Traškūs ir sultingi vištienos sparneliai patinka daugeliui. Tačiau ne visiems pavyksta skaniai juos išsikepti. Pasirodo, kad svarbiausia atkreipti į mėsos kokybę bei žinoti, kokius prieskonius, padažus ir marinatą naudoti.

 

sparneliai

Geri patarimai, kaip skaniai iškepti vištienos sparnelius:

 
  • Įvertinti vištienos išvaizdą. Neturi būti jokių dėmių, mėlynių ir sužalojimų. Mėsa turi būti blyškiai rausvos spalvos. Jeigu ji per balta, tai greičiausiai dėlto, kad buvo arba apdorojama cheminiais preparatais arba laikoma per žemoje temperatūroje. Geriau neimti šiek tiek pamėlusių sparnelių, nes jie buvo laikomi -12 arba -8, o ne -18 ir žemesnėje temperatūroje šaldiklyje. Atšildyta tokia mėsa tampa melsva, o iškepusi sausa ir kieta.
 
  • Palyginti skirtingų produktų dydžius. Įdomu, kad skirtingų dydžių produktai turi kitokį skonį. Vištienos sparnelio vidutinis ilgis yra 8 – 10 cm, nors prekybos centruose galima rasti ir didesnių, ir mažesnių. Dydis priklauso nuo paukščio veislės ir amžiaus. Didesni sparneliai yra sultingesni, mažesni – traškesni. Tačiau ir tuos, ir tuos rekomenduojama rinktis, atsižvelgiant į tuos pačius dalykus.
 
  • Patikrinti produkto pakuotę. Drėgmė pakuotėje rodo, kad produktas nebuvo tinkamai užšaldytas. Rekomenduojama rinktis tokius sparnelius, ant kurių pakuotės užrašyta, kad vištoms auginti nebuvo naudojami antibiotikai ir augimo hormonai. Vis dėlto ne visada užrašai atspindi realybę, kartais – tai pigus rinkodaristų triukas. Europos Sąjungoje auginti vištas, naudojant augimo hormonus, griežtai draudžiama, o antibiotikai gali būti skiriami griežtai tik viščiukų gydymui. Taigi, oficialiose prekybos vietose vištiena yra saugi vartoti.
 
  • Jeigu įmanoma, patikrinti vištienos savybes. Mėsa turi būti elastinga, kremzlės lengvai nusipjauti. Prapjauta mėsa turi būti švelniai rausva – tokia laikoma pačia geriausia.
 
  • Pauostyti. Prieš kepant vištienos sparnelius, rekomenduojama pauostyti mėsą. Chemikalų ir rūgštus kvapas išduos prastą kokybę. Be to, produktas turi būti šiek tiek drėgnas, bet ne lipnus.
 
  • Greičiausiai vištienos sparnelius išmarinuoti galima, naudojant actą. Tačiau tokiame marinate nereikėtų mėsos palikti ilgiau nei 3 val., nes priešingu atveju nelabai riebi vištiena iškepusi bus sausa ir kieta. „Lėtam“ marinavimui naudojamas sojų padažas, sultys, tradiciniai prieskoniai ir pagardai, žalumynai arba natūralus jogurtas. Tada sparnelius marinuotis galima palikti marinuotis per naktį ir iškepę jie bus labai sultingi.
 
  • Vištienos sparneliu orkaitėje, įkaitintoje iki 200°, rekomenduojama kepti 40 min., kol taps traškūs ir gražios, rusvos spalvos. Kepant ant grotelių rekomenduojama groteles prieš dedant vištieną patepti aliejumi, kad neprisviltų, pašalinti marinato perteklių nuo sparnelių ir sparnelius ant grotelių dėti kelių centimetrų atstumu. Apversti kepant ant grotelių reikia dažnai: maždaug kas 2 min.
 
  • Vištienos sparneliams tinka daugelis prieskonių, esančių virtuvės spintelėse. Tikrai nenusivilsite, jei naudosite tokius prieskonių derinius: česnakas ir imbieras; čiobreliai, rozmarinai ir šalavijai; švieži rozmarinai ir paprikos, kalendros ir kuminų sėklos, citrinų sultys ir Provanso žolelių mišinys. Prieskonių galima dėti tiesiai į marinatą arba į aliejų arba natūralų jogurtą, su kuriuo sumaišysite sparnelius. Be abejo, reikėtų nepamiršti ir druskos su pipirais.
 
  • Prie vištienos sparnelių tinka daug įvairių padažų. Tad kiekvienas gali rinktis pagal savo skonį. Galima rinktis tradicinį amerikietišką („Buffalo“) padažą, universalų medaus ir garstyčių, klasikinį ir greitą – kepsnių.
 

Vištienos sparneliai su medumi ir garstyčiomis

 
  • 800 g vištienos sparnelių
  • Česnako skiltelė
  • 2 šaukštai medaus
  • Šaukštas garstyčių
  • Šaukštas sojų padažo
  • Druskos, maltų, juodųjų pipirų pagal skonį
  • Aliejaus kepti
 

Gaminimas

 

Vištienos sparnelius sumaišyti su smulkiai supjaustytu česnaku, druska, pipirais, medumi ir sojų padažu ir palikti 20 – 30 min. marinuotis. Į keptuvę įpilti šiek tiek aliejaus ir iš abiejų pusių apkepti, kol apskrus, marinuotus vištienos sparnelius arba kepti orkaitėje, įkaitintoje iki 180°. Rekomenduojama, kad keptuvėje tarp sparnelių būtų nedideli tarpai, nebūtų viskas labai susigrūdę.

 

4 porcijų

100 g apie 222 kcal

Paruošimo laikas: apie 50 min

Spausdinti