Pasaulinės seksualinės revoliucijos pradžia – XX amžiaus septintasis dešimtmetis. Tuo metu įvyko esminiai žmonių moralės pokyčiai. Prasidėjo hipių judėjimas, kurių filosofijoje buvo aukštinama laisvė ir meilė arba meilė be jokių apribojimų. Kai kurie mano, kad šiuos visuomenės pokyčius lėmė technologijų pažanga, ypač patikimų ir visiems prieinamų kontraceptinių tablečių atsiradimas rinkoje.

 

Mažai kas žino, kad seksualinės revoliucijos pradžia siejama su penicilino išradimu. Iš pirmo žvilgsnio iš pelėsių išgaunamas stiprus antibiotikas neatrodo, kad būtų kuo nors susijęs su žmonių pažiūrų laisvėjimu ir seksualiniais santykiais. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio.

 

Kontraceptinės tabletės rinkoje atsirado 1960 metais ir, žinoma, padrąsino moteris elgtis lengvabūdiškiau, labiau mėgautis kūniškais malonumais, nesijaudinant dėl neplanuoto nėštumo. Tikroji seksualinė revoliucija prasidėjo dešimtmečiu anksčiau, kai buvo išrastas jau minėtas penicilinas. Šio medikamento atradimas išgelbėjo ne vieną gyvybę nuo tada labai dažnos venerinės ligos sifilio. Sifilis nebebuvo nepagydoma liga, todėl jauni žmonės ėmė laisviau elgtis, nevengti vienadienių santykių ar trumpalaikių romanų. Įdomus faktas, kad tuo metu, kai buvo atrastas penicilinas, nors ir sumažėjo sifilio ligos protrūkių, bet padaugėjo ne santuokoje gyvenančių ir nepilnamečių gimdyvių bei gonorėjos atvejų skaičius.

 

Moterys dar labiau išlaisvėjo 1973 metais, kai kontraceptines tabletes, nenusižengdamos įstatymams, galėjo įsigyti ir neištekėjusios moterys.