Pavasarį, kol dar neišsprogo medžių pumpurai, – tinkamiausias laikas leisti sulą. Gamtos eliksyre gausu vertingųjų medžiagų, o poveikis prilygsta homeopatiniams …
Tema: sveikata
Glutationas – sveikatai, grožiui ir sportui
Glutationas – pavadinimas, kurio dauguma turbūt nė nėra girdėję, o jeigu kažkur ir matę, vargu ar žino, kas po juo …
Geresnė virškinimo sistema – sveikesnis gyvenimas
Žarnynas – viena svarbiausių organizmo sistemų, atsakinga už maistinių medžiagų įsisavinimą, atliekų šalinimą, imuninės sistemos palaikymą, netgi nuotaikos reguliavimą. Pastaraisiais …
Klausos praradimas – ne tik vyresnio amžiaus problema
Klausos praradimas laikomas neišvengiama amžėjimo dalimi. Tačiau su šia problema vis dažniau susiduria ir jauni žmonės. Priežastys įvairios – nuo …
Tūkstančių metų senumo sveikatos paslaptys
Tradicinė kinų medicina, viena iš pagrindinių šiuolaikinių alternatyvių gydymo būdų, vis dar plačiai naudojama kinų bendruomenėse. Daugiau nei prieš keletą …
Kas padeda sumažinti cholesterolio lygį?
Cholesterolis – kraujyje randama į riebalus panaši medžiaga. Organizmui tam tikras cholesterolio kiekis būtinas. Deja, jo lygiui ženkliai išaugus, reikšmingai …
Kvėpuokime sąmoningai – rūpinkimės savo širdimi!
Viena dažniausių mirties priežasčių pasaulyje – širdies ir kraujagyslių ligos. Jas lemia daugybė veiksnių: netinkama mityba, mažas fizinis aktyvumas, stresas, …
Geležies stygius. Ką rodo hemoglobinas ir feritinas?
Atliekant bendrą kraujo tyrimą, visuomet nustatomas hemoglobino kiekis, nes per mažas gali rodyti geležies trūkumą. Geležis – vienas svarbiausių mikroelementų, …
Netradiciniai metodai nuo nemigos
Alternatyvi terapija apima daugybę metodų: nuo dietos iki mankštos, nuo liaudies medicinos iki emocinio atpalaidavimo. Pagelbės pajutus pirmuosius simptomus, o …
Vaikų apgamai. Ką turi žinoti tėvai?
Apgamų turime visi. Vieni daugiau, kiti mažiau. Jie atsiranda dar vaikystėje, būna įvairių dydžių, formų, atspalvių. Kartais apgamai neramina tėvus. …
Sveikatos tyrimai, kuriuos turėtų atlikti kiekviena moteris
Norint tinkamai pasirūpinti sveikata, svarbus ne tik subalansuotas gyvenimo būdas, bet ir reguliari sveikatos patikra. Ji leidžia anksti aptikti pakitimus …
Sąnarių ir raumenų sveikata. Ką svarbu atsiminti?
Sąnariai ir raumenys būtini kasdieniam judėjimui, o jų sveikata tiesiogiai veikia gyvenimo kokybę. Visgi apie juos dažniausiai nesusimąstoma iki tol, …
Pervargimo diagnozę išgirsta vis jaunesni…
Pervargimas – rimta problema, kuri paliečia vis jaunesnius žmones. Intensyvus darbas, nuolatinis stresas ir skubus gyvenimo tempas be pertraukų gali …
Pasirūpinti kojų venomis – būtina!
Kojų venų ligos – dažna problema. Įprastai pirmiausia dėl jų susirūpiname vedami estetinių sumetimų, tačiau tikroji paskata skirti dėmesio kojų …
Mikro- ir makroelementų trūkumas. Svarbu laiku atpažinti!
Mityba – vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių mūsų sveikatą. Nepakankamas makro- ir mikroelementų kiekis organizme gali sukelti įvairių simptomų, kurie ilgainiui …
Menopauzė – neišvengiama, bet palengvinama
Menopauzė – neišvengiamas gyvenimo etapas. Dažnai su ja atkeliauja ir normalią kasdienybę sudrumsčiantys varginantys simptomai. Su jais nereikia susigyventi, juos …
Kortizolio veidas. Kai streso nuslėpti nebeįmanoma…
Kas nutinka organizmui, kai stresas tampa kasdieniu palydovu? Trumpai atsakant, keičiasi ne tik savijauta, bet ir išvaizda. Yra netgi specifinis …
Vėžio tyrimai – įrankis užbėgti grėsmingai ligai už akių
Onkologinius susirgimus galima vadinti XXI a. maru. Kasmet jų skaičius auga, o nuo diagnozės neapsaugotas nė vienas – nepaisant nei …
Stipriname imunitetą!
Imuninė sistema – mūsų organizmo šarvai, saugantys nuo virusų, bakterijų ir kitų patogenų. Stiprus imunitetas ne tik padeda išvengti ligų, …
(Ne)paslaptingi miego tyrimai
Miegas – gyvybiškai svarbi organizmo funkcija. Miegant kaupiama energija, atsinaujina ląstelės, o smegenyse apdorojama per dieną gauta informacija. Daugybė plataus …
Kūdikio raumenų tonusas
Daugelis jaunų tėvų išgirsta diagnozę – kūdikio raumenų tonusas per didelis arba per mažas. Tai neramina ir skatina spręsti problemą …
Kodėl padidėja limfmazgiai?
Su padidėjusiais limfmazgiais retsykiais susiduria kone kiekvienas. Dažniausiai tai nepavojingų infekcijų ir uždegimų požymis. Tačiau kartais gali įspėti apie sunkesnius …
Šalčio pavojai
Nušalimas – tai audinių sužalojimas, dėl kurio kūnas praranda gebėjimą palaikyti normalią temperatūrą. Galimi įvairūs sutrikimai, pradedant nuo lengvo odos …
Reabilitacija – investicija į geresnę gyvenimo kokybę
Ligos, traumos ar lėtiniai skausmai – gyvenime susiduriame su įvairiais netikėtumais, kurie riboja kasdienę veiklą ir smukdo bendrą gyvenimo kokybę. …