Kai kurie brangakmeniai yra prakeikti. Pasaulyje labiausiai žinomas Vilties deimantas, kuris neva užtraukia nelaimę beveik visiems, kurie jį paliečia.

 

deimantas

Prabėgo daugybė metų nuo tada, kai atsirado pirmoji legenda. Paskui ją atsirado ir kitos. Dabar sunku pasakyti, kas yra tiesa, o kas pramanas apie brangakmenį. Kai kurie yra įsitikinę, kad nemažai žmonių, turėjusių šią brangenybę, ištiko tragedija. Skeptikai įsitikinę, kad visos istorijos yra išgalvotos. Tikėti, ar ne – kiekvieno reikalas.

 

Reikia pažymėti, kad daliai buvusių deimanto savininkų, brangenybė neatnešė jokių nelaimių ir tragedijų.

 

Legendinio deimanto istorija prasidėjo 1660 metais, kai prancūzų pirklys nepaprastą brangakmenį pardavė šalies karaliui Liudvikui XIV-ajam. Legendoje pasakojama, kad pirklys brangenybę pavogė iš šventyklos Indijoje. Vietiniai, pastebėję vagystę, amžiams prakeikė tą, kuris pasisavins brangakmenį. Po šio įvykio sekė virtinė tragedijų. Spėjama, kas jas visas siejo Vilties deimanto prakeiksmas:

 
  • Prancūzijos karalius Liudvikas XIV deimantą padovanojo savo meilužei. Tačiau netrukus žiauriai ją paliko.
  • Paskui Vilties deimantas pateko į Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI ir Marijos Antuanetės rankas. Abiems monarchams buvo nukirsdintos galvos.
  • Kurį laiką deimantas buvo pradingęs, bet po kurio laiko pasirodė Londone, kur jį nupirko bankininkas Henry Thomas Hope‘as. Vyras buvo vienas iš nedaugelio, kuriam pavyko išvengti prakeikimo. Tačiau jo pavarde (Hope – angliškai reiškia viltis) buvo pavadintas deimantas.
  • Kažkaip Vilties deimantas atsidūrė pas Rusijos princą. Jis paskolino brangenybę prancūzų kilmės aktorei, kuri netrukus buvo rasta negyva su šautine žaizda. Pats princas buvo mirtinai nudurtas revoliucionierių.
  • Vilties deimantas buvo perduodamas kaip relikvija, palikimas po mirties. Deimantą turėjęs graikų juvelyras mirė, nukritęs nuo uolos. Sultonas išprotėjo. Vyras, vardu Habib Bey, nuskendo.
  • Tada deimantas buvo parduotas Macleanų šeimai. Regis, prakeiksmas šeimynykščiams smogė visa savo galia: patriarcho motina mirė iškart, kai į šeimą buvo atgabentas legendomis apipintas brangakmenis. Mirė du tarnai. Dešimtmetį šeimos sūnų partrenkė ir mirtinai sužalojo automobilis. Dukra nusižudė dėl neaiškių priežasčių, o motina žuvo nuo įsiutusio alkoholiko rankų.
 

1958 metais brangakmenis pateko į JAV Smitsoniano institutą Vašingtone, kuriame saugomas iki šiol. Nuo tada, kai Vilties deimantas pateko į muziejaus eksponatų kolekciją, nenutiko nė vieno pragaištingo įvykio, incidento ar tragedijos. Nepaisant, to mito skeptikai ir tikintieji karštai ginčysis, ko gero, iki pasaulio pabaigos, įrodinėdami savo tiesas. Tokie prakeiksmai, kai Vilties deimanto ar Egipto faraono Tutanchamono, amžiams liks paslaptimi.

 

Vertingas ir sumaištį keliantis Vilties deimantas, žėrintis prabangia, tamsiai mėlynai pilka spalva, yra 45,52 karatų. Jo ilgis – 25,6 milimetrai, plotis – 21,78, o aukštis – 12 milimetrų. Mėlynąjį deimantą puošia 16 baltų deimantų. Vilties deimantas pakabintas ant ne ką mažiau prabangios grandinėlės su 45 baltais deimantais.