Karštymečiu žmonės jaučiasi gražesni. Bent jau taip tvirtina Didžiosios Britanijos mokslininkai, nagrinėjantys metų laikų įtaką psichologijai. Beje, grožio specialistai tvirtina, kad lengvas įdegis ir šiltas oras iš tikrųjų gerina išvaizdą. Juk saulės spinduliai slopina uždegimus, tad vasarą mažėja spuogelių ir suvienodėja odos spalva. Visgi ja rūpintis būtina visada, ypač karščiausiomis dienomis.

 

grozis proceduros

Didžiausi priešai

   

Saikingos saulės vonios ne tik malonios, tačiau ir naudingos. Visgi derėtų prisiminti, jog karštymečiu odą veikia ne tik ultravioletiniai spinduliai. Vasarą kur kas daugiau prakaituojama, o dėl išsiskiriančių druskų suyra odos hidrolipidinė plėvelė. Tai natūralus iš vandens ir riebalų sudarytas sluoksnis, kurio pagrindinė funkcija – apsaugoti nuo žalingų aplinkos veiksnių. Tvyrant sausam ir karštam orui odoje greitai mažėja drėgmės, o dėl saulės spindulių poveikio sparčiau formuojasi raukšlių ir pigmentinių dėmių. Visgi specialistai skaičiuoja, kad net 50 % žalos lemia aukšta temperatūra, dulkės, vėjas ir atvirų telkinių vanduo. Šiems veiksniams veikiant odą vos per kelias dienas gali atsirasti dirglumas, tempimas ir peršėjimas. O po savaitės veikiausiai pradės kamuoti šerpetojimas ir paraudimai. Nors daugelis pastebi, kad saulės spinduliai gražina odos spalvą, bet temperatūros svyravimai nepalankiai veikia kapiliarius, o šie gali išryškėti. Karštu oru oda mėgina apsiginti nuo dehidratacijos, spartėja riebalų liaukų veikla, tad poros greičiau kemšasi ir gali atsirasti inkštirų. Taip pat būtent vasarą tinkamai nesirūpinant oda dėl saulės ir karščio poveikio gresia alerginis dermatitas.

 

Išsigelbėjimas – kasdienė priežiūra

 

Grožio specialistai ir dermatologai tikina, kad tinkamai valant odą išvengiama daug problemų. Visgi įspėja, kad vasarą oda tampa jautresnė, tad derėtų atidžiau rinktis kasdienes valymo priemones. Derėtų vengti turinčių šarmų ar muilo. Verčiau rinktis švelnias putas, želės konsistencijos prausiklį ar natūralų valomąjį pienelį. Nors karštomis dienomis norisi atsigaivinti ir nusiprausti lediniu vandeniu, tačiau odai kur kas tinkamesnis šiltas, geriausia kambario temperatūros. Odą valyti vasarą derėtų kuo švelniau. Mat nuo karščio išsiplėtę kapiliarai gali sutrūkinėti. Jeigu veidas labai prakaituoja, nereikėtų trinti, nes tai sukelia uždegimus. Riebalus ir prakatą derėtų švelniai pašalinti prispaudus švarią popierinę servetėlę. O tuomet papurkšti terminiu vandeniu. Viena populiariausių veido valymo procedūrų – šveitimas. Jis padeda pašalinti nešvarumus ir negyvas ląsteles. Visgi vasarą šveisti odą derėtų švelniau ir ne dažniau nei kartą per savaitę. Labai svarbu stebėti, kad šveitiklis nepažeistų odos, nes ultravioletiniai spinduliai lėtina žaizdelių gijimą, tad gali prasidėti infekcija. Pažeista oda gali nelygiai įdegti, formuojasi pigmentinių dėmių. Jų, deja, vien kosmetika pašalinti nepavyks, teks ieškoti profesionalios pagalbos.

 

Svarbu maitinti ir stiprinti

 

Dar prieš prasidedant karštajam sezonui daugelis moterų įprastas kosmetikos priemones pakeičia daug lengvesnės konsistencijos drėkinamaisiais produktais. Visgi visiškai atsisakyti odos maitinimo nevalia. Paprastai daug laiko leidžiant lauke vargina išsausėjusi oda. Dėl žalingo aplinkos poveikio ji gali tapti plonesnė arba atvirkščiai – storesnė ir pradėti ragėti. To išvengti padės tinkamas maitinimas. Sykį per savaitę per savaitę derėtų veidą palepinti maitinamąja kauke arba kaitalioti kasdienius kremus: ryte teptis drėkinamuoju, o vakare – švelniai maitinančiu aliejumi ar serumu. Visgi vien priemonės nepadės išlaikyti odos stangrumo. Dėl ultravioletinių spindulių poveikio oda ilgainiui glemba, nukąra skruostai. Bet kokio tipo odą stiprina kontrastinis prausimasis. Tik labai svarbu temperatūrą mažinti palaipsniui. Ledo kubelius arba specialius vėsinamuosius padelius derėtų naudoti tik paakiams. Šaltis mažina paburkimą, vienodina spalvą ir stangrina. Paakių oda daug plonesnė, tad lengvai atvėsinti ją galima ne tik ryte, tačiau ir iškart grįžus iš karštos aplinkos.

 

Verta įsidėmėti

 
  • Nors odą drėkinti įprasta šviežiu agurku, dar geriau veikia bulvės. Žali jų griežinėliai skaistina odą ir puikiai ištraukia karštį, jei per ilgai kaitintasi saulėje.
  • Vasarą palanku atlikti krioterapiją – gydymą šalčiu. Ši procedūra puikiai atgaivina ir dailina odą, sutraukia poras.
  • Ploniausia oda – akių vokų, vos 0,02 mm storio. Todėl ją vasarą būtina saugoti nuo ultravioletinių spindulių. Geriausia – įsigyti kokybiškus saulės akinius, kurie padės išvengti raukšlelių aplink akis.
 

Specialistės komentaras

 

Vaida Norkūnaitė 1

Grožio specialistė Vaida Norkūnaitė

(nuotrauka iš asm. albumo)

 

Kokios grožio procedūros rekomenduotinos šiltuoju metų laiku, o kurių geriau vengti?

   

Karštymečiu ypač reikia rūpintis veido oda, kad liktų sveika, lygi ir skaisti. Vasarą odą veikia daug žalingų aplinkos veiksnių. Riebalų liaukų darbas karštu oru suintensyvėja, todėl tai puiki terpė mikroorganizmams daugintis, greičiau užsiteršia poros. Paruošus odą saulės vonioms ir naudojant tinkamas kosmetines priemones nemalonių pojūčių pavyks išvengti. Rekomenduočiau „Bio Benè Italia“ kosmetiką. Labai svarbu naudoti tinkamas valymo priemones. Odai palepinti puikiai tinka drėkinamosios, maitinamosios, detoksikuojamosios kosmetinės kaukės su hialurono rūgštimi, multivitaminais. Hialurono rūgštis geba surišti labai daug vandens molekulių, todėl puikiai drėkina ir stangrina odą, grąžina spindėjimą, išlygina raukšles. Dėl ypatingos formulės multivitaminų kaukės – efektyvus antioksidantas. Šis puikus pagalbininkas sergsti nuo pigmentinių dėmių, išsausėjimo, dirglumo, šviesina randus, atgaivina ir drėkina odą. Vasarą rekomenduoju atlikti giliai drėkinančias veido procedūras su radijo dažnio aparatu RFX3D. Šiltuoju metu vengti šiurkščių, cheminių ir kitų veido odą traumuojančių procedūrų. Po jų oda gali smarkiai nudegti, atsirasti pigmentinių dėmių. Prieš atostogas verta atlikti šveičiamąją procedūrą su ultragarso aparatu, taip pat tinka švelnus kosmetinis šveitimas su migdolų rūgštimi. Jį galima naudoti ir karščiausią vasaros dieną.

 

Kaip tinkamai drėkinti skirtingų tipų odą per karščius?

 

Kiekvienam odos tipui vasarą būtinos drėkinamosios kosmetinės bei aparatinės procedūros, kremai, serumai. Puiki drėkinimo priemonė – terminis vanduo. Jo sudėtyje esantis rožių vanduo, ramunėlės, jūrinis kolagenas, vitaminas E gaivina, drėkina, ramina odą. Palanku purkšti vos pajutus sausesnę veido ir kūno odą. Probleminei odai karštymečiu reikia daugiau dėmesio ir priežiūros. Riebalų išsiskyrimas suaktyvėja, oda blizga, užsikemša poros. Karštomis dienomis riebalų perteklių reikia nuvalyti riebiai odai skirtu hidrofiliniu aliejumi arba pieneliu. Retkarčiais galima nuvalyti su toniku, kurio sudėtyje yra alkoholio. Paskui odą patepti drėkinamąja priemone. Karštą dieną drėkina ir atgaivina terminis vanduo. Sausai odai tinka riebus valomasis pienelis ir tonikas be alkoholio. Ryte patepti drėkinamuoju serumu bei kremu, vakare palepinti odą maitinamuoju kremu. Nuo UV saulės spindulių teptis kremais su 50 SPF apsauga.

 

Kaip rūpintis veido ir kūno oda po saulės vonių?

 

Po deginimosi veido ir kūno odą galima drėkinti ne tik kremais, bet ir aliejais. Kūno odai tinka kaštonų aliejus, kuris atkuria natūralią odos pusiausvyrą, šalina patinimus, giliai drėkina. Ši priemonė taip pat padeda atsikratyti celiulito. Veido odą po karštos dienos galima tepti arganų aliejumi, kurio sudėtyje gausu linolo rūgšties, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, vitaminų. Arganų aliejus pasižymi ypatinga vitamino E forma – alfa tokoferoliu, kuris sergsti ląstelių membranas nuo laisvųjų radikalų žalos, pasižymi antioksidacinėmis ir apsauginėmis savybėmis. Toks aliejus saugo nuo senėjimo, ramina jautrią, paraudusią, stipriai pleiskanojančią ir išsausėjusią odą. Verta naudoti ir drėkinamąsias kaukes su hialuronu. Nepamiršti atgaivinti viso kūno, daugiau dėmesio skirti kaklo bei rankų odos priežiūrai.