Paauglystė – metas, kai vaikystės saugumo jausmą keičia noras būti nepriklausomiems, o tėvai iš globėjų turi pamažu tapti patikimais patarėjais. …
Tema: psichologija
Naujoji moters versija – vidinis ir išorinis virsmas
Kas yra moteris 2025-aisiais? Profesionalė, mama, kūrėja, verslininkė, aktyvistė, o gal viskas viename? Šiandienos moteris kuria save iš naujo, dažnai …
Įpročiai psichikos sveikatai išsaugoti
Šių metų pradžioje Amerikos psichiatrų asociacijos paskelbtas tyrimas rodo, kad sveikas gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas, tinkama mityba ir kokybiškas miegas …
Emocinė gerovė – raktas į vidinę pusiausvyrą
Šiuolaikinis gyvenimo tempas verčia nuolat bėgti, kažko siekti, vykdyti nesibaigiančius darbus. Per visa tai dažnai pamirštame sustoti ir paklausti savęs, …
Laimė slypi paprastume
Psichologė Indrė Alkovskienė dalijasi 10 įkvepiančių patarimų, padedančių kasdien jaustis laimingiau – be spaudimo, be skubos, bet su širdimi. www.psichologovaltyje.lt …
Jautriausiose situacijose paauglių tėvams padės atvirumas ir pagarba
Pasitaiko atvejų, kai tėvai kreipiasi į vaiko teisių gynėjus ar Vaiko teisių linijos konsultantus, svarstydami, kaip elgtis, jei paauglys paprašo …
Sudėtinga vaikui susirasti draugų? Jam galima padėti
Į Vaiko teisių liniją skambinantys ar rašantys vaikai dažnai ne tik domisi, kaip išspręsti sunkumus namuose, bet ir dalijasi santykių …
Veiksmingiausia strategija – mokytis iš savo klaidų
Visi žinome taisyklę, kad geriausia mokytis iš savo klaidų, tačiau sėkmingai pritaikyti ją sekasi ne kiekvienam. Didesnių ar mažesnių klaidų …
Paauglių bendravimo iššūkiai – spaudimas pritapti
Vaikus nuolat lydi spaudimas pritapti prie bendraamžių grupės klasėje, būrelyje, kaimynų ar draugų rate. Mokantis susidoroti su aplinkinių įtaka, ugdant …
Vaikas bijo naujovių. Kaip padėti?
Nerimauti ar baimintis dėl pokyčių – visiškai normalu, būdinga tiek suaugusiam, tiek mažam žmogui. Žinoma, vaikui naujos situacijos sukelia daugiau …
Vaiko teisių gynėjų žinutė vaikams: visi jausmai normalūs
„Dažnai tenka išgirsti iš jaunų žmonių, kad jie jaučiasi nesuprasti, be reikalo smerkiami arba nepelnytai auklėjami elgtis kitaip. Dėl to …
Sėkmės formulė. Ar egzistuoja universali paslaptis?
Sėkmės trokšta visais laikais. Taip pat visais laikais diskutuota, kaip rasti tiesiausią kelią į ją. Vieno atsakymo tikrai nėra, nes …
Tėvų klaidos gali paveikti vaikų pasitikėjimą savimi
Pasitikėjimas savimi yra viena svarbiausių savybių, nuo kurios priklauso sėkmė visose gyvenimo srityse – pradedant mokslais, karjera ir baigiant asmeniniais …
Moteriška ir vyriška laimė
Koks yra raktas į laimę? Šis klausimas žmoniją kankina jau daug amžių. Vieni sako, kad svarbiausia turėti pinigų, o kiti …
Atsidūrę kolektyvo paraštėje
Kiekvienas vaikas tam tikru gyvenimo etapu gali jaustis nepritampantis prie kolektyvo. Dažnai dramatizuoja ir hiperbolizuoja problemą, todėl tėvų užduotis – …
Niekada nevėlu!
Gyvenime dažnai girdime frazę „jau per vėlu“. Per vėlu pradėti mokytis naujos kalbos, per vėlu kurti verslą, per vėlu keisti …
Vidinis vaikas ir vidinis kritikas. Kaip jie veikia savijautą?
Ne kartą esame girdėję sąvokas „vidinis vaikas“ ir „vidinis kritikas“. Pastarąjį daugelis pažįstame geriau, mokame nepagailėti sau piktesnių vertinimų. Pasak …
Psichologiniai tipai – verta žinoti!
Psichologai žmonėms būdingus charakterio bruožus ir elgesio modelius susistemino į 11 psichologinių tipų, kuriuos susiejo su polinkiu į vieną ar …
Kokias emocijas slepia vaikų negalavimai?
Vaikai dažniausiai serga dėl per silpno imuninės sistemos atsako į ligų sukėlėjus. Tačiau jei įvairūs negalavimai dažnai kartojasi, tęsiasi ilgai, …
Kompiuteriniai žaidimai: kur riba tarp pomėgio ir priklausomybės?
Kompiuteriniai žaidimai vis dažniau iš jaunimo atimą laisvalaikį gamtoje, pasivaikščiojimus ar tiesiog gyvus susitikimus su draugais. Tokią tendenciją pastebi ir …
Kodėl moterys gyvena ilgiau ir laimingiau?
Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje vyrauja tendencija, kad moterys gyvena ilgiau nei vyrai. Įdomu tai, kad skiriasi ne tik gyvenimo …
Skaitmeninė priklausomybė. Kaip išsilaisvinti?
Pastaraisiais dešimtmečiais technologijos virto neatsiejama kasdienybės dalimi. Socialiniai tinklai leidžia greitai ir patogiai bendrauti, dalintis informacija, stebėti pasaulio įvykius realiuoju …
Depresija ar tik bloga nuotaika: kaip atpažinti ir padėti?
„Jaunimui dažnai pasitaiko bloga nuotaika, nerimas, jausmai, kurie juos vis kankina“, – pasakoja Lietuvos skautijos skautė iš Šiaulių Auksė. 2023 …
SOSǃ Trimetis muša save
Mažiems vaikams sunku valdyti neigiamas emocijas, tokias kaip nusivylimas, pyktis, liūdesys, todėl energija liejasi per karštus ne visada tinkamais būdais. …