Daugiau nei 2300 metų amžiaus senovės keltų vėrinys stebina kiekvieną, kuris su juo susiduria. Tikima, kad nuo jo sklindanti magiška aura per aštuonerius metus pakeitė visų prie jo prisilietusių žmonių, požiūrį į magiškus dalykus.

 

verinys

Paranormalių savybių turintys vėrinys nuo 2004 metų saugomas Amerikos keltų paveldo fonde. Manoma, kad papuošalas kadaise priklausė svarbias pareigas einančiai druidei. Masyvus papuošalas buvo pagamintas iš grynos bronzos, kad aiškiai matytųsi iš toli. Nuo jo krentantys Saulės atspindžiai, turėjo atrodyti iš tiesų kerinčiai.

 

Maždaug 50 cm grandinėlę sudaro 33 apvalios grandys ir prie jų pritvirtinti trys, tarpusavyje susiję pakabučiai. Du iš jų yra apkritimo formos, o trečiasis – varpelio. Pagal numerologiją, sudėjus 3 + 3 + 3 gaunamas rezultatas lygus 9. Keltams tai buvo ypatingas likimo skaičius. Apskritimas keltų tradicijoje yra labai svarbi forma, todėl šis papuošalas galėjo būti nešiojamas per skirtingas ritualines apeigas, ceremonijas. Papuošalas buvo pagamintas moteriai arba siekiant kreiptis į tam tikrą dievybę. Senovės keltams apskritimas reiškia apsaugą, protėvių garbinimą, gyvenimo ciklą (gimimą, mirtį, reinkarnaciją). Varpelis taip pat turi apsauginių galių, yra nušvitimo, vienybės simbolis. Katalikų bažnyčia iš pagonių keltų pasiskolino varpelius mišių apeigoms.

 

Tačiau šis keltų vėrinys ypatingas ne tik savo simbolinėmis prasmėmis, bet ir paslaptingais įvykiais, kuriuos sukelia. Kai keltų paveldo fondas įsigijo istorinį vėrinį, buvo surengta fotosesija. Išryškinus merginos, pasipuošusios keltų vėriniu nuotrauką, buvo pastebėta, kad tolumoje, virš modelio peties, matyti aukšto vyro, juodais drabužiais, siluetas. Rankose paslaptingas vyras laiko kažkokią lentelę. Keisčiausia, kad fotosesiją stebėjo daugybė paveldo fondo darbuotojų, bet jie nepastebėjo nieko keista už merginos nugaros.

 

Prisilietę prie senovinio keltų vėrinio skirtingi žmonės išgyvena labai gilius jausmus: jaučia krečiantį šaltį, baimę, nuostabą, net praranda pusiausvyrą arba jaučiasi gavę magiškos energijos. Atrodo, kad papuošalas spinduliuotų energija, žadintų tautos prisiminimus apie ritualines ir karo apeigas. Papuošalo energetika tokia stipri, kad toje pačioje patalpoje esanti išsikrovusi baterija ar telefonas, vėl stebuklingu būdu pasikrauna. Neįtikėtina, bet per 8 metus buvo užfiksuota daugiau nei 30 įvykių, kad vėrinys sukėlė kokias nors protu nepaaiškinamas emocijas, pakeitė elgesį ir panašiai. Pažiūrėti senovinį keltų vėrinį galite PASPAUDĘ ČIA.

 

Senovės keltai turėjo daug simbolinę prasmę ir magišką galią turinčių papuošalų. Keltų kryžius reiškia dangiškąją (dvasinę) energiją. Jis įkūnija dangiškųjų ir žemiškųjų jėgų sąjungą.

 

Gyvenimo medis – dvasinė energija, išmintis. Simbolizuoja Žemės derlių, gausą, atgimimą, skatina dvasinį tobulėjimą. Gyvenimo medis, naudodamas žemės vandenį, auga ir stiebiasi į dangų, todėl yra tarsi tarpininkas tarp žemės ir dangaus.

 

Žuvis – išminties ir pranašysčių simbolis. Keltų mitologijoje lašiša ir upėtakis siejami su šventais šuliniais ir šaltiniais. Legendose pasakojama, kad lašiša minta lazdyno riešutais, kurie į vandens telkinį nukrenta nuo žinių medžio. Todėl žuvis ir laikoma išminties simboliu.

 

Gyvatė – žemės gydytoja. Dėl banguojančių judesių gyvatės lyginamos su gydomųjų savybių turinčių vandeniu. Jos slepia jaunystės, atsinaujinimo paslaptį.

 

Kiti keltų papuošalų simboliai: mazgai – dvasiniai ieškojimai, spiralės – dvasinis augimas, žirgas – aukščiausia valdžia, valdymas, paukščiai – pranašysčių skleidėjai pasaulyje, vabzdys nehalenija – keliautojų globėjas, kiškis – laimė, atgimimas, keltų deivė Brigantija – ugnis, įkvėpimas, gydymas, drakonas – dvasios apsauga, dieviškieji įsimylėjėliai, poros – draugystė ir harmonija, elnias – gamtos globėjas, deivė Keridvena, katilo saugotoja – transformacija, įkvėpimas, katė – intuicija, pranašystė, šuo – ištikimybė, draugystė, širdis – meilė ir emocijos.Ypatingai svarbūs keltų pagoniškoje tradicijoje buvo „Claddagh“ žiedas, jį paprastai nešiodavo kaip meilės, draugystės simbolį (reikšmė priklauso nuo to, ant kurios rankos žiedas mūvimas).