Pasiryžti ieškoti naujos meilės po skyrybų gali būti nelengva. Tačiau tai nereiškia, kad jei santuoka baigėsi, reikėtų atsisakyti ir meilės. Nors atrodo, kad pradėti susitikinėti sunku, iš tikrųjų tą padaryti yra lengviau, nei galima būtų pagalvoti.

 

"pasimatymas restorane"Išsiskyrusius asmenis neretai ir artimieji bei draugai skatina vėl pradėti vaikščioti į pasimatymus. Kaip žinoti, ar esate jau pasirengę naujiems santykiams? Psichologų nuomone, laikas, kada žmogus jausis pasiruošęs įsipareigoti kitam gali labai skirtis. Vieni būna pasiruošę iš karto po skyrybų, kitiems reikia daugiau laiko. Svarbiausia suprasti, kad išsiskyrus neprarandama galimybė sutikti savo princą ar princesę. Gali būti, kad idealiai tinkanti antroji pusė taip pat buvo įklimpusi į nelaimingą santuoką (santykius), todėl dabar atėjo metas su ja susitikti.

 

Nors po skyrybų lieka praeities bagažas ir šešėliai: vaikai, bendra nuosavybė su sutuoktiniu ir pan., tačiau tai nereiškia, kad neįmanoma sukurti idealių ir laimingų santykių. Tai, kad liko iš ankstesnių santykių, neturėtų stabdyti pradėti naujų. Gyvenimas po skyrybų nesustoja, todėl reikia išmokti gyventi toliau.

 

10 patarimų išsiskyrusiems, kaip užmegzti naujus santykius:

 
  • Vaikai visada yra teisūs. Šis patarimas galioja tiems išsiskyrusiems asmenims, kurie augina vaikus iš ankstesnių santykių. Įdomu tai, kad nors vaikai dažnai klysta kasdieninėse smulkmenose, tačiau jie turi labai stiprius instinktus apie tai, kas gerai ir kas ne jų tėvams. Jeigu jiems patiks naujas mamos ar tėčio išrinktasis, jie pasistengs tėvus palenkti į jų pusę. Tačiau jeigu išrinktasis nepatiks, jie stengsis ignoruoti, kelti konfliktus arba kitaip išskirti. Tai normali vaikų reakcija į tėvų skyrybas. Po skyrybų pradėjus susitikinėti vaikai ne visada palaikys tėvus. Iš tikrųjų jiems reikės daug laiko priprasti prie naujo mamos ar tėčio partnerio. Rekomenduojama sąžiningai ir atvirai pasikalbėti apie tai su vaikais ir supažindinti visus, kai tiek vaikai, tiek naujas išrinktasis tam bus pasirengę.
 
  • Buvę partneriai ir jų įtaka kitiems santykiams. Skyrybos gali baigtis dvejopai: su sutuoktiniu išsiskiriama kaip priešai arba kaip artimi draugai. Bet kokiu atveju, kai buvęs partneris pradeda susitikinėti su kitais žmonėmis, lengva prarasti savitvardą. Užtenka įsivaizduoti, kad buvęs sutuoktinis su kuo nors kitu susilaukia vaikų, nors kažkada žadėjo būti šalia tuomet, kai gera, ir kai sunku. Arba įsivaizduoti, kad sutuoktinio vaikai atrodo beveik identiški jūsų vaikams. Reikėtų visada atsiminti, kad pradėjus susitikinėti su nauju žmogumi, tai sukels neigiamų jausmų, nesvarbu, ar buvę partneriai tai parodys, ar ne. Labai svarbu mokytis empatijos.
 
  • Buvusių ir būsimų partnerių lyginimas. Visi lygina buvusius su dabartiniais. Visi lygina praeitį, kuri buvo, su dabartimi, kuri yra dabar. Tačiau nereikia persistengti, nes nuolatinis lyginimas neleidžia judėti toliau. Ne be priežasties praeitis baigėsi. Dėl kažkokių priežasčių nebenorėjote ilgiau būti susituokęs su tuo žmogumi. Reikėtų palikti mintis apie buvusįjį praeityje ir pamatyti tai, ką gali pasiūlyti potencialūs partneriai, vengiant juos lyginti.
 
  • Daugiau laiko po skyrybų. Kada laikas pradėti eiti į pasimatymus, priklauso nuo paties žmogaus. Tačiau reikia nepamiršti to, kad po skyrybų greičiausiai atsiras daugiau laisvo laiko, kurį anksčiau leisdavote su sutuoktiniu. Tą laiką galima prasmingai išnaudoti, būnant su vaikais, tobulinant save, skiriant daugiau laiko savo pomėgiams, linksmybėms su draugėmis mieste ir pan.
 
  • Svarbiausia – šeima. Ypač išsiskyrusiems asmenims svarbu praleisti kuo daugiau laiko su vaikais ir savo tėvais. Dabar labiau nei anksčiau prireiks jų pagalbos ir paramos. Kartais žmonės iš karto pradeda ieškoti naujų partnerių, tačiau geriau būtų leisti sau pabūti vieniems ir atsigauti. Reikia pereiti per visas skyrybų stadijas, kad būtumėte pasiruošę naujiems santykiams. Kai atsiras naujas žmogus, nebegalėsite tiek daug laiko praleisti su šeima, todėl naudokitės puikia proga.
 
  • Būti sąžiningiems sau patiems. Jei kyla klausimas, ar turėtumėte vėl susitikinėti, atsakymas yra: „Taip, be jokios abejonės“. Tačiau visų pirma turite išsiaiškinti, ar esate pasiruošę naujiems santykiams. Sąžiningai sau atsakyti, ar tikrai norite būti su tuo žmogumi, su kuriuo susitikinėjate. Taip pat reikia būti sąžiningiems ir tiems žmonėms, su kuriais susitikinėjate. Neslėpti, kad esate atviri meilei, bet negalite pažadėti rimtų santykių ir laimingo gyvenimo kartu. Protingas žmogus supras jūsų situaciją ir neskubins, o jei nesupras, tai tikriausiai ir nebuvo jums skirtas.
 
  • Neskubinti įvykių. Žmogus turi jaustis emociškai pasiruošęs įsileisti kitą asmenį į savo širdį. Gerai pagalvoti, ar tas žmogus supras išsiskyrusio žmogaus norus ir poreikius. Skyrybos išmoko suprasti, kad tai, kas prasideda labai gražiai, nebūtinai taip pat gražiai ir baigiasi, tad skubėti tikrai neverta.
 
  • Viskas priklauso nuo paties žmogaus. Rūpintis savo išvaizda, asmeniniu ir dvasiniu tobulėjimu.
 
  • Liautis ieškoti princo ant balto žirgo ar pelenės.
   
  • Bendrauti su kitais išsiskyrusiais žmonėmis. Galbūt tarp jų rasite savo išrinktąjį?