Marcipanas – tai konditerijos gaminys, ruošiamas iš cukraus ar medaus ir migdolų masės, kartais dar dedama migdolų aliejaus ir ekstrakto. Tiksli šio saldumyno kilmė nėra žinoma, tačiau yra įvairių teorijų.

 

 

Manoma, kad marcipanai pradėti gaminti Persijoje (dabartiniame Irane) ir vėliau į Europą atvežti turkų. Kita vertus, vengrai ir italai taip pat yra įsitikinę, kad konditerinis išradimas priklauso jiems. Marcipanas yra netgi Vokietijos nacionalinis patiekalas. Pasaulyje ypač žinomi Liubeko ir Kionigsbergo marcipanai.

 

Šie gardumynai taip pat kildinami iš Ispanijos miesto Toledo ir Italijos Sicilijos regiono. Apie 1150 metus, karaliaus Alfonso VII laikais, Ispanijoje buvo gaminami labai panašūs saldumynai, vadinami „Postre Regio“. Sicilijoje, 1193 metais buvo gaminami saldumynai vadinami „marzapane“ (išvertus iš italų kalbos: kovo mėnesio duona).

 

Visoje Pietų Europoje tais laikais labai didelę įtaką turėjo arabai, kurie tikriausiai ir išmokė vietinius gyventojus šio deserto gamybos paslapčių.

 

Marcipaninės masės galima įsigyti prekybos vietose, tačiau jos nesunku pasigaminti ir patiems namuose. Ji naudojama įvairių pyragų, saldainių ir kitų desertų sudėtyje, taip pat konditerinių gaminių puošyboje.

 

Marcipaninė masė

 
  • 200 g migdolų
  • 200 g miltelinio cukraus arba medaus
  • 3 šaukštai vandens

Gaminimas

 

Verdančiu vandeniu nuplikyti migdolus. Nupilti vandenį ir perlieti šaltu. Tada pašalinti riešutų odelę. Nuluptus migdolus padžiovinti orkaitėje, įkaitintoje iki 70 laipsnių.

 

Migdolus sumalti ir sumaišyti su milteliniu cukrumi. Supilti vandenį ir gerai išmaišyti. Masę palikti per naktį šaldytuve, kad sustingtų. Tada galima naudoti kepiniams ar formuoti figūrėles.

 

100 g apie 264 kcal

Spausdinti