, sąžiningi vienas kitam, kalbėti aiškiai ir be užuolankų. Savo poreikius išsakyti iš asmeninės perspektyvos, atkreipti dėmesį į žodinius ir nežodinius atsakymus, galvoti apie partnerio jausmus ir būti pasiruošusiems atsakyti į visus jiems galbūt iškilsiančius klausimus. Gali būti naudinga tiksliai įvardyti, kaip jaučiatės, kai būnate kartu lovoje.
 
  • Tapti supratingesniems. Vyrai yra iš Marso, o moterys yra iš Veneros, tačiau tiek vieniems, tiek kitiems reikia gyventi toje pačioje Žemėje. Moterys turėtų suprasti, kad vyrai pajunta emocinį artumą ir romantinį ryšį per fizinį aktą (seksą). Todėl kuo labiau jos yra seksualiai prieinamos, tuo emocingesni tampa jų sutuoktiniai. O vyrams reikėtų suprasti, kad moterys emocinį artumą pradeda jausti dėl romantikos, pokalbių, bučinių, apsikabinimus. Jausdamasi emociškai artimesnė vyrui, moteris dažniau ir labiau norės užsiimti lytiniais santykiais.
 
  • Nustoti skaičiuoti. Seksas – tai ne tik lytiniai santykiai. Tai taip pat ir kita intymi veikla: oralinis seksas, prisilietimai, bučiniai, apsikabinimai, glamonės taip pat kelia seksualinį pasitenkinimą tiek vyrams, tiek moterims. Kompromisų ieškojimas gali padėti džiaugtis savo seksualiniu gyvenimu (ilgesnė preliudija, ypatingas dėmesys mylimajam ar romantiška vakarienė dviese kiekvieną savaitę).
 
  • Nekaltinti. Kuo nors apkaltintas partneris tampa neadekvatus ir užima gynybinę poziciją. Sakyti „aš“, o ne „tu“: „Aš jaučiuosi blogai, kai mes nepasimylime“, o ne: „Atrodo, kad aš tau nerūpiu“. Susikoncentruoti į tai, ką galima pakeisti, kad būtų geriau.
 
  • Smagiai leisti laiką. Seksualiniai santykiai turėtų kelti džiaugsmą ir būti smagūs. Galima dalytis erotinėmis fantazijomis, aptarti naujas sekso pozas, kartu žiūrėti filmus suaugusiems.
 
  • Duoti laiko. Roma nebuvo pastatyta per naktį. Todėl svarbu duoti partneriui laiko pamąstyti, kol galės atsakyti. Negalvoti, kad viską žinote ir jums nereikia skaityti patarimų, kaip spręsti santykių problemas. Tokioms problemoms išspręsti vieno pokalbio paprastai neužtenka, todėl tam reikėtų būti pasiruošus.
 
  • Eiti į priekį. Santykių terapeutai rekomenduoja po pokalbio sudaryti veiksmų planą, ką būtų galima padaryti, kad padėtis pasikeistų. Planą stengtis įgyvendinti.