Indijos tradicinės medicinos žinovai įsitikinę, kad šiuolaikiniai žmonės smarkiai klysta, užgniauždami natūralius žmogaus organizmo poreikius. Anot Ajurvedos, būtent šiam įpročiui tenka kaltė už normalios organizmo veiklos sutrikimus.

 

Ir tikrai, vardan gerų manierų, su natūraliais savo kūno poreikiais grumiamės kone kasdien. Šypsomės tada, kai norisi verkti, tyliai nuryjame nuoskaudas ir nepasitenkinimą netgi tuomet, kai viduje pyktis tiesiog virte verda, tik stipriau sukandame dantis, kad koks piktesnis žodis neišsprūstų… Kankinamės ir skubame užspausti šnerves, kad tik nenusičiaudėtume viešoje vietoje, nes garsiai čiaudėti nemandagu… Šį sąrašą galima tęsti ir tęsti. Tuo tarpu Ajurveda įsakmiai liepia neužgniaužti natūralių ir normaliam funkcionavimui tiesiog būtinų organizmo poreikių. Tik šiuos poreikius gerbdami ir juos tenkindami galime būti sveiki ir puikiai jaustis. Šįkart pabandysime apibūdinti keletą tokių poreikių, ir kas nutinka tuomet, kai jų nepaisome.

 
  • Pyktis. Neišsakytos nuoskaudos ir giliai viduje užgniaužtas pyktis nelyginant akmuo užgula ne tik širdį. Jis apsunkina visą kūną ir nepastebimai pradeda kenkti visiems vidaus organams. Fizinėje plotmėje tai pasireiškia inkstų ar žarnyno sutrikimu.
  • Ašaros. Patariama verkti taip dažnai ir tiek, kiek patys to norite. Verkimas padeda atsikratyti neigiamų emocijų ir nemalonių pojūčių. Antraip visas šis blogis kaupsis organizme. Susikaupę neigiami išgyvenimai po kurio laiko virsta toksinais ir sukelia įvairias ligas, pavyzdžiui, akių uždegimus.
  • Kosulys. Su peršalimu nesusijęs kosulio priepuolis – tai ženklas, kad organizmas nėra pasiruošęs priimti tai, ką jam siūlo protas. Pavyzdžiui, kad nesijaučiate gerai šalia esančio žmogaus draugijoje arba susiklosčiusi padėtis jus vargina. Fizinėje plotmėje išryškėja alerginės kvėpavimo takų ligos.
  • Žiovulys. Dažnas ir užsitęsęs žiovulys rodo, kad žmogus yra pavargęs ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Vadinasi, pats metas šiek tiek paįvairinti savo kasdienę rutiną, praplėsti pažinčių ratą ir atsisakyti kai kurių įsisenėjusių įpročių. Jeigu nieko savo gyvenime nekeisite, galite susirgti astma.
  • Čiaudulys. Tai slaptas protestas prieš tai, ką tuo metu stebite. Po šia organizmo reakcija slepiasi užslėptas troškimas nematyti širdžiai nemielų dalykų (mat čiaudėdamas žmogus užsimerkia), nepastebėti to, kas erzina. Jeigu čiaudulys ignoruojamas, anksčiau ar vėliau žmogų ima varginti sinusitas ir trumparegystė.
  • Kataras. Kankinatės dėl nuolat užsikimšusios nosies? Vadinasi, esate abejingas tam, kas vyksta aplinkui, jūsų nejaudina artimųjų rūpesčiai. O galbūt sąmoningai stengiatės atsiriboti nuo visko, tvirtindami, kad tai – ne jūsų reikalas? Jeigu nekeisite savo pozicijos, teks gydytis egzemą ir įvairius odos bėrimus.
  • Troškulys. Gerti reikia ne tada, kai pasitaiko galimybė, o tik tuomet, jeigu jaučiatės tikrai ištroškę. Antraip jūsų organizmas nuolat kentės nuo jūsų įgeidžių. Tokiu būdu išmušite iš pusiausvyros kraujotaką ir organizmo skysčių apytakos sistemą.
  • Badas. Daugumai šiuolaikinių moterų šis pojūtis gerai pažįstamas, nes kone visos bent kartą gyvenime yra mėginusios laikytis dietos, vadinasi, ir badavimo dienas išbandžiusios. Kaip būtų galima įvardyti pagrindinę emociją, lydinčią tomis dienomis? Visų pirma – susierzinimas. Fizinėje plotmėje tokia būsena pasireiškia galvos bei raumenų skausmais.

Taigi nesvarbu, kokio pobūdžio negalavimais skundžiatės, svarbiausia – keisti savo mąstymą ir sąmonę.

 

Įsidėmėkite keturias svarbiausias Ajurvedos taisykles:

1. Priimkite gyvenimą tokį, koks jis yra, su visais jo džiaugsmais ir vargais;

2. Gerbkite svetimus poreikius, tuo pačiu nepamirškite ir savųjų;

3. Visa, ką darote, darykite su džiaugsmu;

4. Būkite draugiški ir geranoriški aplinkiniams, kuo dažniau jiems rodykite dėkingumą.