Įrodyta, kad moterys flirtuoja dažniau nei vyrai, be to, tai daro kur kas subtiliau. Dažnai jos nemėgina tiesiogiai užkariauti patinkančio vyro širdies, bet savo veiksmais priverčia tą padaryti stipriosios lyties atstovus. Kokį gundymo meną pasitelkia skirtingų lyčių atstovai, atskleidžia individualiosios psichologijos analitikas, seksologas, knygos „Pokalbiai apie seksą“ autorius Viktoras Šapurovas.

 

viliojimas

 

Flirtas – įgimtas ar išmokstamas dalykas?

 

Flirtas glaudžiai susijęs su temperamentu, todėl galima teigti, kad polinkis flirtuoti labiau įgimtas. Tačiau įgūdžius galima lavinti. Labai daug įtakos tam daro auklėjimas, nuolatos supantys žmonės, gyvenamoji aplinka. Žmogų supanti aplinka formuoja net 95 % asmenybės bruožų. Dažnai vaikai kopijuoja tėvų arba brolių, seserų elgesį. Kartais įtaką daro net kaimynai, mokyklos aplinka. Visa tai kartu formuoja elgsenos normas.

 

Moksliniai tyrimai rodo, kad moterys flirtuoja dažniau nei vyrai. Kodėl?

 

Tradiciškai dailiosios lyties atstovės visais laikais buvo priklausomos nuo vyrų finansiškai, jų saugotos fiziškai ir pan. Pasąmoningai santykių kūrimas, šeima moterims – saugumo garantas. Štai kodėl jos dažniau stengiasi gundyti priešingos lyties atstovus, nes pasąmoningai vis dar stengiasi užsitikrinti saugumą. Ne tik sau, bet ir vaikams. Be to, dailiosios lyties atstovėms natūraliai būdingas sveikas ekshibicionizmas, t. y. demonstravimasis. Dabartinės mados tam itin palankios, nes padeda dirbtinai didinti patrauklumą, pabrėžti turimus privalumus.

 

Vyrai ir moterys gundo skirtingai – kokie kiekvienos lyties pagrindiniai „ginklai“ siekiant pavergti patikusio žmogaus dėmesį?

 

Moterų gundymo pagrindas – išvaizda, erotiškas elgesys. Pastarojo mergaitės išmoksta iš savo motinų. Būtent jis pabrėžia jų moteriškumą. Tai – gundantys ir plastiški judesiai, veido išraiškos, lankstumas. Moterys gundydamos vyrus dažnai pasitelkia ir kvepalus. Jie veikia panašiai kaip feromonai – natūralūs kūno cheminiai junginiai, perduodantys tam tikrą informaciją apie žmogų aplinkiniams. Tinkamai parinkti kvepalai didina patrauklumą, atkreipia dėmesį, gundo. Išskirti universalius kvapus, tinkančius ir padedančius flirtuoti, būtų sunku, nes tai priklauso nuo individualių žmogaus pomėgių. Vieniems patinka švelnūs, kitiems aštrūs aromatai.

 

Vyrai flirtuodami įprastai stengiasi pademonstruoti savo galią, aukštą socialinę padėtį. Tai gali daryti pabrėždami aukštas užimamas pareigas, turtus, demonstruodami prabangų automobilį, leisdami sau keliauti į prabangias keliones ir kt. Dažniausiai pasitelkiami materialūs dalykai. Taip pat stipriosios lyties atstovai stengiasi pabrėžti savo protinius, profesinius, fizinius gebėjimus.

 

Kodėl sakoma, kad vyrai myli akimis, o moterys – ausimis?

 

Vyrai myli akimis, nes dailiosios lyties atstovių išvaizda atlieka tam tikrą biologinę funkciją. Gražios moterys siejamos su puikia sveikata, vaisingumu ir sveikais palikuonimis. Tiesa, grožio suvokimas labai individualus bei priklauso nuo daug veiksnių, tarkime, mados tendencijų, auklėjimo ir kt. Pavyzdžiui, kai kurios berniukus auginančios motinos neigiamai vertina makiažą, kvepalų naudojimą, nagų dažymą ir kitus moteriškus atributus. Natūralu, kad toks berniukas užaugęs gali žavėtis moterimis natūralistėmis.

 

Už posakio, kad moterys myli ausimis, taip pat slypi racionalus paaiškinimas. Tam, kad sukurtų artimus santykius, dailiosios lyties atstovėms svarbu kitą žmogų pažinti, jį perprasti, įvertinti panašumą į save pagal įvairius kriterijus ir nustatyti, ar jie galėtų užmegzti rimtus santykius, ar toks vyras galėtų suteikti saugumo jausmą. Apie šiuos dalykus moterys pasąmoningai galvoja net neketindamos su tam tikrais vyrais kurti šeimų. Kaip kitaip pažinti žmogų, jei ne jo klausantis, su juo bendraujant?

 

v. sapurovas_asm.arch.

Viena gundymo priemonių – kūno kalba. Kokie ženklai išduoda, kad žmogus flirtuoja?

   

Pirmiausia, kas ateina į galvą, – šypsena. Ji parodo, kad žmonės vienas kito atžvilgiu nusiteikę maloniai, nori bendrauti, yra pasiryžę būti atviri. Norėdamos sugundyti vyrus moterys dažnai demonstruoja kūno lankstumą, grakštumą ir vikrumą. Jų judesiai tampa švelnesni, šiek tiek tarsi sulėtinti, nelieka staigumo, grubumo. Eisena tampa moteriškesnė, lėtesnė, gracingesnė. Gali būti pasitelkiamos ir atviresnės, drąsesnės priemonės. Pavyzdžiui, jeigu dailiosios lyties atstovės dėvi sijoną, gali atsisėsti nesuglaudusios kojų. Vieniems tai erotiška, kitiems pernelyg vulgaru.

 

Vyrai flirtuodami bando išlaikyti tiesią laikyseną, tvirtą stotą, žengia dideliais žingsniais. Gali demonstruoti savo raumenis, stiprias rankas. Dailiosios lyties atstoves tvirtumo demonstravimas žavi, tačiau kartu turi būti išlaikyta ir pagarba joms. Moterims patinka globėjiškas stipriosios lyties atstovų elgesys, užtikrinimas, kad viskas bus gerai.

 

Kokių klaidų reikėtų vengti viliojant priešingos lyties atstovus? Kas labiausiai atstumia vyrus ir moteris?

 

Didžiausia klaida, kurios turėtų vengti tiek vyrai, tiek moterys, – pernelyg didelis atvirumas, tiesmukumas, vulgarumas ir skubėjimas. Flirtuojant reikia kantrybės ir subtilumo. Antraip žmogų, kurį norima sugundyti, galima ne tik atgrasyti, bet netgi išgąsdinti.

 

Šiais laikais moterys vis dažniau imasi iniciatyvos santykiams megzti. Kaip tai veikia vyrus, kurie iš prigimties yra medžiotojai, užkariautojai ir vedliai?

   

Jeigu dailiosios lyties atstovės imasi iniciatyvos emociniame lygmenyje, vyrai dažniausiai tam neprieštarauja. Tačiau jei kontrolę į savo rankas perima ir seksualiniame gyvenime, tai stipriosios lyties atstovai gali suprasti kaip pažeminimą. Kai kurie vyrai įsitikinę, kad lytiniam aktui iniciatyvą rodyti bei mylintis užimti dominuojantį vaidmenį yra jų privilegijos, ir visiškai nesvarbu, kiek patirties šioje srityje jie turi.

 

Lietuvoje susiklostė vadinamoji pereinamoji situacija. Dar visai neseniai buvo nepriimtina moterims pirmoms skambinti vyrams, kviesti į pasimatymus. Šiandien viskas keičiasi ir toks požiūris pamažu tampa atgyvena. Kuo jaunesni žmonės, tuo santykius aktyviau kuria ir iniciatyvos imasi merginos. Vyresnio amžiaus žmonėms tai vis dar išlieka nepriimtina.

 

Įdomu

 
  • Kanzaso valstijos universiteto mokslininkai išskiria penkis flirtavimo tipus: tradicinį, fizinį, nuoširdų, žaismingą ir mandagų.
  • Nustatyta, kad akių kontaktą palaikantis žmogus atrodo patrauklesnis negu žvilgsnio vengiantis asmuo.
  • Jeigu ketinama tik paflirtuoti ir linksmai praleisti vakarą nesiekiant kurti rimtų santykių, 83 % vyrų visiškai nerūpi, kokio amžiaus yra moteris.
  • Niukaslo universiteto mokslininkai teigia, kad stipriosios lyties atstovams patraukliausias moterų žvilgsnis, kai šios šiek tiek nuleidžia galvą ir žvelgia į juos iš apačios. Dailiosios lyties atstoves žavi vyrų galvos kilstelėjimas ir žvelgimas į jas šiek tiek iš viršaus.
  • Atlikus eksperimentus nustatyta, kad raudonais drabužiais vilkinti arba tokia spalva lūpas pasidažiusi moteris ne tik labiau traukia vyrų dėmesį, bet ir pasąmoningai siunčia žinutę, kad ją domina seksualiniai nuotykiai.
  • Išskiriama daugiau negu 50 flirtavimo ženklų. Vienas dažniausias moterų ženklas – plaukų lietimas, sukimas aplink pirštus ir pan.
  • Apie 90 % atvejų flirtą inicijuoja moterys, nors vyrams gali atrodyti, kad pirmą žingsnį žengė jie.
  • Pastebėta, kad dailiosios lyties atstovės labiau linkusios duoti savo telefono numerį su jomis flirtuojantiems vyrams, kai šviečia saulė, o ne debesuota.
  • Reikia maždaug trijų žvilgsnių, kad kitas asmuo pastebėtų, jog juo kažkas domisi.
  • Apie 55 % flirto sudaro kūno kalba, 38 % – balso tonas ir kalbėjimo greitis, 7 % – pasakytas turinys.
  • Apie 41 % žmonių į flirtą nežiūri rimtai ir teigia, kad tai tik žaidimas.
  • Apie 36 % vyrų ir 31 % moterų norėdami sukelti antrajai pusei pavydą specialiai flirtavo su nepažįstamu žmogumi.
  • Apie 30 % flirto atvejų baigiasi tolesne pažintimi arba intymiais santykiais.