Rinktis dėvėtus drabužius yra pasaulinė tendencija, kurią palaiko ir propaguoja pramogų pasaulio žvaigždės, net Holivude. Pirkti drabužius iš antrų rankų yra naudinga ekologiniu požiūriu, o tam tikros aprangos pasirinkimas iš sendaikčių krautuvėlių, kalba apie ten perkančio žmogaus skonį. Dėvėtų drabužių parduotuvėse aprangos derinius tenka kurti patiems pirkėjams, priešingai nei apsilankius populiarių prekės ženklų parduotuvėse, kur stilistai yra paruošę įvairių derinių kiekvieno skoniui.

 

secondhand

Geri patarimai, kaip neprašauti ir išsirinkti laimikį dėvėtų drabužių parduotuvėse:

 
  • Ieškoti garsių prekių ženklų. Garsių prekių ženklų daiktai yra vertingi ne tik dėl savo pavadinimo, bet taip pat ir dėlto, kad tokie drabužiai pasižymi išskirtine kokybe. Be visame pasaulyje žinomų prekių ženklų (pavyzdžiui, itališkų) reikėtų atidžiai skaityti Skandinavijos šalių, Nyderlandų, Belgijos aprangos ir aksesuarų etiketes dėvėtų drabužių parduotuvėse. Jie nėra tokie populiarūs, bet gaminami, laikantis aukščiausių standartų. Be to, tokie drabužiai nėra taip greitai išgraibstomi kaip itališkų prekių ženklų, nes tiesiog yra mažiau žinomi.
 
  • Nėra nieko nepataisomo. Dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti ir tikrai prašmatnių ir brangių daiktų už palyginus nedidelę kainą, vien dėlto, kad yra prairusi siūlė, iškritusi saga ar sugedęs užtrauktukas. Drabužių taisymas bet kokiu atveju atsieis pigiau negu pirkti visai naują gero prekės ženklo daiktą.
 
  • Rinktis aprangą pagal figūrą. Vienas iš dėvėtų drabužių trūkumų yra tas, kad visų drabužių dažniausiai yra tik po vieną dydį. Tai reiškia, kad, jei drabužis bus per didelis ar per mažas, parduotuvės konsultantas negalės potencialiam pirkėjui surasti tinkamo dydžio, nes jo tiesiog nėra. Reikės ieškoti kažkokio kito drabužio. Niekada nereikėtų pirkti drabužių, viliantis, kad netrukus pavyks numesti arba priaugti svorio. Jei drabužis netinka, tai netinka ir nieko čia nepadarysi. Greičiausiai, jei atidžiau apsidairytumėte dėvėtų drabužių parduotuvėje, netrukus rastumėte ką nors, kas tinka būtent jūsų figūrai – tokiai, kokia ji yra dabar.
 
  • Tinkamai laikyti drabužius, avalynę ir aksesuarus. Labai dažnai žmonės įsigiję brangius daiktus juos rūpestingai prižiūri, bet, jei sumokėjo nedaug, aprangos priežiūrai ir laikymui dėmesio skiria minimaliai. Nesvarbu, kiek mokėjote už pirkinį dėvėtų drabužių parduotuvėje, jeigu jis jums tinka ir patinka, jeigu jis yra kokybiškas ir vertingas, reikia jį tinkamai prižiūrėti ir laikyti namuose. Visa apranga reikėtų rūpintis taip, tarsi ji būtų įsigyta tiesiai iš aukštosios mados namų. Tinkamai prižiūrimi daiktai niekada neatrodys lyg pirkti iš padėvėtų drabužių parduotuvių, nes bus nepriekaištingos kokybės ir išvaizdos!