Kartais moterys (ar net vyrai) įtiki, kad laukiasi kūdikio, nors iš tikrųjų jie nėra nėšti. Tokie žmonės gali justi daug arba net visus nėštumo simptomus. Iš 22000 nėštumų nuo vieno iki šešių būna psichologiniai. Retais atvejais melagingą nėštumą patiria vyrai.

 

Psichologinis nėštumas vadinamas kuvados fenomenu arba užjaučiančiu nėštumu. Tokie vyrai patiria tuos pačius simptomus (svorio augimą, pykinimą, nugaros skausmą), kaip jų partnerės, žmonos ar dukros. Psichologinį nėštumą gali patirti ir vaikai, ir pagyvenę žmonės.

 

Kai kurie mokslininkai mano, kad psichologinio nėštumo priežastys gali būti: skurdas, išsilavinimo stoka, vaikystyje patirtas seksualinis išnaudojimas arba santykių problemos. Psichologinio nėštumo negalima maišyti su nėštumo siekiant naudos (pvz., finansinės paramos) ar haliucinacijomis, kurios pasitaikos sergant tokiomis psichikos ligomis kaip šizofrenija.

 

Pseudonėštumą dažniau patiria apie 40 metų ar vyresnės moterys, kurios daugelį metų nesėkmingai bandė susilaukti vaiko, turinčios vaisingumo problemų. Taip pat moterys, kurių emocinė būklė paprastai stabili, tačiau kurios labai emocingai reaguoja į viską, kas susiję su nėštumu bei moterys, kurios patyrė persileidimą ar prarado kūdikį.

 

Kai kurios moterys tiki, kad yra nėščios (ypač, jei keletą mėnesių), todėl žinia, kad nesilaukia gali jas labai nuliūdinti. Gydytojai turėtų tiesą atskleisti švelniai ir suteikti psichologinę paramą, pavyzdžiui, terapiją, kuri padėtų moteriai, patyrusiai pseudonėštumą, greičiau atsigauti.

 

1516 metų vasarį gimusi Anglijos ir Airijos karalienė Marija Tiudor („Kruvinoji Meri“) istoriniuose šaltiniuose minima, kaip nuolatos nėščia, bet niekados nepagimdanti. Nors karalienės pilvas buvo išsipūtęs ir ją dažnai pykindavo, o  jos nėštumas užsitęsė ilgiau nei metus, palikuonis negimė. Nebuvo jokio įrodymo, kad „Kruvinoji Meri“ patyrė persileidimą, taip pat nebuvo jokių įrodymų, kad karalienė patyrė kitokių simptomų negu išsipūtęs pilvas ir pykinimas.