Pasaulio pabaiga jau tyko už kampo. 2012 metų gruodžio 21 diena sutaps su majų kalendoriaus 5125 metų pabaiga. Į paniką puolę rusai ir kinai glėbiais jau perka žvakes (nes atėjus pabaigai, Žemę apgobs tamsa), o amerikiečiai šluoja parduotuvių maisto lentynas.

 

Vis dėlto majų išminčius Pedras Celestinas teigia, kad pernelyg nerimauti neverta. Išminčius paminėjo senojo kalendoriaus pabaigą, surengdamas ceremoniją Kuboje, kurios metu degino sėklas ir vaisius. „XXI amžius skirtas išreikšti dėkingumą, o XXII amžiuje prasideda naujas ciklas, nauja aušra“, – britų dienraščiui „The Telegraph“ aiškino majų išminčius.

 

Tačiau mintis apie apokalipsę audrina žmonių vaizduotę jau turbūt nuo pat pasaulio sukūrimo. Nors nerimauti dėl pasaulio pabaigos 2012 metų gruodžio 21 dieną neverta, tačiau reikėtų atsižvelgti, kad kai kurie Žemės pokyčiai per pastaruosius dešimtmečius mus vis labiau artina prie tikrosios pasaulio pabaigos:

 

Čikagoje gruodį prasidėjo pavasaris. Šį gruodį čikagiečiams neprireikė paltų, pakako vasarinių šortų ir marškinėlių. Kai kuriose miesto dalyse temperatūra pakilo iki 22 °C. Normali temperatūra Čikagoje gruodžio mėnesį siekia 4 °C, rašo care2.com.

 

Nyksta gyvūnų ir augalų rūšys. Per 500 metų išnaikinome 869 rūšis. 16928 rūšių įtrauktos į nykstančių gyvūnų ir augalų sąrašus. Vienas iš aštuonių paukščių, vienas iš keturių žinduolių, vienas iš penkių bestuburių, vienas iš trijų varliagyvių ir pusei visų vėžlių gresia išnykimas.

 

Tirpsta ledynai. Poetas Robertas Frostas vienoje poemoje rašė, kad pasaulis paskęs ugnies jūroje arba pasidengs ledu. Iš tiesų pasaulyje vyksta stulbinantys klimato pokyčiai. Arktyje tirpsta ledynai, o tundroje žaliuoja augmenija – jau nebėra ledo ir sniego žemė.

 

Vieną dieną gali nebelikti šokolado, kavos ir net makaronų. Estremalios oro sąlygos, temperatūrų kaita, sausros ir audros galiausiai pasaulyje gali išnaikinti kviečius ir kitus produktus. Gliutenui alergiški žmonės žino, kad be kviečių išgyventi įmanoma, reikia tik daugiau kūrybingumo ruošiant maistą ir apsipirkinėjant. Ateityje makaronus iš kviečių miltų pakeis makaronai iš lęšių ir bolivinės balandos.

 

Aklieji praregės, o paralyžiuotieji vėl vaikščios. Žmonės ne tik naikina Žemę, bet ir įgyvendina apokalipsės pranašystes. Mokslininkai nuolatos tobulina medicinos technologijas, kurios padės vis sėkmingiau negalintiems atsistoti ant kojų, o neregiams praregėti.