Naujausių medicinos tyrimų duomenimis ši gėlė, žydinti ryškiais, purpuriniais žiedais, gali padėti mus apsaugoti nuo odos vėžio. JAV Kolorado universiteto vėžinių ligų centras atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad tikrojo margainio ekstraktas silibininas ne tik apsaugo odą nuo ultravioletinių B spindulių, kurie sukelia vėžį, bet ir naikina mutavusias ląsteles nuo ultravioletinių A spindulių.

 

Tikrojo margainio ekstraktai kartais skiriami gydyti kepenų ligoms, kaip alternatyva cheminiams vaistams. Vis dėlto mokslininkai tikrojo margainio veiksmingumu abejoja. Nors buvo atlikta daug tyrimų ir nustatyta, kad pacientų kepenų būklė pagerėjo ir sumažėjo mirtingumas nuo cirozės ir chroninio hepatito, tačiau tyrimuose dalyvavo palyginti mažai žmonių ir buvo skiriamos nevienodos augalo ekstrakto dozės. Todėl šių tyrimų negalima laikyti visiškai patikimais.

 
 

 
Tikrasis margainis padeda apsinuodijus grybais. Tyrimų su gyvūnais metu paaiškėjo, kad tikrojo margainio ekstraktas visiškai neutralizuoja grybuose esančias nuodingąsias medžiagas, jeigu suvartojamas per 10 minučių po apsinuodijimo. Per 24 valandas nuo apsinuodijimo suvartotas tikrojo margainio ekstraktas sumažina kepenų pažeidimų ir mirties riziką.

 

Kartu su tradiciniu gydymu, tikrojo margainio ekstraktas gali palengvinti diabeto simptomus. Atlikti tyrimai parodė, kad jis mažina cukraus kiekį kraujyje ir blogąjį cholesterolį. Augalo ekstraktas didina insulino atsparumą, kuris būdingas II tipo cukrinio diabeto pacientams. Tačiau diabetas – rimta liga, todėl prieš pradėdami vartoti papildus būtinai pasitarkite su savo gydytoju.