Daugybė žmonių visame pasaulyje naudojasi soliariumų paslaugomis. Ypač juose lankytojų pagausėja pavasarį, nes retas žmogus nori vasarą pasitikti išblyškęs. Nors pastaruoju metu dažnai kalbama apie dirbtinės saulės spindulių žalą organizmui, o porceliano baltumo oda pamažu vėl tampa madinga, tačiau mėgėjų pasideginti nemažėja.

 

soliariumai

Po ilgos žiemos daugelis soliariumuose pradeda lankytis ne tik dėlto, kad nori gražesnio kūno atspalvio, bet ir dėlto, nes yra įrodyta, kad net ir dirbtinės saulės šviesa skatina gyvybiškai svarbaus vitamino D gamybą.

 

Gamintojai teigia, kad tinkamai prižiūrimuose soliariumuose saikingai lankytis yra saugu. Be to, tai gali net būti naudinga dėl sveikatos. Yra duomenų, kad lankymasis soliariumuose gali pakelti nuotaiką, sumažinti sąnarių skausmą, celiulitą, pagerinti odos būklę.

 

Priklausomai nuo odos tipo žmogui paprastai užtenka 3 – 5 seansų soliariume, kad šiek tiek įdegtų oda. Po to galima lankytis rečiau, kad išliktų gražus įdegis. Gana saugu soliariumuose lankytis du kartus per savaitę, nors geriau būtų – vieną. Labai svarbu, kad nuo vieno apsilankymo soliariume iki kito praeitų bent 72 valandos ir oda galėtų pailsėti ir atsinaujinti. Tai taip pat gali padėti išvengti nudegimų ir rudų dėmių, kurių neretai atsiranda, per ilgai naudojantis soliariumu. Rečiau lankytis soliariume verta ir dėlto, kad per dažnai lankantis odos įdegis tampa nebetoks gražus.

 

Jaunesniems nei 18 metų asmenims soliariumuose lankytis neturėtų būti leidžiama. Taip pat nerekomenduojama ten eiti nėščioms moterims, jei vartojami antibiotikai, hormoniniai, psichotropiniai ir šlapimą varantys vaistai, taip pat karštą vasaros dieną.

 

Soliariume galima degintis su apatiniais arba be jų. Vis dėlto dauguma nusirengia ir apatinius, nes nenori, kad ant kūno liktų baltų dryžių. Tačiau einant į soliariumą nuogiems, rekomenduojama intymias vietas (krūtų spenelius ir genitalijas) prisidengti, nes šiose vietose oda yra labai jautri ir lengvai pažeidžiama ultravioletinių spindulių. Be to, prieš lipant į soliariumą, jį reikėtų nuvalyti specialia, dezinfekuojančia šluoste. Jų turėtų duoti soliariumų darbuotojai.

 

Lankantis soliariume taip pat visada reikėtų dėvėti specialius soliariumo UV akinius. Vien užmerkti akių soliariume nepakanka, nes ultravioletiniai spinduliai gali prasiskverbti pro ploną vokų odą ir pakenkti akių tinklainei ir regėjimui. Bet kokie akiniai, taip pat ir saulės, šiuo atveju netinka. Akiniai turi būti specialiai skirti soliariumams, nes tik juose yra tinkama apsauga nuo UV spindulių.

 

Jeigu vartojama kokių nors vaistų ar žolinių preparatų, reikia išsiaiškinti ar jie nesukelia padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos. Jeigu kyla įtarimų, geriau nesilankyti soliariumuose, kol nebaigsite vartoti vaistų.

 

Naudojant įdegį pagreitinančius kūno losjonus gali įdegti greičiau ir dailiau. Tačiau ne visi tokie losjonai yra vienodi. Kai kurie tiesiog drėkina odą. Rekomenduojama rinktis patikimų gamintojų įdegį greitinančias priemones. Tokiose priemonėse yra L-tirozino ir kitų ingredientų, kurie padeda odai gražiau įdegti, geriau apsaugo nuo UV spindulių, aprūpina odą vitaminais, karotenoidais ir antioksidantais, neutralizuojančiais laisvųjų radikalų žalą.