„Išgirdęs rudeninį lapų čežesį, supranti, kad gyvenimas prasideda iš naujo“, – rašė JAV rašytojas F. Scottas Fitzeraldas (1896 – 1940). Dauguma žmonių laukia iki Naujųjų metų, kol galės sudarinėti naujų tikslų sąrašus ateinantiems dvylikai mėnesių. Tačiau kai kurių ekspertų nuomone, geriausias laikas nusistatyti profesinius ir asmeninius tikslus, yra rudenį.

 

tikslai

5 priežastys, kodėl ruduo yra geriausias laikas siekti užsibrėžtų tikslų:

 
  • Grįžti į darbus. Daugelis žmonių, baigiantis vasarai, turi kalną nebaigtų darbų. Todėl ruduo daugelyje įmonių yra laikas, kai reikia dirbti intensyviau, norint sėkmingai užbaigti metus. Džono Hopkinso universiteto (JAV) profesorius ragina išsikelti realistiškų tikslų rudeniui, kad pavyktų greičiau pereiti prie darbinio režimo po atsipalaidavusios vasaros. Nereikėtų išsikelti per daug didelių tikslų, nes jie gąsdina žmones. Rekomenduojama tuos didelius tikslus išskaidyti į mažesnius žingsnelius, atliekamus kasdien ir pamažu vedančius link didžiųjų.
 
  • Lengvai įgyvendinami tikslai. Dauguma žmonių liepą nustemba, kaip greitai praėjo pusė metų, o jie dar nieko nepadarė, kad pasiektų savo tikslų. Užuot sutelkę dėmesį į trumpalaikius tikslus, dauguma žmonių koncentruojasi į ilgalaikius ir taip susikuria iliuziją, neva dar yra labai daug laiko. Nuo rugsėjo mėnesio yra tik 4 mėnesiai įvykdyti savo išsikeltus Naujųjų metų tikslus. Patariama, dar užsibrėžtus tikslus atidėti rudens mėnesiams bei gruodžiui ir kiekvieno mėnesio pabaigoje įvertinti progresą.
 
  • Skirti laiko savianalizei. Sausio mėnesį dauguma žmonių išsikėlė nepasiekiamus tikslus, negalvodami apie ateitį. Tad laikas nusiimti rožinius akinius ir paanalizuokite save ir savo elgesį. Supratę, kur tiksliai padarėte klaidą ir kodėl vis dar nesiekėte savo tikslų iki rudens, galite susikurti griežtesnį veiksmų planą ateinantiems ketveriems mėnesiams.
 
  • Niekada nenustoti siekti tikslų. Žymūs žmonės, milijardieriai ir didelių įmonių vadovai turi vieną bendrą bruožą: jie niekada nesustoja. Atminkite, kad svarbiausia ne pasiekti galutinį tikslą, bet nuolatos judėti į priekį ir įveikti pasitaikančias kliūtis, sunkumus ir nesėkmes. Jei rugsėjį ar spalį pradėsite planuoti tikslus, jau tada imsitės veiksmų, kad įgyvendintumėte juos iki sausio mėnesio. Sausio mėnesį jau galvosite apie tai, ko pasieksite balandį, o balandį – apie rudens planus.
 
  • Kasdien padaryti kažką, kas bent žingsneliu priartintų prie didžiosios svajonės. Tikslų išsikėlimas rudenį leidžia juos suskaidyti į mažesnes užduotis. Mažas užduotis įgyvendinti palyginus nesunku, bet, jei jos atliekamos nuosekliai ir kasdien, jos pamažu priartina prie didžiosios svajonės. Kasdien žengiant po mažą žingsnelį, metų pabaigoje galima pasiekti ir kažkada atrodžiusį nepasiekiamą tikslą. Pavyzdžiui, jeigu išsikelsite tikslą per metus padidinti pardavimus, tai gali būti, kad po trejų metų pasieksite savo pagrindinį tikslą – tapti pardavimų vadovu. Matydami, kaip kiekvienas žingsnelis pamažu priartina prie svajonės, toliau užtikrintai judėsite link tikslo, kuris dar rudens pradžioje ar baigiantis vasarai atrodė nepasiekiamas, ir netrukus savo akimis pamatysite, kad jis tapo realybe!