Skirtingi vyrų ir moterų tikslai

 

skirtumai

Mokslininkai, kurie ištisus dešimtmečius tyrinėja vyrų ir moterų santykius, tikina, kad viena iš dažniausių nesutarimų priežasčių yra skirtingi tikslai. Ar tikrai dvidešimtmečiams jaunuoliams būdingus troškimus penkiolikmetės išgyveno dar mokyklos suole, o keturiasdešimtmetės poreikius gali patenkinti tik dešimt metų jaunesnis vyrukas? Nejaugi vyrų ir moterų troškimai niekada nesutampa?

 

Pirmieji žingsniai

 

* Moterys. Mergaitės vidutiniškai pradeda vaikščioti sulaukusios vos 9 mėn. Tačiau per pirmuosius dvejus metus jų vystymasis būna maždaug 12 % lėtesnis. Amerikiečių eksperimentas parodė, kad mergaitės kūdikystėje dažniau renkasi jau pažįstamus žaislus, o atsidūrusios naujoje aplinkoje verkia 1,5 karto dažniau.

 

* Vyrai. Berniukai pirmuosius žingsnius žengia būdami 11 mėn. Užtat, žmogaus raidos specialistų teigimu, jų koordinacija vystosi greičiau. 15 mėn. berniukai geriau orientuojasi aplinkoje, 67 % jų mieliau renkasi naujus, dar neištirtus veiksmus ir erdves.

 

Brendimo iššūkiai

 

* Moterys. Mergaitėms spartaus augimo periodas prasideda nuo 12 m. ir baigiasi sulaukus 16 m. Šiuo laikotarpiu beveik 68 % mergaičių pradeda lytinį gyvenimą. Psichologų teigimu, jaunos merginos yra psichologiškai brandesnės ir dažniau prioritetu laiko ilgalaikius pasiekimus bei gerus pažymius. Jos turi stiprų atsakomybės jausmą ir net 4 kartus platesnius socialinius ryšius, todėl rečiau serga ir žudosi.

 

* Vyrai. Berniukus lytinė branda užklumpa 13–14 m. ir baigiasi sulaukus 17 m. Jauni vaikinai, mokslininkų teigimu, apie seksą galvoja itin dažnai, 18–30 kartų per dieną, tačiau pirmąjį lytinį aktą šiuo laikotarpiu atlieka vos 25 % jaunuolių. Brendimo metu dėl itin staigaus hormono testosterono lygio padidėjimo vaikinai tampa agresyvesni ir išgyvena kraštutinių emocijų. 15–19 m. jaunuolių mirtingumo koeficientas 2 kartus didesnis dėl traumų ir savižudybių.

 

Meilė ar pinigai?

 

* Moterys. Lietuva Europoje pirmauja pagal universitetinį išsilavinimą turinčių moterų kiekį. 46 % dailiosios lyties atstovių renkasi humanitarinės krypties profesijas. Veikiausiai dėl to jos uždirba 37 % mažiau nei vyrai. Ištekėti iki 24 m. amžiaus pageidauja net 29 % merginų.

 

* Vyrai. Vos baigę mokyklą vaikinai renkasi tiksliuosius ar taikomuosius mokslus. Jie fizikos, medicinos, inžinerijos ir technologijų fakultetuose sudaro beveik 80 % visų studentų. Apklausų duomenimis, geriausias amžius vyrams sukurti šeimą yra 31–35 m., tačiau net 66 % lietuvių vyrų veda jaunesni nei 30 m. amžiaus.

 

Atidėta tėvystė

 

* Moterys. Net 40 % 19–25 m. amžiaus Europos merginų teigia, kad sąmoningai planuoja nėštumą. 2014 m. nustatytas vidutinis gimdyvės amžius Lietuvoje buvo 28,7 m. Tačiau net aštuntadalis visos pasaulio populiacijos gimsta 15–19 m. mamoms. Moterys paprastai linkusios kurti gausesnę šeimą ir teigia trokštančios susilaukti mažiausiai 3 vaikų.

 

* Vyrai. Vaisingumo specialistai pataria vyrams neatidėlioti tėvystės, nes net 28 % vyresnių nei 35 m. vyrų sumažėja spermos aktyvumas. Didžiosios Britanijos nacionalinio statistikos biuro duomenimis, 2013 m. vidutinis santuokoje gyvenančių tėvų amžius padidėjo iki 34,1 m. 1971 m. vidutinis susituokusių ir vaikų turinčių vyrų amžius buvo 29,1 m.

 

Antrasis medžioklės sezonas

 

* Moterys. 55 m. moterys jaučiasi pačios nelaimingiausios. Šiame amžiuje jos ne tik patiria menopauzę, lydimą visų nemalonių požymių, bet ir 42 % išsiskiria. Dažniausiai pusamžės moterys jaučiasi vienišos, nes vaikai jau būna suaugę ir gyvena atskirai. Net 78 % vyresnių nei 50 m. moterų teigia bijančios užmegzti naujus santykius, nes jaučiasi nepatrauklios, be to, tikina, kad seksas jų tiesiog nebedomina.

 

* Vyrai. JAV kas ketvirtas 55 m. vyras jau du kartus išsiskyręs. Mokslininkų teigimu, į šeštą dešimtį įžengę vyrai yra linkę fatališkai įsimylėti ir nepalyginti labiau rūpinasi nauja partnere nei keturiasdešimtmečiai. Jie tampa nuolaidesni mylimųjų kaprizams. Šio amžiaus vyrai dažniausiai būna įgyvendinę profesinius siekius, todėl vieninteliu iššūkiu laiko jaunystės išsaugojimą – perka sportinių automobilių, vaistų erekcijai skatinti ir rūpinasi išvaizda.

 

Įdomu

 
  • Net 72 % jaunų moterų jaučiasi nepatenkintos savo pasiekimais. Psichologai teigia, kad iš dalies dėl to kalti socialiniai tinklai, kuriuose to paties amžiaus ir socialinės padėties merginų gyvenimas pateikiamas gerokai pagražintas.
  • 2012 m. Lietuvoje atliktas vertybių tyrimas parodė, kad vyrams svarbiausia – nepriklausomybė, o moterys labiau orientuojasi į bendruomenę ir šeimą. Mokslininkų teigimu, vyrai ir moterys beveik neturi bendrų vertybių. Tačiau stebėtinai gerai sutampa 50–59 m. vyrų ir 15–25 m. moterų tikslai ir vertybės.
  • Reklamos specialistai, kurdami įtaigius ir patrauklius produktų bei paslaugų pristatymus, dažniausiai naudojasi semiotiniais tyrimais, atliktais pagal respondentų amžių ir lytį. Pasirodo, dažniausiai prabangos prekių įsigyja pusamžiai vyrai. O trisdešimtmetės moterys perka daug vidutinės kokybės daiktų.
  • Psichologų teigimu, to paties amžiaus partnerių poros dažniausiai išsiskiria išgyvenusios kartu 11 m. Būtent po dešimtmečio vyrai labiausiai užsigeidžia laisvės, o moterys – artimesnių santykių. Vyresniame amžiuje su jaunesniais partneriais sudarytos santuokos laikomos net 60 % sėkmingesnėmis.
  • Laimingiausi vyrai jaučiasi sulaukę 36-ojo gimtadienio, o moterys – 27-aisiais gyvenimo metais.
  • Net 69 % neištekėjusių moterų, sulaukusių 31 m., save laiko senmergėmis. Vyrai apie save kaip apie senbernius beveik niekada negalvoja, o 14 % keturiasdešimtmečių mano, kad dar yra nesubrendę ilgalaikiams įsipareigojimams.