Virtuvės tvarkymas kartais užima net daugiau laiko nei maisto gaminimas. Tiems, kurie daug laiko praleidžia virtuvėje, kasdien ruošdami maistą pietums darbe ar šeimai, ypatingai aktualu žinoti, kaip pasirūpinti tiek patalpos, tiek reikmenų švara. Tvarkingi, švarūs virtuvės reikmenys – tai, kas padės mėgautis kiekviena akimirka, praleidžiama gaminant patiekalus.

 

virtuves reikmenys

Pasistenkite nepalikti nešvarių indų

 

Tai, ko gero, yra vienas paprasčiausių patarimų. Manoma, jog viena iš priežasčių, kodėl žmonės vengia gamintis patys maistą namuose, yra būtent netvarka. Juk iš tiesų viskas prasideda nuo vieno nešvaraus puodelio, lėkštės ar puodo. Palikę neplautus indus per naktį, paprasčiausiai leidžiate daugintis bakterijoms ir apsunkinate švaros palaikymą.

 

Jei norite išvengti netvarkos virtuvėje, tiesiog pasirūpinkite indais kol ruošiate maistą. Juk kepant ar verdant produktams tikrai yra bent kelios laisvos minutės. Jei naudojate indaplovę, viskas dar paprasčiau.

 

Skirtingi reikmenys – skirtinga priežiūra

 

Kiekvienai virtuvės reikmenų rūšiai reikia savitos priežiūros. Reguliariai gaminantiems maistą virtuvėje kaskart vertėtų pasirūpinti naudojamos technikos, indų švara. Pateikiame kelis patarimus, kaip turėtų būti prižiūrimi virtuvės reikmenys ir kaip pašalinti nešvarumus vietose, kuriose jų susikaupia daugiausiai:

 
  • Orkaitė
 

Tai – vieta, kurioje, ko gero, susikaupia daugiausiai riebalų, kitokių nešvarumų. Tam, kad būtų lengviau juos pašalinti, kuo plačiau atidarykite orkaitės dureles, išpurkškite valikliu visą vidų (nepamirškite grotelių, sienelių) ir palikite 10-čiai minučių, kad valiklis įsigertų ir pradėtų tirpdyti apnašas. Praėjus minėtam laiko tarpui išimkite groteles ir gerai nuvalykite kempinėle. Vertėtų nenaudoti tos pačios kempinės, kuria plaunate indus. Nuvalę ant grotelių susidariusius nešvarumus, jas gerai nuskalaukite vandeniu ir pereikite prie orkaitės sienelių valymo.

 
  • Pjaustymo lentelės
 

Labai svarbu pasirūpinti pjaustymo lentelių švara: juk tai yra tie virtuvės reikmenys, ant kurių dedami įvairūs tiek termiškai apdoroti, tiek neapdoroti maisto produktai. Supjausčius žalią mėsą ar vaisius, daržoves, ypatingai svarbu pašalinti visus nešvarumus – net jei jie nėra matomi plika akimi. Vien indų plovikliu pasikliauti nevertėtų. Vienas iš patikrintų būdų plyšeliuose susikaupusiems maisto likučiams pašalinti yra pabarstyti ant pjaustymo lentelės druskos, gerai patrinti citrina ir nuplauti vandeniu.

 
  • Indai
 

Palaikyti indų švarą yra pakankamai nesunku. Svarbiausia nuo jų pašalinti maisto likučius nedelsiant. Jei nenorite, kad ant indų liktų vandens dėmių, naudokite specialias plovimo priemones, nuskalaukite indus šaltu vandeniu arba iškart nusausinkite juos rankšluosčiu.

 
  • Kiti virtuvės reikmenys
 

Reguliariai valyti reikia visus virtuvės reikmenis, net ir tuos, kuriuos naudojate kur kas rečiau. Tokie daiktai kaip skrudintuvai, kavos aparatai, šiukšliadėžės taip pat gali būti puikia terpe bakterijoms kauptis. Vertėtų nepamiršti ir gartraukio, virtuvinių spintelių valymo, nes dulkės ir kiti nešvarumai gali sukelti alergines reakcijas.

 

Atkreipkite dėmesį į valymo priemonių sudėtį

 

Deja, ne visos valymo priemonės atlieka savo funkciją taip, kaip turėtų. Jų sudėtyje esantys chemikalai, skirti indų ar kitų virtuvės reikmenų spindesiui, kvapui pagerinti, taip pat gali sukelti alergiją. Tad prieš pirkdami virtuvės valymo priemones būtinai pasidomėkite, kokia yra jų sudėtis. Svarbu ir tai, kad kai kurių rūšių indams, įrankiams, prietaisams reikia specialių valiklių – pavyzdžiui, tokių, kuriuose nėra abrazyvinių medžiagų, rūgščių ir pan.

 

Tokie virtuvės reikmenyskaip virduliai, orkaitės, grotelės ar pjaustymo lentelės gali būti nesunkiai nuvalyti naudojant actą. Actas gali puikiai tikti nerūdijančio plieno priemonėms valyti, riebalams šalinti, net vaisiams ir daržovėms plauti. Reikiamą acto kiekį sumaišykite su tokiu pačiu kiekiu vandens ir įdėkite šaukštelį druskos – paviršiai turėtų blizgėti ne ką mažiau nei valant cheminėmis valymo priemonėmis.

 

Išvardinti būdai turėtų padėti pasirūpinti švara ir tvarka gerokai paprasčiau. Žinoma, ne visada užtenka tiesiog palaikyti švarą – kartais vienintelė išeitis yra naujos įrangos, kitokių reikmenų pirkimas. Juk ilgainiui net brangiausi daiktai praranda savo funkcionalumą, nebėra tokie saugūs. Tad skirkite daiktų priežiūrai laiko ir reguliariai įvertinkite poreikius: taip net nuobodžiausi, labiausiai varginantys darbai virtuvėje taps smagesni.