Dažnas lietuvis atliekas rūšiuoja savo nuožiūra ir papildomai informacijos šia tema neieško. Deja, gyventojai nepakankamai domisi rūšiavimo taisyklėmis, o kartais …
Tema: ekologija
Nykstantys Arkties ledynai. Ko tikėtis?
Arkties ledynai – esminė pasaulinės klimato sistemos dalis, turinti didelę įtaką atmosferos, vandenynų ir ekosistemų pusiausvyrai. Jų tirpimas ne tik …
Kodėl verta atsisakyti į orą leidžiamų šventinių atributų?
Aplinkos apsaugos departamento specialistai ragina atsisakyti tradicijų per šventes: į orą neleisti balionų ir dangaus žibintų, nes jie kelia grėsmę …
Priminimas apie invazines rūšis
Invaziniai augalai ir gyvūnai tampa vis reikšmingesniu aplinkosaugos iššūkiu, nes tiesiogiai veikia biologinę įvairovę, daro neigiamą įtaką ekosistemų funkcijoms, žmogaus …
Įkalinti greitosios mados spąstuose
Pasaulis niekada nebebus toks, kokį matėme prieš kelis dešimtmečius. Nesuvokiamu greičiu dėl greitosios mados didėjantys drabužių sąvartynai neišvengiamai keičia Žemės …
Nekaupti elektronikos atliekų!
Tinkamai tvarkydami elektros ir elektroninės įrangos atliekas, pasirūpinsite ne tik gamtos apsauga, bet ir savo sveikata. Aplinkos ministerija ragina gyventojus …
Maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimas
Aplinkos ministerijos duomenimis, pernai, kai įsigaliojo reikalavimas atskirai rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas, iš Lietuvos gyventojų surinkta 13,2 tūkst. tonų …
Plastikas namuose. Kas saugu, o ko vengti?
Plastikas – viena labiausiai paplitusių medžiagų kasdieniame gyvenime. Naudojamas visur – nuo maisto pakuočių iki įvairių buities reikmenų, vaikų žaislų, …
Pokyčiai dėl vienkartinių plastikinių pakuočių
Gegužės 1 d. įsigalioja praėjusių metų liepą priimtos Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, draudžiančios viešojo maitinimo įstaigoms nemokamai …
Atnaujintos laukinių gyvūnų laikymo taisyklės
Biologinė įvairovė Lietuvoje saugoma įgyvendinant ES Biologinės įvairovės strategiją, Paukščių ir Buveinių direktyvas, ją išlaikyti siekiama ir vykdant laukinių gyvūnų …
Saugokime miškus!
Miškai žmonėms teikia gausybę gėrybių: riešutų, uogų, vaisių, sėklų, šaknų, grybų, medaus, laukinės mėsos, vaistažolių ir daugelį kitų produktų. Be …
Su gamtos dovanomis elkimės atsakingai: prasidėjo meškinių česnakų sezonas
Aplinkos ministerija primena, kad atėjus pavasariui miškuose atgyja ne tik žaluma, bet ir jautrios augalų rūšys, tarp jų – meškiniai …
Su maistu besiliečiančiose medžiagose nebeliks BPA
Remiantis Europos Komisijos (EK) priimtu reglamentu, su maistu besiliečiančiose medžiagose nebebus naudojamas bisfenolis A (BPA), taip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija …
Didelių gabaritų atliekos. Kaip tvarkyti?
Pavasarį suskubus tvarkyti namus ar atnaujinti būstą, žmonėms kyla klausimas, kaip tinkamai atsikratyti senų baldų, buitinės technikos ar čiužinių. Juk …
Nacionalinės kokybės produktai
Nacionalinės kokybės produktai (NKP) – tai maisto produktai, kurie dėl tam tikrų ūkininkavimo ir gamybos būdų pasižymi ypatingomis savybėmis, išsiskiria …
Antibiotikai maiste
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jau ne vienus metus ragina mažinti antibiotikų vartojimą. Žmonės darosi jiems vis atsparesni. Tai tampa didėjančio …
2025-ųjų kryptis grožio industrijoje – tvarumas ir ekologija
Aplinkos tausojimas prasideda nuo mažų kasdienių pasirinkimų, o tvarumo kryptį renkasi vis daugiau žmonių ir verslų. Ne išimtis ir grožio …
Rūbai iš antrų rankų – ne tik tvaru, bet ir madinga
Statistiškai vienas žmogus turi daugiau nei 140 drabužių. Ekspertų teigimu, pakaktų perpus mažiau. Netgi nenorint kiekvieną mėnesio dieną rengtis skirtingai, …
Oro tarša kietosiomis dalelėmis. Ką reikia žinoti?
Sausio pabaigoje Vidurio Lietuvoje užfiksuota padidėjusi tarša kietosiomis dalelėmis. Tai pirmasis atvejis šiais metais, tačiau Aplinkos apsaugos agentūra prognozuoja, kad …
Viskas apie ekologišką mitybą
Ekologija ir tvarus gyvenimo būdas – vis dažniau aptariamos temos, apimančios kone visas gyvenimo sritis. Mitybos ir ekologijos ryšys vienas …
Tinkamai atsikratyti nereikalinga elektronika
Aplinkos ministerija primena, kad tinkamas elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymas svarbus tiek aplinkos apsaugai, tiek žmonių sveikatai. Gyventojai skatinami …
Statybos tvariau
Statybų sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: prie to prisideda ir naujų statybinių medžiagų gamyba, ir didžiulis atliekų kiekis, kuris …
Išsaugoti miškus: kaip ir kodėl?
Per tą laiką, kai baigėsi paskutinis ledynmetis prieš 10 tūkst. metų, Žemė prarado apie trečdalį miškų. Pusė šio kiekio prarasta …
Oro tarša – viso pasaulio problema
Oro tarša – viena aktualiausių šių laikų aplinkosaugos problemų, kelianti didelį pavojų ne tik žmonių sveikatai, bet ir visoms planetos …