Kaip ištverti karštį? Šis klausimas mus jaudina jau kelias dienas iš eilės, nes šiluma tiesiog liejasi iš dangaus. Afrikos karštis mūsų šalyje nėra įprastas dalykas, todėl dažnai su tuo nesugebame susitvarkyti. Taigi, laikas prisiminti, kas geriausiai padeda kovoti karštomis vasaros dienomis!

 

karštis

10 gerų patarimų, kaip ištverti karštį:

 
  • Gerti daug vandens! Per dieną reikėtų išgerti apie 1,5 l vandens – apie tai kalba kiekvienas gydytojas ir dietologas. Tačiau žmonės ne visada laikosi šių patarimų. Vis dėlto, norint gerai jaustis karštomis dienomis ir nesukelti organizmo dehidratacijos, butelis vandens visada turėtų būti po ranka. Kai alina karšti orai, reikėtų išgerti iki 3 l vandens per dieną ir pamiršti gazuotus gėrimus bei alkoholį. Jei mėgstate arbatą ar kavą, gėrimus, kurie šildo, karštomis dienomis rinkitės ledinį variantą.
 
  • Saugoti galvą! Kitas būdas ištverti karštį – tai apsaugoti galvą nuo saulės. Ilgai būdami saulėje, rizikuojame saulės smūgiu, kuris sukelia vėmimą ir galvos skausmą. Jei norite to išvengti, įsitikinkite, kad turite galvos apdangalą. Atminkite, kad šiaudinės skrybėlės labai madingos!
 
  • Vengti 12 valandos popiet! Kai tik įmanoma, venkite tiesioginio kontakto su saule apie vidurdienį. Tai yra labai kritinis laikas, kai saulė yra aukščiausiai, ji šviečia didžiausiu galingumu ir todėl mums kelia didžiausią grėsmę. Todėl, jei galite sau tai leisti, venkite saulės vidurdienį ir idealiu atveju likite uždarose patalpose.
 
  • Kremai su UV filtrais! Kremai nuo saulės turėtų būti jūsų kosmetikos lentynėlėje. Įdegis yra gražu, bet tik tuo atveju, jei jis yra sveikas, todėl saule mėgaukitės saikingai! Pirmiesiems saulės spinduliams paruoškite kremą su stipriu filtru nuo saulės, bent SPF30. Taip pat nepamirškite odą patepti šiuo kremu, likus 15 min. iki išėjimo į lauką.
 
  • Saugotis oro kondicionieriaus! Oro kondicionierius yra dievų išradimas. Visi tai žino karštomis dienomis, kai važiuoja automobiliu ar dirba labai saulėtuose biuruose. Tačiau reikėtų būti itin atsargiems naudojant oro kondicionierių. Pirmiausia, reikėtų nepamiršti, kad kambario ir lauko temperatūrų skirtumas neturi viršyti 6 laipsnių. Taigi, jei lauke yra 30 ℃, tuomet kambaryje ar automobilyje turėtų būti 24 ℃ šilumos. Antra, prieš eidami į lauką, maždaug prieš pusvalandį, išjunkite kondicionierių. Jeigu tuojau pat išeisite į lauką, gresia susirgti sloga arba gali pradėti skaudėti gerklę.
 
  • Atsivėsinti! Didmiesčiuose karštis kur kas labiau vargina nei kaimuose ir mažuose miesteliuose. Kaip ištverti karštį gyvenant mieste? Pasinaudokite tuo, ką miestas jums siūlo. Pavyzdžiui, fontanai. Jie ne tik gražiai atrodo ir puošia miestą, bet gali būti ir labai naudingi karštomis dienomis. Tiesa, daugumoje jų maudytis nėra leidžiama, tačiau atsivėsinti visada galima. Nusiplaukite veidą ir atvėsinkite dekoltė sritį.
 
  • Stebėti, ką valgote! Karštu oru mes neturime apetito, tačiau nepamirškime ir įprastų valgių. Keiskite tik dienos meniu. Rinkitės lengvus patiekalus. Pamirškite apie greitąjį maistą ir riebius patiekalus. Be to, turėkite omenyje, kad mėsa ir žuvis greičiau genda karštomis dienomis. Dėl šios priežasties rekomenduojama netgi vengti pirkti lauke ar nedideliuose kioskeliuose gaminamų mėsainių ar kebabų.
 
  • Dėvėti lengvus drabužius! Karštu metu gausiau prakaituojame. Todėl, kad patogiai jaustumėmės ir dėl geresnės higienos, turėtume dėvėti laisvesnius drabužius. Erdvios suknelės ir basutės yra puikus pasirinkimas karštai dienai.
 
  • Rinktis lengvą makiažą! Sunkus makiažo pagrindas, matinė pudra, tamsūs akių šešėliai nėra gera idėja makiažui karštomis vasaros dienomis. Rekomenduojama rinktis lengvą ir švytinčią dekoratyvinę kosmetiką, kur leis odai kvėpuoti.
 
  • Rūpintis gera higiena! Deja, karštu oru mes gausiau prakaituojame, todėl turime naudoti antiperspirantus ir dažnai maudytis. Dažnai apsiprausdami po dušu jausitės gaiviau, lengviau ir atsikratysite lipnumo jausmo. Be to, dušo želė su gaiviu kvapu taip pat suteiks energijos išgyventi karštąjį vasaros laiką.