Kartais žmogus mintyse stato oro pilis ir net nepagalvoja apie tai, kad ateityje tai, kas buvo tik svajonėse, gali tapti realybe. Nereikėtų nuvertinti vaizduotės galios!

 

vizualizacija

Rhonda Byrne knygoje „Paslaptis“ teigia, kad užtenka įsivaizduoti, ko norite, kad tai gautumėte. Skeptikai tuo abejoja, teigdami, kad nepriklausomai nuo to, kiek kartų pakartos žodį „Cukrus“, burnoje saldu nepasidarys.

 

Tyrimai rodo, kad sportininkai, kurie įsivaizduodavo, kaip įveikia rungtis, buvo net penkis kartus sėkmingesni nei tie, kurie treniravo tik kūną, pamiršdami vaizduotę.

 

Psichologai tai aiškina tuo, kad realus veiksmas ir jo įsivaizdavimas yra veikiamas tų pačių neuronų takų. Taigi, tiek sportuojant ant bėgimo takelio, tiek įsivaizduojant save tai darant, smegenys siunčia tuos pačius impulsus į tam tikras kūno dalis.

 

Jeigu žmogaus tikslas nėra tapti sportininku ir suformuoti „kaladėles“ ant pilvo preso, mentaliniai pratimai gali padėti kitose gyvenimo srityse: stiprinti užsienio kalbos žinias, pagerinti motorinius įgūdžius (megzti ar piešti), padidinti lankstumą ar tapti geresniais derybininkais. Taip yra dėlto, kad mintyse kartojant tuos pačius veiksmus geriau sutelkiamas dėmesys, padeda nusiraminti ir sumažinti stresą. Be to, nereikėtų nuvertinti ir psichologinio poveikio. Tų pačių veiksmų kartojimas mintyse sukuria įspūdį, kad tai yra jau pažįstama, todėl didėja pasitikėjimas savimi.

 

Vizualizacija nereiškia, kad pavyks iššokti aukščiau bambos, bet ji padės suprasti savo potencialą ir siekti tikslų. Nesvarbu, kas yra įsivaizduojama: kaip kalbama prieš didelę auditoriją ar įsigyjamas naujas būstas, norint gauti dovanų iš visatos tai, ko norite, reikia laikytis kai kurių taisyklių.

 

Vizualizacijos efektą sustiprina kitų kūno pojūčių (klausos, uoslės, lytėjimo) aktyvavimas. Pavyzdžiui, jeigu svajonė yra nuvažiuoti prie jūros, rekomenduojama susikurti iliuziją, padedančią pasijausti lyg pajūryje (jūros garsų įrašai, sūrus vėjo dvelksmas, saulė, šildanti odą).

 

Būti žvaigžde, o ne žiūrovu. Norint, kad noras taptų realybe, reikia įsivaizduoti įvykius ne iš šalies, bet iš vidaus. Pavyzdžiui, norima užmegzti naujus santykius: tad reikia įsivaizduoti, kaip prie jūsų prieina žavus kandidatas į širdį, o ne taip, tarsi stebėtumėte kažkokią moterį ir kažkokį vyrą susipažįstančius.

 

Įsivaizduoti ne tik galutinį rezultatą, bet ir visą procesą, kuris reikalingas trokštamam rezultatui pasiekti. Įsivaizduojant tik galutinį rezultatą smegenys aptingsta, motyvacija siekti svajonės sumažėja, nes, atrodo, kad jau viskas ir yra.

 

Vizualizaciją rekomenduojama praktikuoti reguliariai. Kodėl daugumai žmonių vizualizacija nesėkminga? Priežastis ta pati, kodėl daugelis žmonių nusivilia dietomis, sportu – jie metai tai vos po kelių bandymų. Svarbiausia čia – nuoseklumas. Tam reikėtų skirti laiko kasdien prieš miegą arba geriant rytinį puodelį kavos.

 

Kartais žmogus nori visko iš karto: pakeisti darbą, susituokti ir įsigyti naują automobilį. Tada vizualizacija magiškai padeda sudėlioti viską taip, kad atrodytų lyg atsitiktinumas. Verta užrašyti savo svajones ant popieriaus lapo ir paleisti vėjyje, tikint, kad vieną dieną jos išsipildys! Juk, kita vertus, kiekvienas iš mūsų esame savo gyvenimo kalviai ir režisieriai ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kurios svajonės taps realybe, o kurios ne. Bent jau daugeliu atveju.