Prieš daugiau nei 2000 metų Kinijoje atsirado mudros – rankų gestų joga. Tų laikų gydytojai manė, kad gyvybines kūno funkcijas palaiko ne tik maistas, bet ir energija, gaunama iš kosmoso.

 

mudros

Ši energija cirkuliuoja tam tikrais kanalais, meridianais į visus organizmo organus ir audinius. Jei dėl kokių nors priežasčių energijos tekėjimas sutrinka, atsiranda įvairių vidaus organų negalavimų. Taip gali nutikti dėl nepalankių aplinkos sąlygų, prastų genų, streso ir kitų priežasčių. Galutinis rezultatas visada toks pats: žmogaus kūnas pradeda sirgti.

 

Šeši pagrindiniai energijos kanalai yra siejami su širdimi, plaučiais, smegenimis, kepenimis, blužnimi, kraujagyslių sistema, žarnynu ir jie yra sujungti su žmogaus plaštakomis ir pirštų galiukais. Todėl rankos turi tokią didžiulę gydomąją galią! Tam tikros pirštų kombinacijos aktyvuoja ir paskirsto per meridianus energiją po visą kūną. Taip atkuriami energijos srautai, kurie turi gydomąją galią.

 

Mudras atlikti nėra sudėtinga. Geriausiai tą daryti ramioje aplinkoje, atsisukus į rytus. Kai reikia, mudras galima atlikti bet kokioje situacijoje: vaikštant parke, važiuojant viešuoju transportu, darbe, per pietų pertrauką. Šiais atvejais nėra svarbu, ar asmuo sėdi, stovi, ar eina.

 

Plaštakos turi būti atpalaiduotos, neįsitempusios. Kai kuriuos pratimus galima atlikti net einant gatve: rankas susikišus į kišenes arba apsimovus kumštines pirštines. Tačiau ant rankų negali būti jokių papuošalų: žiedų ir apyrankių.

 

Atliekant mudras, labai svarbu tinkama nuotaika. Reikėtų išmokti visiškai nusiraminti ir nuoširdžiai tikėti, kad jos padės pasijausti geriau. Pasistengti užmiršti apie rūpesčius ir skausmus, širdyje atleisti visiems ir sau už padarytas skriaudas. Religingi asmenys prieš mudrą gali sukalbėti maldą, paprašyti Aukščiausiojo pagalbos ir padėkoti už suteiktas malones.

 

Įdomu ir nepaprasta tai, kad žmogus, atlikdamas mudras, normalizuoja energijos tėkmę ne tik savo kūno organuose, bet ir aplink save. Tai reiškia, kad mudros gali gydyti nuotoliniu būdu. Svarbiausia turėti nuoširdų norą, padėti kitam. Jeigu tas žmogus, kuriam reikia pagalbos, yra netoliese, reikėtų pabandyti prie jo prieiti ir, neatkreipiant dėmesio į save, atlikti mudrą, kuri yra tinkamiausia konkrečioje situacijoje. Jeigu žmogus, kuriam reikia pagalbos, yra toli, pabandyti įsivaizduoti, kur dabar yra tas žmogus, galima žiūrėti į nuotrauką ir atlikti tinkamą mudrą.

 

Reikia atsiminti, kad tinkama mudra gali sumažinti skausmą ir diskomfortą, bet negali panaikinti ligos priežasčių. Pavyzdžiui, skaudėti galvą ne vien dėl pakilusio kraujo spaudimo, sutrikusio virškinimo ar degeneracinės ligos, bet ir dėl kur kas rimtesnių ligų. Norint, kad mudros būtų efektyvesnės, jas reikėtų keletą kartų per dieną.

 

Imuninę sistemą stiprina, mažina nuovargį ir įtampą gyvenimo, žemės ir energijos mudros: „Trys kosmoso kolonos“, „Vėžlys“, „Čandmano taurė“, „Šambalos skydas“.

 

Nuo kraujotakos sistemos ligų padeda žinių mudros: „Gyvybės gelbėjimo“, „Drakono rūmai“, „Dangaus rūmų laiptai“, „Vėžlys“, „Vadžros strėlė“.

 

Nuo hipertenzijos veiksmingos mudros: „Gyvybės gelbėjimo“, žinių, vėjo ir gyvenimo.

 

Jei dažnai kamuoja peršalimo infekcijos, gali padėti ne tik vaistai, bet ir mudros: „Kriauklė“, „Pakilimo“, vandens, „Drakono galva“, „Maitrėjos fleita“.

 

Nuo virškinimo trakto ligų padeda vandens, „Čandmano taurės“, „Jūrų skiauterės“, „Plaukiojančio lotoso“ mudros.

 

Nuo sąnarių skausmo – „Karvės“, vėjo, gyvenimo, energijos mudros.

 

Nuo nervų sistemos sutrikimų – žinių, žemės, „Išminties langas“, „Dangaus rūmų laiptai“, „Drakono dantis“, „Šakja-Muni kepurė“, „Maitrėjos fleita“.

 

Nuo skrandžio, žarnyno, pūslės, gimdos ligų – „Plaukiojančio lotoso“ mudra.

 

Nuo klausos sutrikimų – dangaus mudra.

 

Prastą regėjimą gali pagerinti gyvenimo mudra.

 

Kiekvieną pratimą atlikti 5 – 6 kartus po 5 – 10 minučių. Optimali seanso trukmė – 45 minutės, bet šį laiką galima suskaidyti į smulkesnius intervalus (po 10, 15 ir 20 minučių). Geriausia mudras atlikti pusvalandį prieš arba po vaistų vartojimo.

 

Pastaba! Jeigu atliekant tam tikrą mudrą jaučiamas skausmas ar diskomfortas, reikia nedelsiant nustoti daryti pratimą ir po kurio laiko pabandyti atlikti kitą mudrą, kuri ne tokia sudėtinga, bet turi panašų poveikį.