Ar žinote, kokia istorija gaubia mėgstamus visame pasaulyje patiekalus? Tikriausiai tiesiog juos valgote ir retai susimąstote, o be reikalo. Labai įdomu, kaip atsirado visų pamėgti maisto produktai. Istorijos tikrai netikėtos.

 

maistas

10 populiarių maisto produktų ir tikroji jų atsiradimo istorija:

 
  • Pica. Pica „Margarita“ buvo sukurta 1889 metais, kada Savojos karalienė Margarita apsilankė Neapolyje. Karalienės garbei virtuvės šefas Raffaele Esposito su žmona sukūrė pica, kurios spalvos atitiktų Italijos vėliavą ir jos spalvas (raudona – pomidorai, balta – mocarela, žalia – bazilikai). Vėliau tais pačiais metais karalienė Margarita parašė laišką, kuriame paminėjo, kad „Brandi“ picerija yra „Margaritos“ picos kūrėja.
 
  • Ledai kūgeliuose. 1904 metais „Doumar‘s Cones and Barbecue“ restorane Norfolke, Virdžinijos valstijoje, JAV buvo pristatyti pirmieji pasaulyje ledų kūgeliai. Net ir šiandien čia galima įsigyti pagal originalų receptą pagamintų ledų traškiame vafliniame kūgelyje.
 
  • Valdorfo salotos. JAV populiarios salotas sukūrė ne virtuvės šefas, bet metrdotelis, Oscaras Tschirsky, Niujorko legendiniame Valdorfo – Astorijos viešbutyje 1896 metais. Patiekalas akimirksniu sulaukė didžiulės sėkmės. Originalioje Valdorfo salotų versijoje salotos yra maišomos iš kubeliais supjaustytų obuolių, salierų ir majonezo. Galiausiai dedama graikinių riešutų. Šiandien Valdorfo salotos laikomos vienomis sveikiausių.
 
  • Cezario salotos. Romos imperatoriaus vardu pavadintos salotos iš tikrųjų neturi nieko bendra su juo. Legenda byloja, kad ji buvo sukurta italų ir amerikiečių restorano valdytojo, Caeserio Cardini, 1924 metais Tichuanos mieste, Meksikoje.
 
  • Makaronai. Manoma, kad Venecijos pirklys ir keliautojas Marco Polo (1254 – 1324) kelionių Kinijoje metu „atrado“ makaronus ir atvežė jų į Italiją, kurioje jie taip prigijo, kad dauguma pasaulio gyventojų, ne tik patys italai, tiki, kad jie išrado makaronus.
 
  • Pyragai. Pyragus kepė ir senovės Graikijoje bei Romoje. Tačiau anuomet šie kepiniai nebuvo laikomi desertais kaip dabar. Jie būdavo labai pikantiško skonio. Pyragus pradėjo kepti žmonėms dėl praktinių priežasčių: po traškia pluta įdaras (dažniausiai mėsa) išsilaikydavo ilgiau negu kitur. Obuolių pyragai taip pat buvo kitokie nei dabar: Anglijoje obuolių pyrago prototipu laikoma masė į nesaldintų obuolių nevalgomame apvalkale.
 
  • Vafliai. Pasirodo, kad vafliai pirmiausiai pradėti kepti visai ne Belgijoje, o daug anksčiau – Senovės Graikijoje. Senovės graikai naudojo prietaisą, panašų į vaflių keptuvę, kepti pyragams. Į Naująjį Pasaulį (JAV) vaflių gaminimo receptūrą atvežė piligrimai, keliaujantys iš Olandijos.
 
  • Svogūnų žiedai. Visame pasaulyje populiarus užkandis atsirado gryno atsitiktinumo dėka Dalaso šiaurėje, Teksaso valstijoje (JAV). XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje restorano šefas netyčia įmetė svogūnų žiedą į maltus džiūvėsėlius ir nusprendė pagruzdinti jį ir pažiūrėti, kas gausis. O gavosi labai populiarus užkandis, kurį galima rasti beveik visose viešojo maitinimo įstaigose.
 
  • Coca Cola. Gėrimas buvo sukurtas naudoti gydymui, o ne gomurio pamaloninimui. Visame pasaulyje populiarų gėrimą sukūrė farmacininkas dr. Johnas Pembertonas iš Kolumbo miesto, Ohajuje. J. Pembertonas buvo civilinio karo pulkininkas leitenantas, kovojo su konfederacijos armija. Sužeistas kare tapo priklausomas nuo morfijaus, todėl nusprendė sukurti vaistus, kurie sukeltų mažesnę priklausomybę ir būti veiksmingesni negu vaistai. Jis sukūrė nealkoholinį gėrimą, kurį pavadino prancūzų vyno koka ir tikėjo, kad jis gali pakeisti morfijų ir gydyti kitus negalavimus.
 
  • Kukurūzų dribsniai. Šiandien dribsniai yra tapę pusryčių sinonimu. John Harvey Kelloggas pirmasis sugalvojo būdą, kaip pagaminti kukurūzų dribsnius. Ir tai jis darė ne dėl pinigų. J. H. Kelloggas buvo gydytojas, gydęs žmones, kenčiančius nuo fizinių ir psichinių sutrikimų. Jis norėjo sukurti maistą pusryčiams, kuris būtų toks nuobodus, kad jis papildomai nejaudintų ir nenervintų pacientų sanatorijoje. Taip atsirado kukurūzų dribsniai. Jo brolis paskanino kukurūzų dribsnius cukrumi, kad jie nebūtų prėski ir būtų geriau parduodami. Nuo tada kompanija pradėjo uždirbti begalę pinigų.