Raudonas siūlas, aprištas aplink riešą, saugo jo nešiotoją nuo ligų, nesėkmių ir nužiūrėjimo. Paprastas, bet stebuklingas talismanas iki mūsų laikų išliko nuo gilios senovės. Kone kiekviename istoriniame etape buvo žmonių, kurie naudojo raudoną siūlą, kad apsaugotų save ir savo artimuosius nuo netikėtų nelaimių.

 

"raudonas siūlas"

Šio talismano istorija prasidėjo Izraelyje. Tikinčiųjų sąmonėje raudonas siūlas tapo galingu simboliu, saugančiu nuo kiekvieną dieną pasitaikančių nelaimių, piktos akies nužiūrėjimo ir nemalonių bei netikėtų likimo posūkių. Legendos byloja, kad raudonu siūlu buvo aprištas antrosios Jokūbo žmonos ir Juozapo motinos Rachelės kapas. Ji žydų tikėjime laikoma motiniškos meilės ir pasiaukojimo įsikūnijimu. Žmonės ateidavo į biblinės moters amžinojo poilsio vietą, nešdamiesi raudoną siūlą, kad įkrautų šioje vietoje teigiama energiją, kurią vėliau perduodavo savo artimiesiems. Taip raudonas siūlas tapo talismanu, saugančiu nuo blogų žmonių įtakos.

 

Tikriausiai nedaugelis žino, kad raudoną siūlą kaip talismaną kažkada nešiojo ir slavų tautos. Tikėta, kad jis turi apsauginę funkciją ir ją žmonės padovanojo viena iš pagonių deivių. Ji patarė raudoną siūlą užrišti ant tvoros priešais gyvenamąjį namą, kad nepultų ligos, negrėstų skurdas ir neįsivyrautų nesantaika. Namuose laikomas talismanas apsaugo nuo nepageidaujančių ir blogo linkinčių svečių. Kiek vėliau raudonas siūlas tapo individualiu talismanu. Raudonas siūlas pradėtas rišti ant riešo keliais ypatingais mazgais ir užkalbamas ypatingais užkeikimais. Raudona spalva asocijavosi su gyvybę suteikiančiomis saulės galiomis. Tai buvo spalva, kuri labiau nei kitos, galėjo kovoti su tamsos dvasiomis ir turi didesnį poveikį žmogaus bioenergetiniam laukui.

 

Kaip teisingai užrišti raudoną siūlą ant riešo? Sunku patikėti, bet stiprų talismaną galima pasigaminti savo rankomis. Siūlas turi būti vilnonis. Vilna ne tik atbaido neigiamą energiją, bet ir turi gydomąjį poveikį. Vilna padeda sumažinti sąnarių skausmą ir greitina odos žaizdų gijimą. Raudoną siūlą galima rištis, norint pagerinti sveikatą ir bendrą savijautą.

 

Tie, kurie raudoną siūlą nešios kaip talismaną, reikėtų ant jo užrišti porą mazgų, kaip tą darė mūsų protėviai. Šį darbą reikia atlikti tyloje, susikaupus, susitelkus į pozityvias emocijas, atsikračius negatyvo, nes talismanas prisimena ir kaupia visą informaciją. Taigi jis įsimins ir negatyvias emocijas, jei tokios bus jaučiamos jį gaminant. Mazgų skaičius turėtų būti nelyginis. Nė vienas mazgas negali būti surišamas be priežasties. Kiekvienam mazgui turėtų būti priskiriama kokia nors funkcija. Kita vertus, nereikia rišti pernelyg daug mazgų. Optimalus mazgų skaičius – septyni.

 

Rišant mazgą reikėtų mintyse apgalvoti, kokiu tikslu tai yra daroma. Dar kartą pagalvoti apie tai, ko iš talismano tikimasi. Tarp mazgų palikti ne mažiau nei 1 cm atstumus, kitaip pernelyg arti vienas kito esantys mazgai susilpnins kitų veikimą ir magiškas raudono siūlo galias.

 

Paruoštą raudoną siūlą užrišti ant kairės rankos. Riešai – pačios pažeidžiamiausios neigiamam poveikiui kūno vietos, o kairė ranka nuo seno siejama su neigiamomis, anapusinio pasaulio jėgomis, todėl ant šios rankos nešiojamas talismanas itin veiksmingai saugotų nuo blogio. Raudoną siūlą turėtų užrišti artimas žmogus. Darant tai patiems susilpninamos talismano galios, galima net prisišaukti nelaimių.

 

Siūlas paprastai sumezgamas trimis mazgais, sakant užkalbėjimus: „Tegul Dievas tave saugo, šventosios jėgos tepasiima tavo vargus. Amen“. Nuo tada raudoną siūlą reikėtų ryšėti visada ir niekada jo nenusiimti.

 

Jeigu, praėjus šiek tiek laiko, raudonas siūlas pametamas – nereikia išsigąsti. Vadinasi, jis atliko savo funkciją, sugėrė visą neigiamą energiją. Tad metas pasigaminti naują talismaną.