Vieni vaikai subręsta anksčiau nei kiti. Nieko tai labai nestebina. Tačiau yra ir tokių vaikų, kurių veiksmai įrodo, kad niekada nėra per anksti turėti didelių tikslų ir mąstyti plačiai. Štai keletas vaikų iš viso pasaulio, kurie nustebino pasaulį, dar nespėję net pabaigti vidurinės mokyklos!

 

vaikai

Vaikai, kurie pakeitė pasaulį:

 
  • Malala Yousafzai (g. 1997). Sulaukusi 17 metų Malala tapo jauniausia Nobelio premijos laureate už humanitarinės veiklos pastangas. Žiniasklaidos dėmesį mergaitė atkreipė, kai buvo pašauta Talibano Pakistane, autobuse, vykstančiame į mokyklą, nes ji pasisakė už mergaičių teisių į mokslą. Šiuo metu Malala siekia bakalauro diplomo Oksfordo Lady Margaret Hall universitete D. Britanijoje ir tęsia labdaringą veiklą per savo įkurtą organizaciją „The Malala Fund“.
 
  • Anne Frank (1929 – 1945). Paauglė, garsiausio pasaulyje dienoraščio autorė, paliko pasaulį 1945 metais, bet mums liko jos užrašų knygelė, kurioje užrašytas autentiškas II pasaulinio karo aukos liudijimas. Tai žodinis priminimas apie karo baisumus ir neapykantą paauglės mergaitės akimis. Anos Frank dienoraštis išverstas į 60 pasaulio kalbų, o pirmą kartą išleistas 1947 metais.
 
  • Alex Scott (1996 – 2004) buvo mažiau nei vienerių metų, kai mergaitei diagnozuotas vėžys. Taigi, pirmuosius kelis savo gyvenimo metus ji praleido ligoninėse, kovodama su sunkia liga. Prieš ketvirtąjį gimtadienį Alex sulaukė kamieninių ląstelių transplantacijos ir iniciavo stendo, prekiaujančio limonadu, įkūrimą, kurio surinktos lėšos vėliau bus panaudotos kitiems vaikams, išgyvenantiems panašias sveikatos problemas. Su brolio pagalba pirmasis limonado stendas surinko 2000 JAV dolerių. Nuo tada tai tapo kasmetine šeimos veikla, net kai Alex Scott, būdama aštuonerių mirė. Šiandien fondas turi 150 milijonų JAV dolerių, surinktų tikintis, kad kada nors bus sukurti vaistai nuo šios ligos.
 
  • Eastonas LaChappelle‘is (g. 1996) buvo keturiolikmetis, kai iš „Lego“ kaladėlių ir žvejybinio valo sukūrė roboto rankos prototipą 2011 metais ir dėl šio išradimo pelnė trečią vietą Kolorado valstijos mokslo mugėje. Šioje mugėje Eastonas susipažino su septynmete mergaite, kuriai reikėjo rankos protezo, tuomet kainavusio virš 80 tūkst. JAV dolerių. Vaikinas išsikėlė tikslą – sukurti ekonomiškai priimtinesnę alternatyvą. Dabar jaunuolis vadovauja startuoliui, kuris naudoja 3D spausdintuvą, kad sukurti rankų ir plaštakų protezus, kainuojančius tik po 350 JAV dolerių. Jis taip pat sukūrė modelį, kurį nemokamai gali atsisiųsti kiekvienas.
 
  • Maya Penn (g. 2000) – tai labai jauna afroamerikiečių verslininkė, kurianti naujas darbo vietas ir besirūpinanti aplinkosauga. Neįtikėtina, bet mergaitei buvo tik aštuoneri metai, kai ji įkūrė pirmuosius ekologiškos aprangos mados namus „Maya‘s Ideas“. Netrukus po to ji įsteigė ne pelno siekiančią organizaciją „Maya‘s Ideas 4 the Planet“. Taip pat ji pasakė keletą įsimintinų kalbų „TEDTalks“ konferencijoje, kurios sulaukė begalės peržiūrų visame pasaulyje.
 
  • Louisas Braille‘is (1809 – 1852) buvo tik dvylikos metų, kai išmoko komunikacijos sistemą, kurią naudojo prancūzų kariuomenė ir tai tapo pamatu, kuriant rašymo ir skaitymo sistemą akliesiems. Abėcėlę iš iškilių taškų akliesiems Louisas baigė kurti būdamas penkiolikos metų. Pirmą kartą ją pradėjo naudoti prancūzų karališkasis institutas aklam jaunimui, praėjus 2 metams po jo mirties (Louisas Braille‘is mirė 43-ejų). Nuo tada Brailio raštas paplito visame pasaulyje ir yra naudojamas iki šių laikų.
 
  • Phillo Farnsworthas (1906 – 1971) buvo vienas iš vyrų, prisidėjusių, išrandant televiziją. Sunku patikėti, kad tuo metu jam buvo tik 14 metų. Mintis apie televiziją vaikinui atėjo, dirbant tėvo ūkyje. Tuomet jis paprašė vieno savo mokytojų ant lentos pabraižyti eskizų, kaip tai galėtų atrodyti realybėje. Phillo Farnsworthas paleido pirmąjį savo vaizdą 1927 metais, kai buvo 21-erių metų.
 
  • Julia Bluhm (g. 1998). Ši jauna mergina skatina ant žurnalų viršelių dėti merginų nuotraukas, kurios padėtų formuoti teigiamą požiūrį į savo kūną. Keturiolikmetė sėkmingai įtikino populiarų amerikiečių žurnalą paaugliams „Seventeen“ ant viršelių dėti realių merginų arba modelių, kurių nuotraukos nepadailintos „Photoshop“ programa, nuotraukas. Feministinėmis temomis ji kalba tinklaraštyje „TheLaLa.com“ ir tinklalapyje „Sparkmovement.org“.