Nina Riči, žymių mados namų „Nina Ricci“ ir unikalaus stiliaus kūrėja, visko pasiekė savo jėgomis. Dėl sunkios šeimos padėties mergaitei teko pradėti dirbti nuo 12 metų siuvėjos mokine. Dėka atkaklumo ir talento jau 18 metų tapo pirmąja moteriškų skrybėlaičių modeliuotoja mados namuose.

 

 

Ninos Riči nuotraukas galite pažiūrėti, paspaudę ČIA ir ČIA.

 

Viena iškiliausių XX amžiaus mados dizainerių mirė 1970 metų lapkričio 29, sulaukusi 87 metų. Gimė ji 1883 sausio 14 dieną Italijoje batsiuvio šeimoje ir buvo pakrikštyta vardu Marija Adelaidė Nieli. Iš Italijos šeima persikraustė į Prancūzijos Rivjerą, kur gamino batus turtingiems klientams. Kai mergaitei sukako 12 metų, mirė tėvas. Netekus pagrindinio šeimos maitintojo, prasidėjo sunkūs laikai. Todėl paauglė Marija įsidarbino siuvėjos mokine. Tuo tarpu jos mama ir vyresnioji sesuo dirbo galanterijos parduotuvėje. Po dvejų metų darbo siuvimo ateljė prie jų prisijungė ir Marija. Reikia paminėti, kad dirbdama ateljė būsimoji mados dizainerė gamino nuostabias ir labai paklausias skrybėlaites.

 

Po kurio laiko ji grįžo į ateljė, kad išmoktų siuvimo meno. Mokytis galėjo tik vakarais, nes dienomis privalėjo dirbti parduotuvėje. Tačiau Marija rankų nenuleido ir pastangos buvo vainikuotos sėkme: netrukus pradėjo dirbti mados namuose. Ten dirbančios merginos pradėdavo dirbti nuo pačių juodžiausių darbų: siūdavo sagas, lygindavo, būdavo pasiuntinukėmis.

 

Mados namuose atsirado galimybė pakilti karjeros laiptais. Tai padaryti pavyko ne visoms, tačiau Marija 18 metų buvo paskirta pirmąja moteriškų skrybėlaičių modeliuotoja. Nuo tada mergina tapo gana žinoma mados pasaulyje ir pradėjo gauti pelningų užsakymų.

 

1904 metais sutiko savo būsimąjį vyrą Lui Riči ir po vedybų pasikeitė vardą. Tai nebuvo visiškai naujas vardas, nes Nina ją vadindavo namiškiai, ir pasirinko vyro pavardę. Taip Marija tapo Nina Riči. Netrukus susilaukė sūnaus Roberto, tačiau santuokinis gyvenimas nenusisekė ir pora išsiskyrė.

 

Vienintelis Ninos Riči tikslas tapo užtikrinti gerą sūnaus ateitį, todėl ji dirbo dienomis ir naktimis. Vos 20-ies Nina Riči tapo mados namų „Rafin“ dizainere, 30-ies mados namų bendrasavininke. Regis, jai pavyko pasiekti visko, apie ką svajojo: užtikrintą ateitį sau ir savo sūnui, šlovę, užsitarnauti vardą ir pagarbą.

 

Po kurio laiko, prasidėjus Didžiajai Depresijai „Rafin“ mados namai užsidarė. Tačiau tai neturėjo įtakos Ninos sukauptiems turtams: ji daug dirbo ir turėjo pakankamai santaupų, kad galėtų gerai gyventi kartu su sūnumi. N. Riči ketino išeiti užtarnauto poilsio, nes jai jau buvo 49-eri. Tačiau jos sūnus Robertas taip pat pamilo mados industriją ir kartu su mama atidarė Ninos Riči vardo mados namus. Rizika atsipirko: elegancija, nepriekaištingas sukirpimas ir, palyginus su kitų mados namų, mažos kainos užtikrino Ninos Riči mados namų klestėjimą daugelį metų. Nina ir pati tapo elegancijos simboliu. Jos įvaizdis neatsiejamas nuo prabangaus perlų vėrinio.

 

Netrukus Ninos Riči mados namai tapo tikra mados imperija. Ninos Riči sūnus Robertas buvo ne tik puikus verslininkas ir bendrasavininkas, bet ir kvepalų kūrėjas, sukūręs vardinius kvepalus, užkariavusius daugybės moterų širdis. 1946 metais prekyboje pasirodę kvepalai buvo labai švelnaus kvapo, jie tarsi skatino atsigauti ir judėti toliau, pamiršti praėjusį karą, mėgautis gyvenimu… Po Ninos Riči mirties mados namų vadovavimą perėmė sūnus Robertas, o po šio – įsūnis Žilsas Fušas.