Vieno iš Lietuvos simbolių – Gedimino kalno – problemos nesibaigia. KK2 žurnalistams pavyko sužinoti, kad šveicarų įmonė „Geobrugg“ pasiūlė suremontuoti slenkantį šiaurės vakarų šlaitą vos už 2 milijonus eurų, tačiau lietuviai paslaugų atsisakė ir darbai buvo patikėti saviškiams. Iki dabar kalnui tvarkyti jau išleista 6 milijonai eurų. Viso kalno kompleksiniam tvarkymui bus prašoma dar apie 14 milijonų eurų.

 

Gedimino_kalnas

Šį pirmadienio vakarą, 19.30 val., KK2 laida per LNK praneš, kad, pasirodo, tvarkymo darbus atlieka ir labai garsi bendrovė, kuriai vadovauja Virginijus ir Romaldas Rabačiai. Tie patys asmenys yra anksčiau pastatę ir „auksiniu“ vadinamą tualetą Kaune už pusę milijono litų.

 

Tačiau specialistai teigia, kad darbai atlikti prastai, o visai neseniai buvo paskelbta, kad kalnas gali nugriūti ir gali tekti nugriauti pusę pilies, nes kalnas jos neišlaiko: „Svarbiausia, kad gabionų šlaitas buvo padarytas be geologinio tyrimo, iš akies“.

 

„Tokie tyrimai yra svarbūs tuo, kad mes žinotume, ant ko ir koks pagrindas, kokios geologinės sąlygos ir kokie geologiniai parametrai. Šiems darbams vykdyti yra būtini geologiniai tyrimai tam, kad būtų nustatyti visi reikalingi statyboms geotechniniai parametrai“, – laidoje KK2 kalbės Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Čyžienė.

 

Sužinojęs, kad Gedimino kalnui vėl reikės pinigų, premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams sakė, kad tokia situacija yra nesuprantama.

 

„Visą laiką buvo tvirtinama, kad vis geriau ir geriau, kad pinigų reikia papildomai ir tie sprendimai, kurie buvo daromi, turės ilgalaikį teigiamą poveikį, tačiau po kiekvieno pristatymo tų klausimų kildavo vis daugiau. Ir jeigu tai yra tiesa, kad net ir darbus vykdant nebuvo vykdoma priežiūra arba tą priežiūrą darė ta pati bendrovė, kuri ir vykdė darbus… Dėl to naujam kultūros ministrui vienas iš uždavinių yra išsiaiškinti visas aplinkybes“, – laidoje KK2 kalbės S. Skvernelis.

 

Visą reportažą apie Gedimino kalno tvarkymo darbus žiūrėkite šį pirmadienio vakarą, 19 val. 30 min., per LNK.