Dailiai atrodanti krūtinė – daugelio moterų siekiamybė. Kai kurios ją turi natūraliai, o laikui bėgant atsirandantys pokyčiai nėra labai žymūs. Visgi, tuo pasigirti gali tikrai ne visos. Priežasčių gali būti įvairių: nuo genetinių iki išorinių, pavyzdžiui, maitinimas krūtimi ir pan. Suglebusi ir formą praradusi krūtinė neskatina pasitikėjimo savimi, todėl moterys pradeda ieškoti tam tikrų sprendimo būdų. Bene vienas efektyviausių šiuo atveju yra krūtų pakėlimas. Ką vertėtų žinoti visoms, planuojančioms atlikti tokią procedūrą?

 

krutu pakelimas

Kam tinka ši operacija?

 

Pačioms nuspręsti, kokia plastinė operacija reikalinga būtent jums, gali būti pakankamai sudėtinga, todėl pirmiausia rekomenduojama pasikonsultuoti su šios srities specialistais. Krūtų pakėlimo procedūra išskirtinai atliekama tuo atveju, kai krūtys yra norimo dydžio, tačiau nusileidusios žemyn. Taip pat ji tinkama atvejais, kai krūtims trūksta elastingumo, speneliai ir areolės yra žemiau raukšlės, esančios po krūtimi. Kartais tai gali būti ir genetiškai paveldima, todėl pakėlimo operacijos atliekamos ir jaunesnio amžiaus moterims.

 

Tai nėra tas pats kas krūtų didinimas

 

Šiais laikais, kai plastinių operacijų atliekama vis daugiau ir vis įvairesnių, krūtų pakėlimas kartais painiojamas su jų didinimu. Tačiau tai nėra tiesa, nes pirmosios procedūros metu nenaudojami jokie implantai ar kiti užpildai. Jos metu pašalinamas krūties odos perteklius, spenelis ir areolė perkeliami aukščiau – taip suformuojama patraukli krūtinės forma. Žinoma, esant poreikiui gali būti atliekamos ir kompleksinės operacijos, kai naudojami implantai. Pastarąsias dažniausiai renkasi moterys, kurios nori susigrąžinti po maitinimo prarastą putlią krūtinės formą.

 

Kaip pasiruošti tokiai operacijai

 

Pasiruošimas tokiai procedūrai nėra sudėtingas, tačiau vertėtų atsižvelgti į keletą dalykų. Jei rūkote, prieš operaciją reikėtų apsiriboti kuo mažesniu cigarečių kiekiu, o geriausia – iš viso mesti tai daryti. Taip pat rekomenduojama nevartoti kraujo krešėjimą mažinančių vaistų. Tam, kad krūtų pakėlimas būtų kuo saugesnis, o rezultatai – kuo geresni, plastikos chirurgas gali paskirti atlikti monografinį arba echoskopinį tyrimą. Dažniausiai tai aptariama konsultacijos metu.

 

Krūtinė gali atrodyti didesnė

 

Visiškai normalu, kad iš karto po operacijos krūtinė gali atrodyti didesnė nei tikėtasi. Pagrindinė to priežastis – patinimas, kuris po kurio laiko praeina. Atsigavimas po procedūros yra individualus ir priklauso nuo kiekvienos moters organizmo, tačiau dažniausiai jis yra pakankamai greitas. Daugeliu atvejų į darbą grįžti galima jau po savaitės, o sunkios fizinės veiklos arba sporto geriausia vengti bent 4–6 sav. Toks laikotarpis reikalingas, kad sugytų randai, kūnas pilnai atsigautų, sustiprėtų. Be to, maždaug tiek pat laiko po operacijos reikia nešioti specialią liemenėlę, kuri palengvina gijimą.

 

Išeitis numetusioms daug svorio

 

Labai dažnai krūtų pakėlimas atliekamas moterims, numetusioms daug svorio. Šiuo atveju tai bene vienintelis pasirinkimas norint susigrąžinti gerą jų išvaizdą. Netekus daug riebalinio audinio krūtinė praranda savo tūrį ir lieka subliuškusi. Beje, susidaro ir didelis odos perteklius, kurį galima pašalinti tik chirurginiu būdu. Taigi, jei ir jūs susidūrėte su tokia problema, rekomenduojama išbandyti būtent šią procedūrą.

 

Ilgalaikiams rezultatams svarbūs tinkami įpročiai

 

Šios operacijos rezultatas yra ilgalaikis, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog krūtinės išvaizdai įtakos turi daugybė veiksnių. Tai ir svorio kitimas, nėštumas, ir amžius. Norint išlaikyti patrauklią jos išvaizdą kuo ilgiau, patariama sveikai ir subalansuotai maitintis, skirti pakankamai laiko aktyviai fizinei veiklai.

 

Jau kurį laiką svajojate susigrąžinti patrauklią krūtinės išvaizdą, tačiau vis nesiryžtate imtis konkrečių veiksmų? Nebedvejokite ir kreipkitės į plastinės chirurgijos specialistus, kurie padės apsispręsti dėl procedūrų reikalingumo ir tipo. Galbūt krūtų pakėlimas – būtent tai, kas padės vėl didžiuotis savo kūnu.