10 dažniausių sekso problemų ir kaip jas išspręsti
2016-03-14 10:05Kartais gali atrodyti, kad vyrai seksui nusiteikę visada. Net jei yra kokių nors problemų, viską gali išspręsti nedidelė piliulė. O kaip moterims? Dailiosios lyties atstovės ne visada greitai patiria orgazmą, kartais seksas joms būna skausmingas arba net nuobodus. Tačiau niekas nepaneigs, kad seksas yra svarbi santykių dalis, juos stiprinanti ir padedanti išsaugoti meilę. Tad problemas lovoje būtina spręsti.
10 dažniausių sekso problemų ir kaip jas išspręsti:
- Po gimdymo pasikeitę lytiniai organai. Nusilpę makšties raumenys gali būti priežastimi, kodėl po gimdymo nebesinori sekso. Tokiu atveju gali padėti Kėgelio pratimai, stiprinantys dubens raumenis. Juos galima atlikti, užsiimant įprasta veikla, pavyzdžiui, sėdint prie darbo stalo, važiuojant viešuoju transportu ar plaunant indus. Dubens raumenis reikėtų įtempti taip, kad jie sulaikytų šlapimo srovę. Palaikyti įtemptus raumenis 10 sekundžių, po to atpalaiduoti ir pratimą pakartoti iš naujo. Per dieną rekomenduojama atlikti 10 tokių pratimų.
- Seksas tapo rutina. Jeigu lytiniai santykiai tapo nuobodūs, reiškia, atėjo laikas juos paįvairinti. Tai gali būti nauji apatiniai drabužėliai, sekso žaislai, vietos pakeitimas arba pasimatymas prabangiame restorane lyg vėl pirmą kartą. Aistrą vėl įžiebti padeda ir savaitgalio išvyka.
- „Abu sutinkame, kad seksui nebėra laiko“. Jei tai yra pagrindinė problema, reikia išmokti skirti seksui pirmenybę. Seksas neturi visada būti kaip ilga meilės fiesta, kokią galima pamatyti „50 pilkų atspalvių“ arba kitoje erotinėje kino juostoje. Jeigu tik pagalvotumėte, kiek laiko praleidžiate bereikšmiams dalykams, pavyzdžiui, socialinių tinklų tikrinimui, serialų ir filmų žiūrėjimui, suprastumėte, kad net įtemptoje dienotvarkėje nesunku rasti šiek tiek laiko meilei. Kasdienę rutiną galima paįvairinti, pasistengus įtraukti į ją daugiau intymumo: pavyzdžiui, greitas seksas duše rytais, žinutės su seksualiomis užuominomis per pertraukėles darbe. Jeigu norėsite sekso, tai ir rasite laiko tuo užsiimti. Tačiau jeigu iš tikrųjų niekaip negalite rasti laiko, greičiausiai problema yra kur kas didesnė…
- Dingęs libido. Dėl menopauzės gali sumažėti potraukis seksui, dėlto lytiniai santykiai gali tapti nemalonūs ar net skausmingi. Be to, seksualinį potraukį gali susilpninti kai kurių vaistų vartojimas, ypač slopinančių nervų sistemos veiklą. Dažnai atsiranda nenoras mylėtis dėl psichologinių priežasčių, streso ir pervargimo. Todėl reikėtų pirmiausiai pašalinti jas, o tam gali prireikti gydytojų konsultacijos.
- Išsausėjusi makštis. Prasidėjus menopauzei sumažėja estrogenų kiekis moters organizme ir dėlto gali atrofuotis, suplonėti makšties audiniai. Atrofija gali sukelti deginimo, sausumo pojūtį, skausmą lytinių santykių metu. Kadangi šiuos simptomus dažniausiai sukelia sumažėjęs estrogenų lygis, tad ir gydytis rekomenduojama estrogenų terapija. Šios problemoms naikinti gydytojai paskiria į vidų ir išoriškai naudojamų vaistų, tepalų, odos pleistrų ir kt. Žinoma, galima tiesiog naudoti daugiau lubrikanto, bet jis problemos nepanaikina, nes jame nėra estrogenų.
- „Kai vieną kartą sutikau kartu pasižiūrėti pornografinį filmą, dabar jis nori šiuos filmus žiūrėti visada“. Dažna problema, kad kai kartą moteris sutinka pasižiūrėti gašlų filmą su savo partneriu, tai tampa įprasta jų lytinių santykių dalimi. Viskas gerai, jei tie filmai patinka abiems, o jeigu ne? Tuomet reikėtų pradėti ieškoti kompromisų. Pavyzdžiui, galima pasakyti, kad tokie filmai jaudintų labiau, jei juos žiūrėtumėte rečiau, pavyzdžiui, kartą per dvi savaites. Tuomet partneris greičiausiai sutiks sumažinti žiūrimų filmų kiekį ir paskatins rinktis daugiau tokių, kokie patinka jo išrinktajai (romantiškesnių siužetų, labiau pritaikytų moterims). Kita alternatyva – kartu skaityti erotinę literatūrą.
- Jis baigia per greitai. Jeigu susiduriama su problema, kai vyras greitai baigia, galima prieš intymius santykius su juo pasikalbėti apie tai, kokia maloni, jaudinanti ir daug žadanti yra sekso pradžia. Rekomenduojama pokalbio metu naudoti pozityvius žodžius ir frazes, nekritikuoti jo ir neversti jo jaustis blogai, nes jis nesugeba savęs kontroliuoti. Reikėtų kalbėti apie tai, kaip būtų galima pagerinti sekso preliudiją. Vyrai dažnai pamiršta, kad seksas prasideda daug anksčiau negu nukrinta drabužiai… Taip pat reikėtų prisiminti, kaip labai patinka ir pakelia nuotaiką romantiški dalykai ir gestai prieš seksą.
- „Lovoje jis mane vadina žeminančiais vardais“. Tačiau greičiausiai partneris nė nenutuokia, kad taip skaudina savo išrinktosios jausmus. Tad reikėtų tiesiai šviesiai pasakyti, kad norėtumėte, kad jus lovoje vadintų kitaip, pavyzdžiui, „sekso deive“ arba vardu, o ne stengtis jį nubausti nieko nepaaiškinus dėl nepatinkančio elgesio. Svarbiausia yra bendravimas.
- „Jis nori išbandyti analinį seksą, bet man atrodo, kai tai bus per daug skausminga“. Jeigu esate atviri naujiems dalykams, galite išmokti juo mėgautis. Tačiau labai svarbu, kad partneris suprastų, gerbtų jos ribas, ypač pirmąjį kartą (neįsiskverbtų giliau ir greičiau negu ji yra pasiruošusi). Kuo labiau pasitikima savo partneriu, tuo labiau atsipalaiduojama. Pradėti reikėtų švelniai, nuo išorinio sėdmenų masažo, kuris ilgainiui gali sujaudinti ir sužadinti norą išbandyti šį tą daugiau. Be to, labai svarbu, užsiimant analiniu seksu, naudoti daug vandens arba silikono pagrindu pagaminto lubrikanto.
- „Jis nori, kad aš nuolatos jam daryčiau oralinį“. Santykių konsultantai, ko gero, patartų šiek tiek paretinti oralinio sekso atvejus ir trukmę, kol abu partneriai to pasiilgs. Pavyzdžiui, oralinį seksą daryti ne iki galo. Tai gali būti kaip tam tikra paruošiamoji stadija vaginaliniems lytiniams santykiams. Galima net naudoti seną kaip pasaulis strategiją „duoti, kad gautum“. Ir tai gali apimti ne tik lovos reikalus, bet ir visa kita už miegamojo ribų.