Remiantis Europos Komisijos (EK) priimtu reglamentu, su maistu besiliečiančiose medžiagose nebebus naudojamas bisfenolis A (BPA), taip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija …
Tema: ekologija
Didelių gabaritų atliekos. Kaip tvarkyti?
Pavasarį suskubus tvarkyti namus ar atnaujinti būstą, žmonėms kyla klausimas, kaip tinkamai atsikratyti senų baldų, buitinės technikos ar čiužinių. Juk …
Nacionalinės kokybės produktai
Nacionalinės kokybės produktai (NKP) – tai maisto produktai, kurie dėl tam tikrų ūkininkavimo ir gamybos būdų pasižymi ypatingomis savybėmis, išsiskiria …
Antibiotikai maiste
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jau ne vienus metus ragina mažinti antibiotikų vartojimą. Žmonės darosi jiems vis atsparesni. Tai tampa didėjančio …
2025-ųjų kryptis grožio industrijoje – tvarumas ir ekologija
Aplinkos tausojimas prasideda nuo mažų kasdienių pasirinkimų, o tvarumo kryptį renkasi vis daugiau žmonių ir verslų. Ne išimtis ir grožio …
Rūbai iš antrų rankų – ne tik tvaru, bet ir madinga
Statistiškai vienas žmogus turi daugiau nei 140 drabužių. Ekspertų teigimu, pakaktų perpus mažiau. Netgi nenorint kiekvieną mėnesio dieną rengtis skirtingai, …
Oro tarša kietosiomis dalelėmis. Ką reikia žinoti?
Sausio pabaigoje Vidurio Lietuvoje užfiksuota padidėjusi tarša kietosiomis dalelėmis. Tai pirmasis atvejis šiais metais, tačiau Aplinkos apsaugos agentūra prognozuoja, kad …
Viskas apie ekologišką mitybą
Ekologija ir tvarus gyvenimo būdas – vis dažniau aptariamos temos, apimančios kone visas gyvenimo sritis. Mitybos ir ekologijos ryšys vienas …
Tinkamai atsikratyti nereikalinga elektronika
Aplinkos ministerija primena, kad tinkamas elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymas svarbus tiek aplinkos apsaugai, tiek žmonių sveikatai. Gyventojai skatinami …
Statybos tvariau
Statybų sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: prie to prisideda ir naujų statybinių medžiagų gamyba, ir didžiulis atliekų kiekis, kuris …
Išsaugoti miškus: kaip ir kodėl?
Per tą laiką, kai baigėsi paskutinis ledynmetis prieš 10 tūkst. metų, Žemė prarado apie trečdalį miškų. Pusė šio kiekio prarasta …
Oro tarša – viso pasaulio problema
Oro tarša – viena aktualiausių šių laikų aplinkosaugos problemų, kelianti didelį pavojų ne tik žmonių sveikatai, bet ir visoms planetos …
Trumpai apie ekologiškus maisto produktus
Lietuviai linkę skaityti maisto produktų etiketes, ekologiškų produktų ir patiekalų pasirinkimo galimybė – reikalinga, bet neretai sustabdo kaina. Ekologinės gamybos …
Kokią eglę rinktis: gyvą ar dirbtinę?
Daugelyje namų jau papuoštos arba greitai sužibės žaliaskarės. Vieni renkasi natūralias, o kiti papuošimus kabina ant dirbtinių eglučių. Visgi nesutariama, kuris pasirinkimas tvaresnis. Viena …
Stop žaliajam smegenų plovimui!
Europos Parlamentas pritarė Ekologiškumo teiginių direktyvai, kuri, tikimasi, bus priimta jau 2025 m. pradžioje, o taikymas įsigalios per dvejus metus. …
Želdynų įstatymo pokyčiai, kuriuos svarbu žinoti kiekvienam
Aplinkos ministerija primena, kad nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo liepos mėnesį Seimo priimti Želdynų įstatymo pakeitimai, įpareigojantys tam tikrais atvejais …
Stiklo atliekų rūšiavimas: priminimas, ką svarbu žinoti
Skaičiuojama, kad 2025 m. perdirbamo stiklo rinka padidės net 7 %, o jos vertė sudarys 4,19 mlrd. dolerių. Tai pozityvus …
Misija – atkurti miškus
Dabartiniais duomenimis, maždaug trečdalį Lietuvos teritorijos sudaro miškai – per 2 mln. hektarų. Tačiau vertinama, kad per artimiausią dešimtmetį šį …
Nepamiršti tvarumo per Vėlines
Spalį lietuviai tradiciškai skuba tvarkyti artimųjų kapus, kad atėjus Vėlinėms galėtų jaukiai išreikšti pagarbą iškeliavusiesiems ir ramiai prisiminti uždegdami žvakes. …
Plastikas – taršus ir pavojingas!
Daugybė žmonių visame pasaulyje, Lietuvoje irgi, vis dar piktinasi griežtėjančiomis vienkartinio plastiko naudojimo taisyklėmis. Visgi jos griežtinamos ne be priežasties. …
Šylantys pasaulio vandenynai – it tiksinti bomba
Klimato kaita – visiems žinoma ekologinė problema. 90 % viso globalinio atšilimo tenka sugerti vandenynams. Todėl jie nenumaldomai šyla. Grėsmė …
Kaip vyksta plastiko perdirbimas
Plastiko pakuotės sudaro trečdalį išmetamo atliekų skaičiaus. Plastiko perdirbimas – vienas pagrindinių būdų sumažinti jo kiekį ir daromą žalą. Nors …
Apie atliekas faktais
Retas žino, kiek iš tiesų atliekų kasdien sukaupia jų namų ūkis. Taip pat, kas su jomis nutinka, kai maišelis iš …
Kokių taisyklių būtina laikytis grybaujant?
Ruduo – grybavimo sezonas. Deja, ne visi žino, kaip tinkamai rinkti miško gėrybes ir kokių taisyklių būtina laikytis grybaujant saugomose teritorijose. Tad …