Kada paskutinį kartą iš tiesų buvote vieni – be telefono, be pokalbių, be foninio triukšmo? Daugeliui vienatvė skamba kaip grėsmė, …
Tema: psichologija
7 konfliktų kalbos
Pagal G. Chapmano išpopuliarintą 5 meilės kalbų teoriją, vieni išsireiškia žodžiais, dovanomis, kiti – prisilietimais, praleidžiamu laiku, treti rūpinasi ir …
Ar nerimas – šiuolaikinio jaunuolio kasdienybė?
Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja jaunuolių, turinčių psichologinės raidos, elgesio ir emocijų sutrikimų, kurie prasideda vaikystėje ir paauglystėje. O vienas iš …
Vienatvė. Ar naudinga?
Blezas Paskalis: „Visos žmonijos problemos kyla iš to, kad žmogus nesugeba ramiai pabūti vienas savo kambaryje.“ Gal metas išmokti tai …
Nuoširdžios meilės sau gidas
Kaip sakė amerikiečių atlikėjas RuPaul, meilė sau nėra egoizmas, tai būtinybė, kad galėtume mylėti kitus. Maža to, tai turėtų būti …
Kaip išlaikyti pusiausvyrą rūpinantis vaiku ir savo emocine būsena ir kodėl tai svarbu?
Nors tėvystės kelias unikalus, visgi yra iššūkių, su kuriais susiduria dažna šeima. Vienas iš tokių – kaip neapleisti savęs, kai …
Lėtasis gyvenimas – greito pasaulio priešnuodis
Ryte pabundame ne palytėti švelnių saulės spindulių, o nuo šaižaus žadintuvo aliarmo. Tuoj pat šokame iš lovos, skubame praustis, rengtis, …
Kaip ugdyti empatišką asmenybę?
Empatija – vienas svarbiausių gebėjimų, padedantis kurti stiprius tarpusavio santykius, išvengti konfliktų ir užaugti atsakingu, supratingu žmogumi. Empatiški vaikai geriau …
Nerimo gniaužtuose. Kaip ištrūkti?
Nerimą pažįsta visi. Sakoma, kad jis netgi tapęs savotiška šių laikų epidemija. Emocija išties sunki, bet tai jokiu būdu nėra …
Meilė sau – svarbiausia iš visų!
„Nesi geras“, „Ir vėl suklydai“, „Esi beviltiškas!“… Ištarti tokias frazes kitam būtų mažų mažiausiai nemandagu ir nedraugiška. Tad kodėl jas …
Vaikas negeba susikaupti. Kaip padėti?
Gebėjimas sutelkti dėmesį ir jį išlaikyti svarbus ne tik mokantis, bet ir kasdienybėje. Deja, vis daugiau vaikų susiduria su dėmesio …
Kaip gerbti paauglių ribas, bet išlikti artimiems?
Paauglystė – metas, kai vaikystės saugumo jausmą keičia noras būti nepriklausomiems, o tėvai iš globėjų turi pamažu tapti patikimais patarėjais. …
Naujoji moters versija – vidinis ir išorinis virsmas
Kas yra moteris 2025-aisiais? Profesionalė, mama, kūrėja, verslininkė, aktyvistė, o gal viskas viename? Šiandienos moteris kuria save iš naujo, dažnai …
Įpročiai psichikos sveikatai išsaugoti
Šių metų pradžioje Amerikos psichiatrų asociacijos paskelbtas tyrimas rodo, kad sveikas gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas, tinkama mityba ir kokybiškas miegas …
Emocinė gerovė – raktas į vidinę pusiausvyrą
Šiuolaikinis gyvenimo tempas verčia nuolat bėgti, kažko siekti, vykdyti nesibaigiančius darbus. Per visa tai dažnai pamirštame sustoti ir paklausti savęs, …
Laimė slypi paprastume
Psichologė Indrė Alkovskienė dalijasi 10 įkvepiančių patarimų, padedančių kasdien jaustis laimingiau – be spaudimo, be skubos, bet su širdimi. www.psichologovaltyje.lt …
Jautriausiose situacijose paauglių tėvams padės atvirumas ir pagarba
Pasitaiko atvejų, kai tėvai kreipiasi į vaiko teisių gynėjus ar Vaiko teisių linijos konsultantus, svarstydami, kaip elgtis, jei paauglys paprašo …
Sudėtinga vaikui susirasti draugų? Jam galima padėti
Į Vaiko teisių liniją skambinantys ar rašantys vaikai dažnai ne tik domisi, kaip išspręsti sunkumus namuose, bet ir dalijasi santykių …
Veiksmingiausia strategija – mokytis iš savo klaidų
Visi žinome taisyklę, kad geriausia mokytis iš savo klaidų, tačiau sėkmingai pritaikyti ją sekasi ne kiekvienam. Didesnių ar mažesnių klaidų …
Paauglių bendravimo iššūkiai – spaudimas pritapti
Vaikus nuolat lydi spaudimas pritapti prie bendraamžių grupės klasėje, būrelyje, kaimynų ar draugų rate. Mokantis susidoroti su aplinkinių įtaka, ugdant …
Vaikas bijo naujovių. Kaip padėti?
Nerimauti ar baimintis dėl pokyčių – visiškai normalu, būdinga tiek suaugusiam, tiek mažam žmogui. Žinoma, vaikui naujos situacijos sukelia daugiau …
Vaiko teisių gynėjų žinutė vaikams: visi jausmai normalūs
„Dažnai tenka išgirsti iš jaunų žmonių, kad jie jaučiasi nesuprasti, be reikalo smerkiami arba nepelnytai auklėjami elgtis kitaip. Dėl to …
Sėkmės formulė. Ar egzistuoja universali paslaptis?
Sėkmės trokšta visais laikais. Taip pat visais laikais diskutuota, kaip rasti tiesiausią kelią į ją. Vieno atsakymo tikrai nėra, nes …
Tėvų klaidos gali paveikti vaikų pasitikėjimą savimi
Pasitikėjimas savimi yra viena svarbiausių savybių, nuo kurios priklauso sėkmė visose gyvenimo srityse – pradedant mokslais, karjera ir baigiant asmeniniais …