Naujausi tyrimai rodo, kad 40 ir daugiau metų motinų vaikai yra sveikesni, intelektualesni ir mažiau linkę patekti į nelaimingus atsitikimus.

 

vaikai

Vyresnio amžiaus mamoms gali būti sunkiau pagauti greitai lakstančius vaikus ir jie, be abejo, labiau išvargina savo gimdytojas, tačiau vaikai, gimę motinoms po 40 metų yra sveikesni ir šviesesnio proto negu gimę jaunesnėms.

 

Vyresnio amžiaus moters atžala turi mažesnę riziką nukentėti nelaimingo atsitikimo metu ar patekti į ligoninę ir jie dažniausiai būna paskiepijami anksti.

 

Be to, tokių vaikų kalbos žodynas nuo mažų dienų paprastai yra gausesnis ir turtingesnis. Jie dažniau surenka aukštesnius baltus intelekto koeficiento testuose, palyginus su kitais penkiamečiais.

 

2012 metų gegužę pristatytas britų karališkojo pediatrijos ir vaikų sveikatos mokslų koledžo konferencijoje Glazge (D. Britanija) yra retos, geros žinios visuomenei, kurioje moterys gimdo vaikus vis vėliau.

 

Ankstesniuose tyrimuose buvo pabrėžiama didesnio nevaisingumo, nėščiųjų diabeto ir preeklampsijos rizika vyresnio amžiaus nėščiosioms. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad po gimdymo vyresnio amžiaus motinų vaikai būna sveikesni ir protingesni greičiausiai dėl motinų brandos ir didesnės patirties. D. Britanijoje moterų, gimdžiusių po 40-ties, skaičius nuo 15 tūkst. 2000 metais išaugo iki 27 tūkst. 2010 metais.

 

Tyrėjai iš vaiko sveikatos instituto, Londono universiteto koledžo ir Birbeko koledžo Londone pastebėjo, kad vyresnio amžiaus moterys gali būti geresnės motinos. Dr. Alastairas Sutcliffe‘as, taip pat dirbęs šiame tyrime, teigė, kad neigiamai vyresnio amžiaus nėščios moterys yra vertinamos dėl didesnės fizinės rizikos nėštumo ir gimdymo metu. Tačiau jau yra duomenų, kad būtent vyresnės moterys daro geresnę įtaką vaikams negu jaunesnės mamos. Tyrime buvo lyginami 1100 vaikai, gimę 40 metų ir vyresnėms moterims su 38 tūkst. vaikų, gimusių jaunesnėms motinoms D. Britanijoje. Vaikų amžius skyrėsi nuo devynių mėnesių iki penkerių metų.

 

Vyresnių motinų vaikai turėjo mažesnę riziką patirti nelaimingų atsitikimų ir dėl jų patekti į ligoninę. Be to, jie turėjo mažesnę nutukimo riziką. Dr. A. Sucliffe‘as mano, kad rizika vyresnių motinų vaikai turi mažesnę riziką susižeisti ne tik, dėlto, kad jos pačios yra mažiau aktyvios ir nebegali taip greitai lakstyti paskui vaikus kaip jaunesnės, tačiau ir dėlto, kad greičiau pastebi galimai rizikingas situacijas.

 

Taip pat tyrėjai lygino kitus tėvų auklėjimo įgūdžius išmokyti naujų žodžių, atpažinti formas ir paveikslėlius – tai užduotys, rodančios vaiko intelektinę raidą. Rezultatai geresni buvo vaikų, gimusių vyresnio amžiaus moterims. Įdomu ir tai, kad vyresnės moterys dažniau susilaukia kairiarankių vaikų.

 

Manoma, kad geresni vyresnių mamų vaikų intelektinių gebėjimų testų rezultatai gali būti dėlto, kad vyresnio amžiaus moterys turi geresnių vaikų auklėjimo ir augimo įgūdžių, jos yra mažiau impulsyvios, ramesnės, turi daugiau gyvenimiškos patirties, todėl motinystės vaidmuo joms labiau tinka. Vis daugiau moterų gimdo vyresniame amžiuje ir ši tendencija nedings ateityje, nes moterys ir toliau atidės motinystę vėlesniems laikams dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tyrimai rodo, kad iškentus nėštumo ir gimdymo sunkumus, vyresnio amžiaus moterys taps geresnėmis motinomis!