Moterims šąla rankos ir kojos net devynis kartus dažniau negu vyrams. Jos jautresnės šalčiui ir temperatūros pasikeitimams. Tačiau galūnės šąla ne tik dėl žemos temperatūros. Šąlančios galūnės gali įspėti apie širdies, kraujotakos, skydliaukės sutrikimus, mažakraujystę ar diabetą.

 

Kojos gali šalti dėl rūkymo ir alkoholio vartojimo, net nuo nuotaikos. Įrodyta, kad vieniši ir socialiai atskirti žmonės dažniau jaučia šaltį galūnėse.

 

Kraujotaką galūnėse gerina reguliari mankšta ir tinkama mityba, praturtinta vitaminu K, kurio yra imbiero šaknyje, žuvyje, petražolėse, salotose, laiškiniuose svogūnuose, abrikosuose, salieruose ir kituose maisto produktuose.

 

Jei nuolat šąla kojos, labai svarbu pasirinkti tinkamą avalynę, kuri nespaustų. Kojinės reikėtų dėvėti tik pasiūtas iš natūralaus pluošto, kuris sulaiko šilumą. Kojinės taip pat neturėtų būti labai aptemtos. Galūnės šąla dažniau, jei organizme nepakanka vandens, todėl sausėja oda ir šąla kojos. Šąlančios kojos ir sausa oda beveik neatsiejami, todėl reikėtų naudoti kremus su lanolinu, kurie drėkindami odą gerina kraujo tekėjimą ir todėl sušildo galūnes.