10 dalykų, kurie seksualu skirtingose šalyse
2017-07-04 14:22Priklausomai nuo šalies, kurioje gyvenama, skiriasi grožio kanonai. Juk ir sakoma, kad grožis iš tikrųjų priklauso nuo to, kas į jį žiūri. Gali būti, kad fiziniai defektai, kurių gimtojoje šalyje gėdijimąsi, svetur būtų palaikyti grožio etalonu.
10 dalykų, kurie seksualu skirtingose šalyse:
- Kreivi dantys – Japonija. Vakarų pasaulyje tobula šypsena laikomi lygūs, balti dantys ir net sunku pagalvoti, kad kažkas galėtų manyti kitaip. Tačiau Japonijoje patrauklumo „viršūne“ laikomi „yaeba“ arba kreivi dantys. Manoma, kad žmonės atrodo mielesni, jeigu turi šią savybę. Dėl šios priežasties ortodontai turi ką veikti Tekančios Saulės šalyje. Kreivų dantų pageidauja tiek vyrai, tiek moterys!
- Vakarų Afrika, Naujoji Gvinėja – piešiniai iš randų žmogaus odoje. Gyventojai Naujojoje Gvinėjoje ir kai kuriose Vakarų Afrikos gentyse dekoruoja savo kūnus įvairiais raštais, sudarytais iš meniškos formos randų. Randai paprastai padaromi vyrams per įšventinimo ceremoniją, o moterims tokios tatuiruotės laikomos didelio grožio simboliu. Išsivysčiusiame pasaulyje, ko gero, mažai rastume žmonių, kurie laikytų tokią praktika patrauklia. Tačiau tai yra vienas ankstyviausių būdų keisti savo išvaizdą.
- Pietų Korėja – širdelės formos veidas. Pietų Korėjoje plastinė chirurgija yra taip plačiai paplitusi, kad net laikoma normaliu dalyku. Didžiuosiuose miestuose galima visur pamatyti reklaminių plakatų, kviečiančių žmones gulti po grožio peiliu ir padailinti išvaizdą. Čia vienas iš gražiausių dalykų laikomas širdelės formos veidas. Tam, kad turėtų tokį, daug korėjiečių yra pasiryžę iškęsti daugybę operacijų. Plastikos chirurgais, formuodami naują veidą, dažniausiai turi sulaužyti žandikaulį į tris dalis, pašalinti centrinę dalį ir sujungti likusias dvi, kad susiformuotų smailesnis smakras. Po to naujojo smakro kampai yra sušvelninami. Ilgą laiką po operacijos žmogus negali valgyti jokio kieto maisto.
- Mauritanija – antsvoris. Mauritanijos moterys neturi jokių šansų atkreipti vyrų dėmesį, jei neturi jokių riebalų rinkių ant pilvo. Norėdami, kad mergaitės priaugtų daugiau svorio, tėvai dukteris siunčia į specialias „fermas“, kuriose jos yra atpenimos. Merginos turi suvartoti 16000 kalorijų per dieną (normalu yra suvartoti apie 1500 kcal). Deja, dėl šios tradicijos daugelis moterų turi rimtų skrandžio sutrikimų.
- Iranas – chirurginiai tvarsčiai ant veido. Iranas yra rinoplastikos sostinė. Nors procedūra kainuoja daug, vyrai ir moterys yra pasiruošę sumokėti, tiek kiek reikės, kad turėtų tiesią nosį, kuri yra ne tik grožio, bet ir statuso visuomenėje simbolis. Tačiau tai dar ne keisčiausias dalykas, kuriame galima pamatyti šioje šalyje. Net seniai pasidarę nosies plastinę operaciją, žmonės nusprendžia vaikščioti su tvarsčiu ant nosies, kad žmonės tai matytų.
- Kinija, Tailandas – blyški oda. Daugelyje Azijos dalių blyški oda laikoma auksiniu grožio standartu. Ieškodami kremo vietinėse parduotuvėse, vargiai rasite tokį, kuriame nebūtų balinamųjų ingredientų. Jų yra net vyrams skirtose skutimosi priemonėse. Daug kinių atsisako lankytis paplūdimyje be specialios veido kaukės, nes tai nori apsaugoti odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Be to, kinės ir tailandietės galvoja, kad vakarietės yra pakvaišusios, nes lankosi soliariumuose ir naudoja įdegio kremus.
- Fula gentis – aukštos kaktos. Tai svarbiausias moters atributas, anot Fula gentainių. Dėl šios priežasties kai kurios fulietės net pašalina dalį plaukų nuo galvos priekio, kad kakta atrodytų aukštesnė. Panašus paprotys buvo ir Viduramžių Europoje – tuomet moterys irgi nusiskusdavo dalį plaukų virš kaktos, kad sukurtų aukštesnės kaktos iliuziją.
- Mianmaras (Birma) – ilgi kaklai. Rytų Mianmare yra regionas, kuriame gyvena moterys – žirafos. Kajano genties moterys ant kaklų nešioja žalvarinius žiedus. Tikima, kad kuo ilgesnis kaklas, tuo ji laikoma gražesne. Legenda byloja, kad žiedai ant kaklo apsaugo moteris nuo tigrų, nors realiai tai tiesiog yra būdas išreikšti savo identitetą.
- Mursi gentis – lūpos puošiamos keliolikos centimetrų skersmens lėkštėmis. Mursi gentyje Etiopijoje mergaitės pradeda tampyti apatinę lūpą su specialiais diskais. Kuo didesnis diskas, tuo aukštesnis moters statusas ir tuo didesnis kraitis, kurį ji gaus prieš vedybas. Neįprastos tradicijos atsiradimo priežastys aiškinamos tuo, kad Mursi genties gyventojai tikėjo, jog piktosios dvasios gali įeiti per burną, o diskas gali jas sustabdyti. Pagal kitą teoriją Mursi genties žmonės pradėjo taip daryti, nes norėjo išvengti to, kad genties moterys būtų paimamos į vergovę.
- Tadžikistanas – suaugę antakiai. Kai kuriuose Tadžikistano regionuose suaugę antakiai yra laikomi moteriškumo simboliu. Jeigu gamta tuo neapdovanojo, moterys su makiažo priemonėmis nusipiešdavo reikalingus plaukelius. Vietiniai žmonės tiki, kad suaugę antakiai rodo, kad žmogaus gyvenimas bus laimingas.
Galbūt atrodo, kad šios grožio tradicijos primityvios, tačiau galbūt reikėtų atidžiau pažiūrėti į save: mes taip pat prasiduriame ausis, kad nešiotume auskarus, vaikštome su nepatogiais aukštakulniais, kad kojos atrodytų ilgesnės. Galbūt kažkam tai irgi atrodo keista?