Neodimio magnetai nepaprasti ne tik dėlto, kad geba pritraukti daiktus, bet ir dėl savo gydomųjų savybių.

 

magnetas

Žodis magnetas atsirado gilioje senovėje, kai Mažojoje Azijoje (dabartinėje Turkijos teritorijoje) buvo atrasti magnetinės geležies rūdos klodai. Mineralai buvo pavadinti magnetitais. Anksčiau žmonės tikėjo, kad magnetito milteliai gali sustabdyti kraujavimą, padėti, sergant psichinėmis ligomis, nuo auglių, vidurių užkietėjimo. Egzistavo nuomonė, kad jie gali pailginti gyvenimo trukmę. Legenda byloja, kad net senovės Egipto karalienė Kleopatra nešiojo magneto amuletą, kuris padėjo išsaugoti grožį ir jaunystę. Garsas apie stebuklingas magnetų galias greitai pasklido po visą pasaulį, tikriausiai todėl ši terapija liko aktuali iki šių laikų.

 

Daugeliui sunku patikėti, kad magnetų terapija iš tikrųjų veikia. Taip yra dėlto, kad neodimio magnetinis laukas yra beskonis, bekvapis, nematomas ir beveik nejuntamas. Nepaisant to magnetus pasaulio medicinos istorijoje naudojo nuo senų laikų. Medicinoje naudojamas kintantis ir impulsinis magnetinis laukas. Jie veikia organizmo biochemines reakcijas, pagreitina biofizinius procesus, sustiprina jonų aktyvumą ir stimuliuoja ląstelių medžiagų apykaitą. Vienkartinis magnetų terapijos poveikis juntamas 6 dienas, atlikus visą procedūrų ciklą – 45 dienas. Ši procedūra paprastai atliekama po širdies priepuolių. Teigiama, kad magnetų terapija padeda po kaulų lūžių, sergant osteoporoze, artritu, nuo patempimų ir kitų kojų ir sąnarių traumų.

 

Magnetai gali padėti greičiau užgyti žaizdoms ir opoms. Terapija gali padėti nuo migrenos, bronchito ir konjunktyvito. Jie gerina elektrolitų sudėtyje kraujyje, gerina širdies, inkstų, kepenų veiklą. Magnetų terapiją gali išbandyti įvairaus amžiaus žmonės. Ją galima derinti su kitomis gydomosios procedūromis.

 

Kai kurie tiki, kad neodimio magnetai gali išgydyti bet kokią ligą. Tačiau yra ir skeptikų, kurie mano, kad magnetų terapija – tai tik pinigų ir laiko švaistymas. Jie yra teisūs iš dalies, nes magnetinis laukas gali visiškai neveikti kai kurių žmonių. Norint įsitikinti, ar magnetų terapija dar kokį nors poveikį, rekomenduojama matuoti kraujo spaudimą prieš ir po procedūros. Jeigu nėra jokių pokyčių, tai magnetų terapija tam žmogui yra neveiksminga. Jeigu spaudimas sumažėja 5 – 10 vienetų, tai galima įtarti, kad terapija yra nepakankamai veiksminga. Efektyvi terapija yra tokia, kuri sumažina kraujo spaudimą 10 ir daugiau vienetų.

 

Magnetinė terapija atliekama naudojant specialius prietaisus, kurie gali būti naudojami ir namuose. Su magnetu žmonės gali išsigydyti nedidelius negalavimus: mėlynes, sausgyslių, nugaros skausmus, artritą, peršalimą, galvos svaigimą. Nešiojami prietaisai paprastai turi dvi ašis: šiaurės ir pietų. Pirmasis polius slopina skausmą ir ramina, antrasis – stimuliuoja. Reikia pažymėti, kad magnetų terapiją galima taikyti tik leidus gydytojui. Magnetų terapija netinka nėščiosioms, sergantiems hipertiroidizmu, I tipo diabetu, epilepsija, infekcinėmis ir kraujagyslių ligomis. Magnetų terapija negalima naudoti aukštai temperatūrai mažinti, nešiojantiems širdies stimuliatorių bei tiems, kuriems po procedūrų labai nukrenta kraujo spaudimas.