Preliminariais Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, šiemet daugiau nei 117 tūkstančių vaikų atėjo į priešmokyklinio ugdymo grupę darželyje. Tai reiškia, kad …
Tema: psichologija
Godumas – būtinas sėkmės komponentas?
Godumas – galingas ir prieštaringai vertinamas žmogaus polėkis, atliekantis svarbų vaidmenį net tik asmeniniame gyvenime, bet ir formuojantis visuomenei bei …
Kaip dvasinis skausmas virsta fiziniu
Pasitaiko, kad žmogus keliauja iš vieno gydytojo kabineto į kitą ieškodamas negalavimų priežasties, bet jos taip ir neranda. Statistika rodo, …
Asmeninės ribos ir stebuklingas žodelis NE
Asmeninės ribos itin svarbios norint geriau suprasti save ir pažinti aplinkinius. Jos apibūdina mus kaip asmenybę ir padeda lengviau orientuotis …
Kartu su lapkričiu užslinko ir slogi nuotaika. Ką daryti?
Nerimas, mieguistumas, slogi nuotaika – tokia savijauta užklumpa daugelį, kai dienos ima trumpėti ir saulė nušvinta vis rečiau. Šie jausmai …
Nesmurtinė komunikacija padeda geriau pažinti save
Lektorė, nesmurtinės komunikacijos praktikė, fasilitatorė, mediatorė Enrika Benevičienė teigia, kad tik prisiėmę atsakomybę už asmeninius poreikius tampame savo gyvenimo kūrėjais. …
Energijos vampyrus keičia dėmesio vergai
Daugeliui teko susidurti su energijos vampyrais, kurių buvimas šalia išsunkia, sekina, kelia neigiamų emocijų. Socialinių tinklų laikais vis ryškiau stebimas …
Paprasti, bet veiksmingi nerimo valdymo būdai
Lietuvos gyventojų nerimo indeksas atskleidė, kad 2020–2024 m. visų amžiaus grupių lietuviai dėl ateities nerimavo ir baiminosi kaip niekada anksčiau. …
Paauglystė be ašarų – įmanoma?
Paauglystė – sudėtingas laikotarpis ne tik jaunuoliams, bet ir jų tėvams. Tėvai dažnai susiduria su iššūkiais, kai jų vaikai ima …
Kaip pavydas valdo gyvenimą?
Neretai sakoma, kad pavydas gali sugraužti iš vidaus. Ši emocija laikoma viena destruktyviausių, tačiau bent kartą gyvenime šį jausmą esame …
Sensorinė dieta – gyvenimo harmonijai ir produktyvumui
Gyvename pasaulyje, kuriame vis dažniau pasireiškia jutimų perteklius. Kasdienis šurmulys dirgina įvairias jusles, vargina ir kelia stresą. Siekiant atkurti gyvenimo …
Vienatvės epidemija – kodėl ji pavojinga senjorams?
Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio valstybių, didėja vyresnio amžiaus žmonių dalis bendroje gyventojų struktūroje. Senjorų skaičius šalyje šiuo metu siekia …
Jaunimo bendravimo iššūkiai
Kiekviena karta susiduria su savitais iššūkiais, kuriuos lemia skirtingos aplinkybės. Vienas reikšmingiausių veiksnių šiuolaikiniam jaunimui yra skaitmeninė erdvė, kuri daro …
Savigrauža – tiesus kelias į susinaikinimą
Kartais visi būname nepatenkinti savimi. Tam tikrose situacijose aiškiai suvokiame, kad pasielgėme netinkamai. Sveika savikritika būtina, nes padeda tobulėti. Deja, …
Menas priimti ir dalinti komplimentus
Gali atrodyti smulkmena, tačiau nemažai žmonių jaučiasi nejaukiai sulaukę pagyrimo ne tik iš mažai pažįstamo, bet ir artimo žmogaus. Komplimentas …
Vis dažnėjanti baimė praleisti kažką svarbaus
Gyvename laikais, kai dienotvarkėje sunku rasti laisvą tarpelį, tačiau vis tiek dažnai sukirba mintis, kad kažko įdomaus nespėjame, kažką gero …
Z karta nori romantikos
Atsižvelgiant į naujausias apklausas, mokslininkai drąsiai teigia, kad pasikeitė paauglių seksualinis elgesys. Nedomina atsitiktinė patirtis. Tikslas – ilga, graži ir …
Ar aukšta mūsų savivertė ir ką tai lemia?
Savivertė – gebėjimas suprasti ir priimti savo gerąsias bei blogąsias savybes. Žmonės, kurie geba save toleruoti, kurie nei aukština, nei …
Erotinis sapnininkas
Seksualinio pobūdžio sapnai gali būti labai realistiški ir paskatinti fiziologinį kūno atsaką, tačiau ne visada reiškia nepatenkintus poreikius. Orgazmas miegant …
Labiausiai erzinantys asmenybių tipai
2022 m. JAV santykių ekspertai sugalvojo atlikti neįprastą tyrimą. Grupė psichologų susistemino sukauptas žinias ir išvardijo, kokie neoficialūs asmenybių tipai …
Nevala – pedanto siaubas
Anot psichologų, tvarkos ir organizuotumo jausmas itin individualus. Vieni jaučiasi gerai tarp išmėtytų daiktų, kiti nusiramina tik išsikuopę. Dideli kraštutinumai …
Kaip atsigauti po nutrūkusių santykių?
Nutrūkę santykiai – ne nutrūkęs gyvenimas, nors iš pradžių taip gali atrodyti. Jeigu partnerystė buvo ilgalaikė, skyrybos gali sukelti panašių …
Kaip išgyventi toksiškoje šeimoje?
Sakoma, kad šeimos nepasirinksime. Nors iš artimųjų tikimės palaikymo, priėmimo ir gerų santykių, gyvenime nutinka taip, jog nuo vaikystės tenka …
Kuo naudinga artimesnė pažintis su savimi?
Dažnas įsisukęs į kasdienę rutiną nepastebi, kiek daug dalykų daro ne dėl savęs, o tam, kad pritaptų prie kitų, nebūtų …